Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul ForumToyota.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Forumtoyota au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Forumtoyota nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul ForumToyota(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul ForumToyota(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Vand toyota avensis d-4d, 47.000km, 150 cp, diesel, inmatriculata 2008

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Vand toyota avensis d-4d, 47.000km, 150 cp, diesel, inmatriculata 2008

    Am de vanzare o masiunta. (e a mea proprie si personala). Primul si unicul proprietar.

    Toyota Avensis 2.2 D-4D – 150 CP, 47.000 KM (inmatriculata ianuarie 2008). Nu a fost lovita. Masina a fost utilizata in afara tarii (70%), in afara Buc. (25%) si foarte putin in Buc (5%).
    • Revizii efectuate conform carte an de an (in service Toyota Buc Nord);
    • ultima revizie efectuata in aug 2012;
    • ITP valabil pana in martie 2014;
    • 4 cauciucuri de vara noi, schimbate in vara 2012 (Vredestein)... 4-5 ani nu mai trebuie schimbate;
    • Sunt incluse si 4 cauciucuri de iarna (valoare 2700 RON) – masina le-a “purtat” 1 singura data pana acum, sunt ca si noi;
    • Masina este full (mai putin navigatie si piele):

    oABS + ESP + control tractiune TRC;
    o10 airbag-uri (cortina) / 5 stele EURONCAP;
    o Climatronic cu 2 zone;
    o Cutie manuala, 6 viteze;
    oCD MP3 + 8 boxe;
    oGeamuri electrice cu impuls fata/spate ;
    oSenzori lumina/ploaie;
    oJante 17 inch din aliaj;

    Daca va intrebarti de ce are putini km este pt ca am masina de la munca si cu Toyo merg doar in concediu.

    PRET : 10.300 EUR

    Contact: Vlad (0728.851.407)
    Attached Files

  • #2
    9900 EUR... pret actualizat...

    Masina este in perfecta stare. Accept test in reprezentanta Toyota.

    Comment


    • #3
      UP...

      9700 EUR... pret actualizat

      Comment


      • #4
        Up...

        9500 eur...

        Comment


        • #5
          Originally posted by corbu33 View Post
          ...cu Toyo merg doar in concediu.
          ...
          ... eu am una tot de 2.2 cu 20.000 km , înmatriculată în aprilie 2008. În septembrie intră la hibernat și mai iese în aprilie. Baftă la vânzare! E o mașină super.

          Comment


          • #6
            9200 EUR... sunt chiar curios

            sau toti cauta VW

            Comment


            • #7
              Salut

              In jur de 8000-8300 iti pot oferi.

              Multumesc

              Comment


              • #8
                salut,

                Fara suparare dar toti dealerii car fac buyback mi-au oferit 8000 EUR.

                masina asta, ca un compromis major, o pot da la minim 9000 EUR si asta doar pentru ca nu scrie VW pe ea. Daca era un passat cu acelasi numar de km si aceleasi dotari sub 11-12 EUR nu se dadea.

                cel mai mic pret pe care pot sa il ofer si sub care chiar nu o sa cobor este 9000 EUR, masina e impecabila... totul la zi, carte service, am mers foarte mult pe afara cu ea, are 2 seturi vara/iarna de anvelope noi noute, full dotari. A costat de noua 23.500 EUR (dar corect asta era in 2008, alte vremuri, ce sa facem, dar totusi e o clasa superioara, nu compacta sau renault clyo symbol no offence ). Ce masina iti iei de noua cu 9000 EUR sa fie superioara acesteia chiar daca nu e noua si are 47.000 KM ? opinia mea, niciuna .

                9000 EUR ultimul pret... chiar daca ar fi sa mai astept si juma de an sa o vand.

                Comment


                • #9
                  Asteapta putin. O masina nu se vinde usor, decat sub pret. In primavara o dai sigur.

                  Comment


                  • #10
                    ee astept astept si sub 9000 tot nu o dau...

                    ziceam asa ca romanii cauta VW si cam atat

                    Comment


                    • #11
                      Cred ca pretul este ff corect (9000E).Eu am masina identica si nu as schimba cu trei clio noi.Consum bun si putere ok.Nu am avut nicio problema pana acum.Din pacate in Romanica nu prea se intelege marca Toyota.
                      Spor la vanzare.

                      Comment


                      • #12
                        Asa este din pacate......cam toti cauta vw. Na... ce sa le faci.....asta-i viata... Eu pe toate drumurile gasesc doar vw..... (((((

                        p.s. totusi interesant cum unii pot stabili ei de la sine putere un pret daca este sau nu "ff corect"..... Mister ...mev pretul acesta corect cum ii spui tu doar piata il stabileste.... cerere si oferta daca ma intelegi ce vreau sa spun... Una e sa ceri si alta e sa poti obtine acest pret ..... Oricum la ce vremuri vin .... criza nu gluma ..... ))))
                        Last edited by Robert Arhire; 01-16-2013, 19:50 PM.

                        Comment


                        • #13
                          p.s. totusi interesant cum unii pot stabili ei de la sine putere un pret daca este sau nu "ff corect"..... Mister
                          Daca te duci in "autohaus-uri" in Germania o sa constati ca pretul masinilor (fara TURCISME!!!) este direct proportional cu;
                          vechimea masinii,kilometraj si pret achizitie de nou.
                          .... cerere si oferta daca ma intelegi ce vreau sa spun...

                          Comment


                          • #14
                            Ok dar in Germania este cu totul alta mancare de peste, alta mentalitate si de aici alte si alte situatii....numai ca la noi in Romanica toate sunt varza dupa cum bine stii..... Nu vreau sa fiu luat in nume de rau eu doar am spus o parere referitoare la piata, faptul ca e inceput de an, nu se prea vand masini, lumea nu are bani si nu faptul ca masina nu face banii aceia ceruti.....asta e situatia.... O masina poate face fara probleme 12-14 000 eur dar daca poate tu ai probleme cu banii, vrei sa o vinzi etc.....fel de fel de situatii decat sa astepti poate 6-7 luni sa o vinzi mai bine o dai acum si rulezi niste bani....rezolvi altceva.....

                            P.s. Iti spun din experienta ca lu' cumnatu meu pe o toyota 1.8 cmc 62000 km 2007, tinuta in garaj, arata excelent, nu-i da nimeni nici macar 7000 eur.

                            Salutari tuturor.....
                            Last edited by Robert Arhire; 01-17-2013, 07:23 AM.

                            Comment


                            • #15
                              Asa este la inceput de an apare bisnitaru' ,isi face ''mila'' de om ca nu are cui sa vanda masina si ofera un pret,sa castige si el 1000-2000 de euroi .

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google