Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul ForumToyota.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Forumtoyota au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Forumtoyota nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul ForumToyota(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul ForumToyota(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Sistem audio amp + woofer pe Corolla E12

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Pai la asta computerul de bord este in CD ? Este bine de stiut daca CD-ul afiseaza si informatii de la masina.

    Comment


    • #17
      da .. impart acelashi dispaly CB si CD ul, termometrul ,ceasul mashini

      Comment


      • #18
        Inseamna ca nu se merita sa montezi alt HU,pierzi celelalte informatii.

        Comment


        • #19
          la concluzia asta am ajuns. parca am nevoie de comp de bord, mari diferente nu or sa fie.
          voi investi pe viitor intr-un xlinkkai

          Comment


          • #20
            Folositi careva xcarlink asta? pare misto, mai ales pt cei care n-avem suport mp3 in sistemul audio original.

            Se aude bine? se intampla sa dea erori la comenzi, sau citit fisiere de pe usb? Intreb pt ca din cate vad e chinezeasca treaba. Incape in sertarul de deasupra scrumierei? (E12 Sol)
            Toyota Corolla 1,6L VVTi Sol

            Comment


            • #21
              Daca mai gasesti cava electronic, fara sa scrie ''Made in China'',este lucru mare .

              Comment


              • #22
                Originally posted by dan.gutu View Post
                Daca mai gasesti cava electronic, fara sa scrie ''Made in China'',este lucru mare .
                Foarte corect. Da si China e o tara mare, si una-i cand pe un telefon mobil, sa zicem, scrie Nokia, alta e cand pe el scrie Huawei, chiar daca ambele sunt Made in China. Ma gandesc ca la fel o fi si cu sistemele audio una e sa scrie Sony, sau Panasonic, alta e cand scrie Shenzhen Chelebao Electronic Technology
                Toyota Corolla 1,6L VVTi Sol

                Comment


                • #23
                  intreba cineva pe pagina anterioara de Xcarlink. Eu am rezolvat-o mai usor si muult mai ieftin.
                  Am instalat woofer Focal Solution 25 A1, acesta are amplificator si ofera posibilitatea amplificarii a inca 2 boxe. Eu mi-am amplificat fata. Acest Focal, are si o telecomanda de intrare AUX, puteti conecta mp3, ipod, telefon cu mufa jack etc si asculta muzica dorita. plus ca are control bass si volum pe aceasta telecomanda.
                  Attached Files

                  Comment


                  • #24
                    Cum se aude Focal-ul ? Si eu tot asa ceva am,de aia ti-am recomandat,mai ales ca l-am montat la ceeasi firma .Daca mai faci si ceva izolare fonica,se aude chiar foarte bine.

                    Comment


                    • #25
                      da, dar daca nu vrei sa-ti montezi asa ceva la mashina tot XcarLink e solutia . si merge la orice fel de cd cu intrare de magazie ...

                      Comment


                      • #26
                        Originally posted by zeus View Post
                        da, dar daca nu vrei sa-ti montezi asa ceva la mashina tot XcarLink e solutia . si merge la orice fel de cd cu intrare de magazie ...
                        Tot idea xcarlink e mai buna, nu-mi permit sa-mi umplu portbagaju cu un tub de bas, pe urma sa am si mai multi greieri in masina de la vibratii.
                        Toyota Corolla 1,6L VVTi Sol

                        Comment


                        • #27
                          Se pare ca xcarlink asta nu e chiar perfect: http://vwforum.vwforum.ro/index.php?showtopic=30481

                          Ar mai fi o varianta foarte asemanatoare, despre care inca nu stiu nimic: http://www.be-loud.ro/produse/Conectare_IPod,_USB/
                          Toyota Corolla 1,6L VVTi Sol

                          Comment


                          • #28
                            e la fel . aceiashi marie cu alta palarie ...

                            cat despre xcarlinku ala ,, poate cd ul e de vina (e vw nu), io stiu 3 tipi care au asa ceva 2 pe avensis si unu pe honda cam de peste 2 ani si le merg perfect deviceurile.

                            cat despre bitrate .. ei , producatorii, chiar zic ca daca ai mp3 la 320 merge f bine si se aude f bine ...
                            Last edited by zeus; 03-18-2010, 09:09 AM.

                            Comment


                            • #29
                              dimensiuni difuzoare

                              Salutare,
                              Vreau sa-mi schimb difuzoarele de pe-o Corolla Sol 2005(break) si nu stiu marimile lor: fata resp. spate...
                              Care ma puteti ajuta c-un sfat? Poate si o marca?
                              Multumesc frumos!

                              Comment


                              • #30
                                Originally posted by rockstar1303 View Post
                                Salutare,
                                Vreau sa-mi schimb difuzoarele de pe-o Corolla Sol 2005(break) si nu stiu marimile lor: fata resp. spate...
                                Care ma puteti ajuta c-un sfat? Poate si o marca?
                                Multumesc frumos!
                                Aceeasi intrebare si eu...
                                Corolla E12 2005 Hatchback.
                                Ma intereseaza dimensiunile...
                                Daca cineva si-a montat : ce marca si ce feedback are pentru ele.

                                Merci.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google