Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul ForumToyota.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Forumtoyota au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Forumtoyota nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul ForumToyota(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul ForumToyota(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

doua poze

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • doua poze

    2010-Toyota-Land-Cruiser-Prado-1.jpg

    2010-Toyota-Land-Cruiser-Prado-2.jpg
    am si io 2 poze pentru 2010
    par sa fie reale nu trucate.
    mai stiti ceva poze pentru noul LC?

  • #2
    Oricum, par sa fie mult mai reale decat ce a mai aparut prin presa.
    RAV4 2.2 D-4D
    Yaris 1.3 VVT-i

    Comment


    • #3
      asta mai are ceva pus in fata.. tata are nou v8 Lc si seamana aproape la perfectie mai putin partea gri
      Yaris RullZ!

      Comment


      • #4
        Da e si normal sa urmareasca linia fratelui mai mare LC 200,insa cred ca interiorul va fi super!

        Comment


        • #5
          Poze si brosuri
























          RAV4 2.2 D-4D
          Yaris 1.3 VVT-i

          Comment


          • #6
            arata mult mai bine O.o; abea astept brosura pe la noi, intr-o limba cunoscuta :P

            Comment


            • #7
              Originally posted by protoy View Post
              [ATTACH]1233[/ATTACH]

              [ATTACH]1234[/ATTACH]
              am si io 2 poze pentru 2010
              par sa fie reale nu trucate.
              mai stiti ceva poze pentru noul LC?

              Cum adica,,par sa fie reala"? Masina se vinde deja in Emiratele Arabe si va fi prezentata la Frankfurt in Septembrie.

              Comment


              • #8
                Maxule, vezi ca e bine sa ai rabdare?
                RAV4 2.2 D-4D
                Yaris 1.3 VVT-i

                Comment


                • #9
                  Arata bine, sunt curios sa o vad pe interior si ce noutati tehnice aduce. Si daca arata bine ... poate mai fuctioneaza si sistemul de buyback. Ar fi excelent.
                  LC 120 3.0 D4D AT

                  Comment


                  • #10
                    Am vazut in sfarsit masina in realitate la Frankfurt si pentru mine este o mare dezamagire. Pe scurt: exteriorul arata marca ar fi o coreeana cu stopuri spate luate de la o jucarie chinezeasca. Camera fata pare montata in targ la Vitan: o ,,chestie" de plastic neagra, bulbucata care nu are nimic de a face cu ansamblul. Interiorul este peste cel actual, indiscutabil. Motorul si cutia sunt neschimbate.Preturile in Germania pleaca de la 40.000 Euro si ajung la modelul full options la 67000 Euro !!!!!!!(atat era modelul expus).

                    Comment


                    • #11
                      salutare!!am vazut acest LC parca gri era in pipera cu CD la numar...superba!!

                      Comment


                      • #12
                        Interiorul nu mai este spectaculos!

                        Comment


                        • #13
                          cu fiecare generatie LC se indeparteaza de ceea ce a consacrat-o: performante si trainicie de offroader veritabil.

                          designul LC 2010 este ridicol si cred ca au dorit ca el sa fie inimitabil de catre chinezi. au reusit perfect: nici chinezii n-ar fi reusit un design atat de "chinezesc".
                          interiorul este o imitatie palida si grotesca a interiorului de la Discovery 3 perfect lipsit de estetica proportiilor si de fluiditatea formei.
                          ceea ce indulceste putin caricatura este calitatea materialelor care este 10 clase peste Discovery, asa cum ne-am obisnuit deja.

                          in ciuda anuntului pompos al producatorului, la nivel tehnic am retinut doar cateva schimbari reale:
                          - sistemul terrain response - copiat de la Discovery
                          - rigiditate crescuta cu 11% la caroserie
                          - KKDS ala care controleaza electronic barele de ruliu
                          - faptul ca portiera spate are luneta ce se poate deschide separat - chestiune pe care concurenta a rezolvat-o inca de acum 4-5 ani.
                          - cateva gadgeturi electronice la dotarile interioare care iarasi au inceput a fi introduse de concurenta de acum 3 ani.

                          3-zone clima kontrol am si eu pe LCul meu model 2008
                          AVS cu perna aer spate si suspensii cu 3 setari am si eu (chiar cu 4 setari)

                          ceea ce ar fi putut imbunatati substantial daca tot au copiat de la Discovery sunt cutia de viteze si transmisia absolut senzationale care fac din Discovery 3 o masina exceptionala la capitolul rulare on road unde ansamblul cutie-motor se comporta aproape ca la BMW seria 5.
                          Dar Toyota a ales sa nu umble aici unde era mult loc de imbunatatire ci la rahatzishuri care nu pot impresiona decat pe cei care altfel ar alege intre TLC si X5 sau Infinity X35

                          Eu zic PACAT. Ar fi putut dezvolta modelul 2010 in directia care a consacrat modelul.

                          Comment


                          • #14
                            Dap bine spus impaler

                            Comment

                            Working...
                            X
                            Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                            Politica de Securitate Google