Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul ForumToyota.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Forumtoyota au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Forumtoyota nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul ForumToyota(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul ForumToyota(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Dvd auto

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Dvd auto

    Unde pot sa-mi pun si eu un dvd auto pe bord dar sa iasa o treba buna,din puct de vedere estetic si calitativ,ca arata cam ciudat bordul.
    Inainte aveam o nubira si intra bine in acel spatiu.

  • #2
    Am cumparat unul pentru plafon,sa vada copii si merge beton,nu este inca instalat pe masina

    Comment


    • #3
      Salutare, aceasi intrebare o am si eu ca "vladutada"

      Poate cineva sa imi recomande o marca,model de DVD Player cu GPS pentru RAV4 2007 ? ( de preferat ceva cu care sa pot folosi comenzile de pe volan si magazia de CD-uri

      Ma intereseaza sa fie "personalizat", in sensul sa se incadreze estetic in bord.

      Si inca o intrebare... masina este inca in garantie, pot face modificarile fara a pierde garantia?Multumesc anticipat!

      Comment


      • #4
        Dupa indelungi cautari pe net am gasit ceva care conform celor spuse in descrierea licitatiei, ar fi compatibil cu toate comenzile de pe volan si CD-Changerul standard al masinii:

        http://cgi.ebay.com/Car-DVD-GPS-for-...3286.m20.l1116

        Stie cineva mai multe informatii despre acest DVD Player multifunctional ?

        Daca montez asa ceva pe masina, risc sa pierd garantia?

        Comment


        • #5
          Mai mult ca sigur,orice modificare adusa la masina pe perioada garantiei ,duce pa pierderea ei.

          Comment


          • #6
            sergiu exact asa ceva cautam si eu pt corrola mea.si dupa cum arata in poze se potriveste perfect in locul radioului.

            Comment


            • #7
              M-am interesat si in Germania la reprezentanta Toyota, si la reprezentanta din Romania ... garantia nu este afectata daca instalezi un alt Radio / CD / DVD player pe masina, chiar daca e produs de o alta companie. De asemeni se poate instala si in alte unitati service, dar de preferat este ca instalarea sa se faca la un service autorizat Toyota. Daca se opteaza pentru instalarea intr-un alt service decat cel autorizat Toyota, in caz de apar probleme la sistemul electric al masinii din cauza instalarii defectuoase, se pierde garantie pe partea electrica a masinii ( garantia pe restul componentelor fiind neafectata ).

              Stie cineva de unde pot descarca o lista de preturi pentru accesoriile Toyota ? Ma intereseaza sa instalez pragurile laterale, incalzirea in scaune + alte cateva accesorii.

              Comment


              • #8

                Pe ultima pagina a pdf-ului sunt trecute accesoriile si preturile fara tva.
                RAV4 2.2 D-4D
                Yaris 1.3 VVT-i

                Comment


                • #9
                  Multumesc Nest pentru lista.

                  Eu am gasit aceasta lista cu preturile din Germania.
                  Diese Seite wird angezeigt wenn eine aufgerufene Seite nicht oder nicht mehr existiert.


                  Comparativ cu cele din Romania, sunt ceva mai ieftine in Germania + ca nu o sa platesc TVA-ul la ei. Cred ca am sa cumpar accesoriile din Germania si le voi instala in Romania.

                  Comment


                  • #10
                    Din ce se vede pe ultimul link, exista si front-guard pe gri/cromat? Sergiu, daca de duci sa iti iei ceva, poate te interesezi si de asta!
                    RAV4 2.2 D-4D
                    Yaris 1.3 VVT-i

                    Comment


                    • #11
                      DVD 2 DIN original RAV 4 fabricat in 2004

                      Am un RAV 4 fabricat in 2004 si am gasit intr-o documentatie de pe net ca pentru acest model ar exista si o navigatie dedicata (acum am cd playerul cu ecran mic) - cei de la Toyota IASI dau din colt in colt! Unde as putea gasi informatii , eventual sa-l achizitionez?

                      86120L
                      RECEIVER ASSY, NAVIGATION
                      86120-42100
                      ACA20, 21, CLA2*, ZCA2*..EUR; AISIN AW
                      1
                      € 4,044.98
                      86271
                      DISC, DISC PLAYER
                      86271-64012
                      ACA20, 21, CLA2*, ZCA2*..EUR
                      1
                      € 619.95
                      86860
                      ANTENNA ASSY, NAVIGATION
                      86860-42020
                      ACA20, 21, CLA2*, ZCA2*..EUR
                      1
                      € 302.22
                      90153-50010
                      *** STD. PART
                      € 0.78
                      93568-55014
                      *** STD. PART
                      € 0.18

                      Comment


                      • #12
                        Marele dezavantaj al navigatiilor dedicate (atat la toyota, cat si la nissan, mitsubishi,etc.), este ca harta Romaniei este extrem de slab detaliata. Mai mult, am inteles ca updatarea hartilor se plateste. Din punctul meu de vedere, ori mergi pe un dvd made in china in care poti sa-ti incarci tu ce soft de navigatie vrei (lucru care implica un cost destul de maricel si simplul fapt ca iti "umbla" la plasticele de pe bord - invariabil, dupa aceea va fi acolo un greier ), ori, mai comod, iti iei un receptor GPS.
                        Eu ma dau cu un Garmin 265W. Super detaliat, si in plus are conectare Bluetooth.
                        RAV4 2.2 D-4D
                        Yaris 1.3 VVT-i

                        Comment


                        • #13
                          Am un pitic - sa fie in bord si fff bine integrat - ma bate gandul pt un WITSON W2-D758 T - are mufe pt difuzoare si pt comenzi pe volan si dimensiunile exacte pt lacas RAV 4 AN 2004 si merge Igo8.
                          Problema pt care cer ajutorul este - pierd afisarea datelor vit medie, consum mediu care le accesam cu butonul TRIP NAVI! Le pot scoate pe un alt display? Am gasit pe net o varianta cu un display montat pe locul scrumierei de langa alimentatorul pentru bricheta - pun 2 poze - dar nu ma pricep la electronica - ma puteti ajuta?
                          Attached Files

                          Comment

                          Working...
                          X
                          Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                          Politica de Securitate Google