Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul ForumToyota.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Forumtoyota au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Forumtoyota nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul ForumToyota(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul ForumToyota(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Manuale

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Originally posted by sergiu View Post
    da-mi un pm cu adresa ta de e-mail sa iti trimit manualul rav4 in lb engleza ( varianta USA, care nu e prea diferita de cea europeana)
    Salut, Sergiu
    Am vazut ca detii un manual pt rav 4.
    Iti raman indatorat daca mi-ai trimite si mie unul pe mail.
    Iti multumesc anticipat
    adresa mea: valentin_bejan@yahoo.com

    Comment


    • #17
      salut,
      ma ajutati si pe mune cu-n manual pt avensis 2003 d4d
      nu gasec deloc iar cei de la reprezentanta mi-au spus ca nici Ei nu au
      va rog frumos multumesc

      Comment


      • #18
        Ce anume te intereseaza?
        Am ceva in formate pdf pe capitole, dar sunt multe si impreuna destul de mari.
        Toyota Avensis 1.8 VVT-i

        Comment


        • #19
          Originally posted by alex_batranu View Post
          salut,
          ma ajutati si pe mune cu-n manual pt avensis 2003 d4d
          nu gasec deloc iar cei de la reprezentanta mi-au spus ca nici Ei nu au
          va rog frumos multumesc
          Intra pe profilul meu si vei gasi un mesaj de la PalCo . Unde scrie AICI , deschide si copiaza . Este manualul complet pentru Avensis , din pacate nu stiu cum sa-l pun in mesaj .

          Comment


          • #20
            asta era link-ul dar la mine nu merge
            Toyota Avensis 1.8 VVT-i

            Comment


            • #21
              Originally posted by zorro View Post
              asta era link-ul dar la mine nu merge
              http://letitbit.net/download/3861.34...rg.ua.rar.html
              Atunci ai rezolvat problema Mihai , sper ca l-ai copiat si tu . Nu stiu de ce este asa de complicat sa pun imagini si texte pe acest forum ... ma trimite sa-mi fac cont pe Youtube ... sau poate sunt eu prea batran si mult in urma cu PC-ul ... sper sa citeasca si Mushu ce am scris si sa simplifice atasarea de imagini si texte .

              Comment


              • #22
                Vali.
                Ce treaba are Youtube cu textul si imaginile?
                Dai un zaibar virtual si iti fac un curs !!
                Eu am copiat de mult manualul, dar astept sa-mi zica ALEX ce il intereseaza exact ca sa-l trimit.
                Toyota Avensis 1.8 VVT-i

                Comment


                • #23
                  Originally posted by zorro View Post
                  Vali.
                  Ce treaba are Youtube cu textul si imaginile?
                  Dai un zaibar virtual si iti fac un curs !!
                  Eu am copiat de mult manualul, dar astept sa-mi zica ALEX ce il intereseaza exact ca sa-l trimit.
                  Dai meditatii si la domiciliul elevului ?
                  Am un alb de Dragasani ... ne auzim si o * comitem * !

                  Comment


                  • #24
                    Nu suna rau !!
                    Toyota Avensis 1.8 VVT-i

                    Comment


                    • #25
                      Originally posted by zorro View Post
                      Nu suna rau !!

                      Sa nu uiti acasa hamacul si pe Maria ...
                      Vorbim , chiar nu mai ai numarul meu de tel ?

                      Comment


                      • #26
                        E criza, facem economie !!!
                        Toyota Avensis 1.8 VVT-i

                        Comment


                        • #27
                          in primul rand va multumesc pentru ajutor,dar link-ul respectiv imi da eroare "404 not found"
                          asa ca daca mai aveti ceva astept
                          Cu repect ,Alex

                          Comment


                          • #28
                            nu merge nici la mine link-ul
                            va multumesc oricum ca ati fost asa de promti
                            si daca mai aveti ceva documentatii astept!
                            va multumesc
                            cu repect Alex

                            Comment


                            • #29
                              Originally posted by alex_batranu View Post
                              nu merge nici la mine link-ul
                              va multumesc oricum ca ati fost asa de promti
                              si daca mai aveti ceva documentatii astept!
                              va multumesc
                              cu repect Alex
                              Trimite prin PM adresa ta de maill si te rezolv cu tot manualul . La fel pentru toti cei ce doresc acest manual , il am salvat intr-un folder , aviz Mihai-Zorro ... sa vedem cine da vinul !

                              Comment


                              • #30
                                Hai ca am gasit si link-urile de descarcare!








                                Spor la treaba


                                Si dau si vinul !!!
                                Toyota Avensis 1.8 VVT-i

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google