Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul ForumToyota.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Forumtoyota au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Forumtoyota nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul ForumToyota(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul ForumToyota(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Service Mega Auto Iasi - OK

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Service Mega Auto Iasi - OK

    Salutare tuturor.

    Revin cu noi impresii de la service-ul Toyota de la Iasi, de data asta fara comentarii negative, chiar daca-s cârcotas de felul meu - si o recunosc deschis.
    Accident minor, am bafta la taximetristi, portiera si aripa fata stanga "necajite" bine - tipul n-a mai frânat, a oprit in mine, cum s-ar zice. Asiguratorul taximetristului - Carpatica, o bataie de joc - mi-a dat 15 milioane pentru dauna asta, cred ca numai vopseaua costa atata la cele doua elemente. Am facut-o pana la urma pe Casco-ul meu, cu regres, sa se spele ei pe cap cu cei de la Carpatica. In plus, am mai reparat câteva "suparari" gasite prin parcare: stersatura colt stanga fata, inclusiv coltul farului, dar si o vopsea sarita de pe spoilerul fata, in partea dreapta, de la o bordura prea inalta...
    M-am dus tot la Mega Auto, ca nu ma lasa inima s-o dau pe la altii, in baza principiului ca mai degraba te duci la cei specializati, nu la generalisti.
    Ei, bine, pentru cei care se asteaptau sa ma auda cu mârâieli, nu se va intampla asa in cele ce urmeaza.
    Oamenii au fost OK si nu am motive sa fiu nemultumit:
    - reparatie in timpul estimat initial;
    - executie tehnica fara repros, masina a iesit ca din cutie;
    - aceeasi solicitudine, rabdare si politete care m-au cucerit - in parte - si de client;
    - au aplecat urechea si la rugamintea mea de a gresa timoneria, ca aveam o scârtâiala la schimbator si nu au pretins nimic pentru asta - ba au refuzat sa primeasca o cat de mica atentie! Nu stiu, la mine chestiile astea chiar au succes, reusesc sa ma impresioneze si le tin minte
    - masina facuta fresh exterior/interior la predarea catre client.

    Concluzie: mi-a placut. Mai vreau o tura!

  • #2
    Si pt mine au fost ok pana la ultima expierenta

    Am avut de schimbat un parbriz pe casco, am facut programare, serviciul de relatii cu clientii f bun, nimic de reprosat.
    Duc masina intr-o dimineata, o iau dupa 5 ore, si spalata, totul pare ok.
    In drum spre casa aud motorul si turbina mai tare, ma uit, verific pare ok la prima vedere. A doua zi am un drum de 1000 km, pe drum aud din ce in ce mai tare motorul, ba chiar aud si curentul in masina de parca as avea geamul deschis, imping cu mana parbrizul, surpriza se misca coltul din stg jos. Telef la service, intors din drum, condus 300 km inapoi la service, se constata ca parbrizul intr-adevar se desprinde, noroc de curentul de aer care il mai tinea pe pozitie. Intreb cum e posibil, persoana responsabila isi cere politicos scuze si ma cheama peste 3 zile, ca e devina chitul si ca ar primi chitul bun in 3 zile. Un pic de scandal, reclamatie la manager, pana la urma se rezolva in aceeasi zi, prin minune s-a gasit si chitul potrivit. La sfarsit recunosc baietii ca au experimentat un nou chit si iarasi scuze, isi asuma responsabilitatea. Acum e prins ok, nu am mai avut probleme, dar desi s-a mai lucrat la mentalitate mai e loc de mai bine, cu atat mai mult cu cat reprezinta o marca cu pretentii, iar expierentele se fac in lab.

    PS: chiar daca scrie la locatie Timisoara, sunt iesean, lucrez temporar in TM si eram in concediu la Iasi cand am avut probl.
    Last edited by alexc; 09-14-2010, 12:12 PM.
    2008 Corolla 1.4 D4D 5MT

    Comment

    Working...
    X
    Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
    Politica de Securitate Google