Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul ForumToyota.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Forumtoyota au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Forumtoyota nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul ForumToyota(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul ForumToyota(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Vand toyota avensis d-4d, 47.000km, 150 cp, diesel, inmatriculata 2008

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Asa este ...ai mare dreptate din pacate peste tot gasim numai bisnitari...daca ei is cei care au bani....cred ca pot face ce vor....

    Comment


    • #17
      nu stiu ce dotari are toyota respectiva de 1.8, dar legat de motor si pt mine ar fi o alegere proasta... pt ca nici nu prea trage si consuma si mult rau. acesta de 2.2 chiar nu sufera comparatie... la cum se misca, cat de silentios este si conusm extraurban de 5.9% testat de foarte multe ori prin europa.

      in plus asa cum ti-am mai spus si chiar te rog sa faci un test, suna la orice dealer Toyota, da-le configuratia mea si intreaba-i cat iti ofera pe ea... si o sa vezi ca fara sa vada masina iti ofera 8000 EUR (absolut toti) asta pt ca stiu ca o vor da cu minim 9000 EUR. Iti spun ca am si confirmarea unor angajati Toyota ca ei ar vinde aceasta masina cu un pret intre 9000 - 10.000 EUR, dar mie "normal" mi-ar da 8000 EUR (dar nu ma crede pe mine, fa chiar tu testul si suna-i cu,,, configuratia mea si vezi ce pret primesti)

      asa de final... pretul ramane 9000 EUR. Pe cine intereseaza... toate detaliile se gasesc in postul initial din prima pagina.

      multumesc de interes si salutari

      Comment


      • #18
        Originally posted by corbu33 View Post
        nu stiu ce dotari are toyota respectiva de 1.8, dar legat de motor si pt mine ar fi o alegere proasta... pt ca nici nu prea trage si consuma si mult rau. acesta de 2.2 chiar nu sufera comparatie... la cum se misca, cat de silentios este si conusm extraurban de 5.9% testat de foarte multe ori prin europa.

        in plus asa cum ti-am mai spus si chiar te rog sa faci un test, suna la orice dealer Toyota, da-le configuratia mea si intreaba-i cat iti ofera pe ea... si o sa vezi ca fara sa vada masina iti ofera 8000 EUR (absolut toti) asta pt ca stiu ca o vor da cu minim 9000 EUR. Iti spun ca am si confirmarea unor angajati Toyota ca ei ar vinde aceasta masina cu un pret intre 9000 - 10.000 EUR, dar mie "normal" mi-ar da 8000 EUR (dar nu ma crede pe mine, fa chiar tu testul si suna-i cu,,, configuratia mea si vezi ce pret primesti)

        asa de final... pretul ramane 9000 EUR. Pe cine intereseaza... toate detaliile se gasesc in postul initial din prima pagina.

        multumesc de interes si salutari

        Salut si scuze pentru deranj .
        Nu stiu care este motivul pentru care tu ai decis sa vinzi o asa masina , cu asa de putini km , la un pret de kkt . Scuze pentru ingerinta in treburile tale , eu am 2.0 d4-d din acelasi an cu a ta dar cu 63000 km si vreau sa-ti spun ca nu as accepta un pret sub 15000 euro . Cat dracu sa pierzi la revanzare ? Nu ti-e mila de banii pe care i-ai dat pe ea ? Daca masina are o problema , e interesul tau sa o dai si in bani putini dar daca e ok de ce sa-ti faci pomana cu niste bisnitari ???
        Inca odata te rog sa ma scuzi ca ma amestec in treaba ta , eu as folosi masina pana nu ar mai putea sa se miste !

        Cu respect , Vali Jumuga .

        Comment


        • #19
          nu e nicio problema. stiu ca romanii in general sunt foarte speriati cand cineva ofera ceva bun... la un pret super decent. sunt obisnuiti cu cineva care vrea sa ii fure, sa ii "faca" cu ceva... de aceea nu condamn pe nimeni ca poate sa creada acest lucru... ce e drept sunt ff multi tepari in ROM si nu numai.

          motivul pt care o vand chiar nu vreau sa il detaliez aici pe forum, dar il voi discuta cu oricine doreste sa cumpere aceasta masina si mentionez CA NU ARE ABSOLUT NICIO LEGATURA CU FAPTUL CA MASINA AR AVEA VREO PROBLEMA/DEFECTIUNE (masina este in perfecta stare de functionare si fara accidente, doar mici zgarieturi inevitabile). In plus daca nu am specificat, o fac acum... faptul ca accept orice test doreste oricine in orice reprezentanta Toyota.

          ff pe scurt... din aprilie voi avea alta masina pe care am sa o impart cu cineva din familie... pentru ca eu nu am nevoie de masina full time deoarece detin si autoturism de la munca. (eu merg doar in concediu cu masina, asa cum am precizat ca s-a intamplat si cu Toyota pe care o vand).

          cat despre pret... te-as ruga sa pui masina ta la vanzare doar de fun la pretul pe care il doresti tu si te rog sa ma cauti sa imi spui cat ai primit pe ea. eu iti urez succes de pe acum . asa cum cineva mai sus spunea... pretul il face piata... si piata asta spune acum cand eu vreau sa o vand... iar despre faptul ca ma doare sufletul, asta este... asa e in viata mai si pierzi... dar cine stie poate castig in dragoste sanatosi sa fim...

          pret final: 9000 EUR

          Comment


          • #20
            Originally posted by vali44 View Post
            Cat dracu sa pierzi la revanzare ? Nu ti-e mila de banii pe care i-ai dat pe ea ? Daca masina are o problema , e interesul tau sa o dai si in bani putini dar daca e ok de ce sa-ti faci pomana cu niste bisnitari ???
            Inca odata te rog sa ma scuzi ca ma amestec in treaba ta , eu as folosi masina pana nu ar mai putea sa se miste !

            Cu respect , Vali Jumuga .

            100% gandesc la fel si asa voi face!
            http://img204.imageshack.us/img204/4009/tucashow3np.gif

            Comment


            • #21
              Up - 9000 eur

              Comment


              • #22
                UP

                pret bun: 9000, masina si mai buna

                Comment


                • #23
                  Singurul impediment e ca ai motor de 2.2, unul de 2 m-ar fi coafat.

                  Daca vindea cineva acum o luna si jumatate toyota corrola sau avensis ....sub 50.000 pana in 10.000 euro eram interesat...dar nu am gasit...asa ca am luat altceva.

                  Toyota e japoneza si isi merita banii indiferent.
                  WW.....nu stiu de ce toti avem acest sentiment negativ pentru masinile nemtesti....poate doar ca masinile japoneze mereu ies in top la fiabilitate dar ww continua sa fie in top la vanzari

                  Comment


                  • #24
                    imi pare rau ca nu te-am coafat cand ai avut nevoie

                    una peste alta e o diferenta intre 2.2 si 2 litri... nu ca imi laud masina, dar am facut test drive cu amandoua cand am luat-o... iar la ce de 2litri chiar simti lag-ul cand ii dai talpa intr-o depasire pe cand 2.2 e o placere... te impinge din spate liniar fara lag... si in plus un motor mare pe autostrada va conusma mai putin (turatii mai reduse), va face mai putin zgomot si uzura nu va fi la fel de mare... motorul asta 2.2 D-4D chiar o spun fara retinere si cu riscul sa supar multi diselari VW sau orice alta marca - este pur si simplu cel mai stralucit diesel pe care l-am condus... silentios, puternic, fiabil si conusma si putin

                    sa stapanesti sanatos noua masina...

                    la final 9000 EUR UP

                    Comment


                    • #25
                      Salut
                      Imi poti spune si mie, te rog frumos, un consum al masinii tale ?
                      Impozitul in Bucuresti cat este pt 2.2 ?
                      Ma intereseaza masina insa as vrea sa stiu cateva detalii despre ea, cum ar fi :
                      -petele negre de pe bara fata sunt cumva tantarii aia care se lipesc in timpul mersului sau sunt urme de la pietricele, etc ?
                      -petele albe de pe capota sunt zgarieturi sau pete care se iau la prima slapare ?
                      -cruise control are ?

                      Multumesc frumos anticipat.
                      Cu stima,
                      Bogdan
                      Last edited by btoader22; 01-23-2013, 16:24 PM.

                      Comment


                      • #26
                        Salut,

                        Impozitul in Buc. pt aceasta masina este 720 RON/an, adica un fel de 60 RON/luna.

                        Consum fix 5,9% (afara... pentru ca 75% din timp a fost pe afara) spre ex Bucuresti - Austria - Toulouse Franta si inapoi = 5,9% . Ma duc si ma intorc la mare cu jumate de rezervor. Ma duc pana la Timisoara cu jumate de rezervor... etc.

                        Imi cer scuze pentru ca pozele au fost facute fara sa fie super spalata si dupa un drum pe autostrada, astfel:

                        petele negre = tantari
                        petele albe = gainati

                        Are cruise control. (foarte usor de utilizat, il setezi dupa care poti sa accelerezi/decelerezi doar din cruise control... e f fain si simplu).

                        Cred ca cel mai bine poti sa vii sa vezi masina. Ma poti suna in orice zi intre 08:00 - 22:00 , daca nu pot raspunde la munca, revin. (Vlad - 0728.851.407)
                        Last edited by corbu33; 01-23-2013, 17:32 PM.

                        Comment


                        • #27
                          Originally posted by corbu33 View Post
                          Salut,

                          Impozitul in Buc. pt aceasta masina este 720 RON/an, adica un fel de 60 RON/luna.

                          Consum fix 5,9% (afara... pentru ca 75% din timp a fost pe afara) spre ex Bucuresti - Austria - Toulouse Franta si inapoi = 5,9% . Ma duc si ma intorc la mare cu jumate de rezervor. Ma duc pana la Timisoara cu jumate de rezervor... etc.

                          Imi cer scuze pentru ca pozele au fost facute fara sa fie super spalata si dupa un drum pe autostrada, astfel:

                          petele negre = tantari
                          petele albe = gainati

                          Are cruise control. (foarte usor de utilizat, il setezi dupa care poti sa accelerezi/decelerezi doar din cruise control... e f fain si simplu).

                          Cred ca cel mai bine poti sa vii sa vezi masina. Ma poti suna in orice zi intre 08:00 - 22:00 , daca nu pot raspunde la munca, revin. (Vlad - 0728.851.407)
                          Multumesc frumos pentru raspuns.

                          Nu inteleg de ce in Ploiesti (sunt din Ploiesti) impozitul este mult mai mare , dince am auzit, ca in Bucuresti. Am auzit ca in Ploiesti , pt 2.2, ar fi undeva la 950 lei.

                          Ai dreptate, cel mai bine este sa vin sa o vad, si asta am sa fac daca pe la sfarsitul lunii februarie ai sa o mai ai de vanzare. Din pacate sunt plecat din tara si atunci am sa revin.
                          Pana atunci , spor la vanzare si sper sa isi gaseasca un proprietar care sa aiba grija de ea.

                          Te salut si numai bine,
                          Bogdan

                          Comment


                          • #28
                            ok... daca nu o dau pana atunci cu mare placere te astept

                            seara buna,

                            Comment


                            • #29
                              Scuza-mi ironia dar cu TAXA DE;mediu,poluare, inmatriculare,timbru2013 etc...cum stai?

                              Comment


                              • #30
                                Mai mult ca sigur a fost achitata la inmatriculare,in 2008,era destul de mica si nu cred ca si-a recuperat-o,asa cum fac cei care aduc SH de afara.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google