Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul ForumToyota.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Forumtoyota au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Forumtoyota nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul ForumToyota(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul ForumToyota(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Service in Bucuresti pentru Toyota, altele decat "Inchape" si "Toyo Motor"

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Doamne,Dumnezeule,am zis si eu sa-mi iau o masina de om civilizat...
    Mi-am cumparat o Toyota Corolla acum 3 luni...dupa o luna o gasesc cu cele doua portiere dreapta facute praf in parcarea din fata blocului...sa zic ca am noroc si am casco...n-am gasit persoana care mi-a lovit-o,bineinteles...ma duc si mi-o repar la nesimtitii de la Inchape Motors Pipera.Dupa 3 zile imi zic ca e gata,sa ma duc s-o iau.Ma duc si gasesc masina cu portierele pline de scame sub vopsea ,cu bule de aer sub vopsea,am zis ca innebunesc,ce sa mai...o baga din nou la vopsit,ma duc s-o iau,imi zic:vin in 5 min.cu masina.Trece o ora,imi dau seama ca ceva nu este in regula,vine si imi zice ca nu mi-o poate da pentru ca difera f. mult culoarea.Nu mi-a venit sa cred...va zic astia isi bat joc pe fata de clienti,nici nu-i intereseaza,nici nu au angajati competenti...Urmeaza sa ma duc peste inca 3 zile sa vad ce imi mai livreaza...portiere rosii,galbene,cu scame,basici de aer,masina facuta praf,sau cine stie mai ce...FUGITI CAT SE POATE DE REPREZENTANTELE TOYOTA ROMANIA.

    Mentionez ca portierele mi le-au dat la inlocuit complet cei de la Generali,culoarea masinii este neagra deci nu ar fi diferente vizibile,si cei de la Toyota nu au decat de vopsit niste amarate de portiere,dar nu sunt in stare...NESIMTITII...SI AU SI O ATITUDINE DE RAHAT...

    Toyota Corolla,1.6 VVTI LUNA
    Last edited by TOYO 1; 10-14-2009, 17:06 PM.

    Comment


    • #17
      cei de la GTC mai au acreditare TOYOTA pentru revizii?? umbla un zvon pe alt forum toyota ca nu... e cineva in masura sa ne lamureasca asupra acestui aspect ?

      Comment


      • #18
        Cel mai bine te lamuresc cei de la GTC daca ii intrebi pe ei la telefon . eu mi-am facut 2 revizii la ei (cea de 45000 si 60000) si a fost totul OK.
        AVENSIS 2D4D

        Comment


        • #19
          pana nu vad ceva scris parca nu m-as duce sa pierd garantia.... o sa scriu un mail celor de la toyota sa vad daca ii recunosc drept service autorizat.

          Comment


          • #20
            Da... am o veste proasta pentru cei ce apelau la GTC auto pentru revizii...

            Citat:

            "
            Stimate domnule xxxxxxxxxxxx,



            In primul rand dorim sa va multumim pentru increderea acordata si pentru alegerea produselor Toyota.

            Referitor la solicitarea d-voastra va informam ca nu se recomanda depasirea termenelor mentionate de producator in vederea efectuarii reviziilor tehnice. Daca doriti efectuarea reviziei de 1an - 15.000km mai devreme, puteti face acest lucru, dar cu mentiunea ca urmatorul termen de revizie va curge de la acel moment.
            Pentru a putea beneficia in continuare de garantia de producator va recomandam ca intretinerea sau repararea masinii d-voastra sa se faca intr-un service autorizat Toyota.

            Referitor la service-urile autorizate Toyota pentru aceste operatiuni, va recomandam cei 2 parteneri Toyota Romania din zona Bucuresti:

            TOYOTA BUCURESTI - Inchcape Motors S.R.L.
            Adresa service: Soseaua Pipera-Tunari, nr.1
            Tel.: +40.21.2000.340; Fax: +40.21.2000.344; e-mail: service@toyota.ro


            TOYOTA BUCURESTI SUD -Toyo Motor Center
            Adresa showroom si service: Splaiul Unirii, 283
            Tel
            :+40.21.346.49.91/94; Fax: +40.21.346.49.95; e-mail: office@toyomotor.ro; web: www.toyomotor.ro


            Va asiguram domnule xxxxxxxxxxxxx de intreaga noastra consideratie.


            Cu stima,

            Catalin Stoica


            Customer Relations Officer


            Toyota Romania

            No. 1 Pipera - Tunari Ave., Voluntari, Ilfov County, Romania

            T: +4 021 2000 300 D: +4 021 2000 402

            F: +4 021 2000 301

            E-mail: catalin.stoica@toyota.ro

            Web: www.toyota.ro


            "

            Comment


            • #21
              Unul din asociatii GTC auto (Razvan Cirap) a luat apararea service-ului GTC pe un alt forum toyota si a lamurit problema.
              GTC auto e autorizat pentru revizii si reparatii in garantie;stampila GTC pe carnetul de service este valida si acceptat de toyota; singurul lucru pe care nu il poate efectua sunt reparatii pt defectele ce tin de explicit de garantie din ce am inteles eu.

              Cu ocazia asta il invit pe acesta sa isi expuna si pe acest forum punctul de vedere.

              Concluzii (citat Razvan Cirap de pe alt forum toyota) :

              "
              Nu suntem pe lista de parteneri autorizati ai Toyota Romania intr-ucat noi nu suntem dealeri Toyota (noi nu vindem masini, deci nu suntem dealer). GTC Auto este un service autorizat conform legislatiei europene si a celei romanesti sa efectueze reparatii si revizii la intreaga gama de modele Toyota indiferent de vechime. Avem autorizatie completa pentru Toyota emisa de Registrul Auto Roman la fel ca oricare dealer Toyota din Romania. Putem efectua inclusiv revizii si reparatii in perioada de garantie la toata gama Toyota; acest lucru este cunoscut de intreaga retea de dealeri. Orice revizie in perioada de garantie efectuata la GTC Auto cu respectarea cerintelor producatorului si anume utilizarea de piese de origine Toyota si respectarea intervalelor de revizii si a graficului de lucrari emis de Toyota Romania este valabila, recunoscuta si se evidentiaza in Caietul de Service al masinii. O eventuala nedorita problema de garantie care poate aparea si este sesizata de GTC Auto sau reclamata de catre client nu va putea fi rezolvata la GTC Auto intr-ucat nu avem acest tip de autorizare din partea Toyota Romania (doar partenerii autorizati din lista postata il au). Orice dealer din tara la care veti solicita rezolvarea problemei aparute in garantie va recunoaste stampila pusa de GTC Auto ca fiind valabila si va rezolva problema de garantie conform protocolului Toyota.
              "
              Last edited by gh3tzu; 05-13-2010, 12:07 PM.

              Comment


              • #22
                nu stiu care este vestea proasta Atentie la detalii: "va recomandam cei 2 parteneri"

                Ce-ai vrea sa recomande, un service autorizat care nu le plateste nimic?

                O sa revin cu ceva detalii ca tocmai am niste experiente foarte placute cu profesionistii si recomandatii de la Inchape...

                Originally posted by gh3tzu View Post
                Da... am o veste proasta pentru cei ce apelau la GTC auto pentru revizii...

                Citat:

                "
                Stimate domnule xxxxxxxxxxxx,



                In primul rand dorim sa va multumim pentru increderea acordata si pentru alegerea produselor Toyota.

                Referitor la solicitarea d-voastra va informam ca nu se recomanda depasirea termenelor mentionate de producator in vederea efectuarii reviziilor tehnice. Daca doriti efectuarea reviziei de 1an - 15.000km mai devreme, puteti face acest lucru, dar cu mentiunea ca urmatorul termen de revizie va curge de la acel moment.
                Pentru a putea beneficia in continuare de garantia de producator va recomandam ca intretinerea sau repararea masinii d-voastra sa se faca intr-un service autorizat Toyota.

                Referitor la service-urile autorizate Toyota pentru aceste operatiuni, va recomandam cei 2 parteneri Toyota Romania din zona Bucuresti:

                TOYOTA BUCURESTI - Inchcape Motors S.R.L.
                Adresa service: Soseaua Pipera-Tunari, nr.1
                Tel.: +40.21.2000.340; Fax: +40.21.2000.344; e-mail: service@toyota.ro


                TOYOTA BUCURESTI SUD -Toyo Motor Center
                Adresa showroom si service: Splaiul Unirii, 283
                Tel
                :+40.21.346.49.91/94; Fax: +40.21.346.49.95; e-mail: office@toyomotor.ro; web: www.toyomotor.ro


                Va asiguram domnule xxxxxxxxxxxxx de intreaga noastra consideratie.


                Cu stima,

                Catalin Stoica


                Customer Relations Officer


                Toyota Romania

                No. 1 Pipera - Tunari Ave., Voluntari, Ilfov County, Romania

                T: +4 021 2000 300 D: +4 021 2000 402

                F: +4 021 2000 301

                E-mail: catalin.stoica@toyota.ro

                Web: www.toyota.ro


                "
                Last edited by igeorge13; 06-23-2010, 11:28 AM.

                Comment


                • #23
                  Salut domnilor, referitor la service-ul Toyota Pipera pentru cei care intentioneaza sa efectueze ceva pe la masina acolo, nu o faceti!!! FUGITI fratilor ca e jale. In urma unei mici tamponari cu o domnisoara in trafic(domnisoara a intrat in bara mea spate) am deschis dosar de dauna, si am dus masina la facut. Toate bune si frumoase, pana cand am constat urmatoarele: Bara nu a mai fost pozitionata la loc cum a fost din fabrica( in partea stanga are un luft) si se vad urme de vopsea scursa!!! Ma duc din nou la Toyota Pipera sa sesizez acest lucru, o iau baietii o duc sa o polisheze sau nu stiu ce sa ii faca. Concluzia: Bara la fel de prost montata, si in loc de urma de vopsea scursa acum se gasesc scame sub vopsea. Motivul? Ase se intampla domne la orice vopsitorie din lume! Iar in privinta luftului:nu avem ce sa ii facem ca asa e de la bara, daca e sa mergem la asigurator sa ne deschidem dosar acolo sa ne schimbe bara. Adica desi ei ca service "autorizat" au gresit reparatiile tot eu trebuie sa ma duc sa umblu pe la asigurator sa deschid dosar, etc, etc. Cel mai prost service din tara cred ca acesta este si recomand tuturor sa il EVITE!!! Mai degraba fac un drum pana Toyota Ungaria si fac reparatiile acolo si reviziile; acolo am auzit numai lucruri bune despre ei.

                  Comment


                  • #24
                    Nu-i nevoie sa mergi pana in Ungaria.. la 50 min distanta de Buc, la Pitesti, chiar unde se termina "autostrada" gasesti oameni seriosi si treaba facuta bine. Eu, care stau in Titan, acolo ma duc: fac 2 ore sa ies din Buc si inca 50 min pana la ei...

                    Comment


                    • #25
                      Originally posted by gh3tzu View Post
                      Da... am o veste proasta pentru cei ce apelau la GTC auto pentru revizii...

                      Citat:
                      "Pentru a putea beneficia in continuare de garantia de producator va recomandam ca intretinerea sau repararea masinii d-voastra sa se faca intr-un service autorizat Toyota.
                      "
                      E o gargara de 2 lei ce-a spus tipul asta. De la 1 iunie, iti poti face revizia in orice service autorizat RAR fara sa pierzi garantia. Totul e sa folosesti produse recomandate de producator. Mergea si inainte fara probleme, insa acum este oficial.



                      Service-ul GTC are tehnicieni scoliti si specializati pe Toyota si dotari identice cu service-urile de pe Splai sau din Pipera. Pana acum am facut 2 revizii la ei si o reparatie. Lucreaza bine, rapid, sunt amabili, iar manopera era pe la 70 RON + TVA. De fiecare data am plecat multumit.
                      Last edited by OvidiuH; 07-16-2010, 21:19 PM.
                      BMW 3 GT / 2.0d / AT Sport / Luxury Line / 2016
                      Mazda CX5 / 2.0i AWD / MT / Attraction / 2012
                      Toyota Aygo / 1.0 VVTI / AT / Luna / 2008

                      Comment


                      • #26
                        si ati facut vreunul revizia la alt service din bucuresti? m-ar interesa si pe mine daca e mai ieftina manopera. piesele le vreau originale. am un auris cu 30000 km si tb sa ii fac revizia. mi-au estimat cei de la GTC 900 LEI si cei de la toyo 1200

                        Comment


                        • #27
                          Am fost si eu astazi sa fac revizia de 30000km la GTC. Revizia m-a costa 590lei(mai putin filtrul de polen, deja inlocuit de mine), la asta se mai adauga 150lei, un bidon de 4l de ulei cu care am venit eu(acelasi ca si al lor, Mobil1 5w30 ESP formula). Acei 590 lei includ si manopera de inlocuire a placutelor de frana. Deci, 590+150+50lei(filtrul de polen)=790 lei, un pret excelent, zic eu. Oameni amabili si parolisti, pasionati de meseria lor. M-au castigat de client.
                          Avensis 1,8 VVTi

                          Comment


                          • #28
                            Am facut revizia de 2 ani pentru Yaris la GTC, am fost cu piesele mele, costurile fiind urmatoarele:
                            • 1 l lichid de frana Toyota, DOT 5.1 --------------- 35 lei
                            • 4 l ulei motor Toyota 5W-30 -------------------- 120 lei
                            • filtru ulei Toyota 90915-YZZJ1 ------------------- 20 lei
                            • filtru aer Jakoparts J1322074 --------------------- 22 lei
                            • filtru polen cu carbon Zero Pollution WZ1528 ------ 70 lei
                            • garnitura baie ulei --------------------------------- 5 lei
                            • manopera 2,5 ore ------------------------------- 217 lei

                              Total ------------------------------------------- 489 lei


                            Daca nu mergeam la GTC cu piesele mele costul se ridica la minim 700 lei. Costul reviziei la o reprezentanta Toyota sarea de 800 lei.
                            Yaris 998 1.0 vvti, Peppermint Green

                            Comment


                            • #29
                              Originally posted by nei-k View Post
                              Am facut revizia de 2 ani pentru Yaris la GTC, am fost cu piesele mele, costurile fiind urmatoarele:
                              • 1 l lichid de frana Toyota, DOT 5.1 --------------- 35 lei
                              • 4 l ulei motor Toyota 5W-30 -------------------- 120 lei
                              • filtru ulei Toyota 90915-YZZJ1 ------------------- 20 lei
                              • filtru aer Jakoparts J1322074 --------------------- 22 lei
                              • filtru polen cu carbon Zero Pollution WZ1528 ------ 70 lei
                              • garnitura baie ulei --------------------------------- 5 lei
                              • manopera 2,5 ore ------------------------------- 217 lei

                                Total ------------------------------------------- 489 lei

                              Daca nu mergeam la GTC cu piesele mele costul se ridica la minim 700 lei. Costul reviziei la o reprezentanta Toyota sarea de 800 lei.
                              Salut Nei-K,

                              poti sa imi spui de unde iti cumperi filtrele ( cele de aer si polen cu carbon) ?Ma interesaza si pe mine pentru un Avensis D4D, 2.2, diesel.

                              Cu multumiri,

                              Comment


                              • #30
                                Originally posted by avensis75 View Post
                                Salut Nei-K,

                                poti sa imi spui de unde iti cumperi filtrele ( cele de aer si polen cu carbon) ?Ma interesaza si pe mine pentru un Avensis D4D, 2.2, diesel.

                                Cu multumiri,
                                Autokarma.ro sau ingaraj.ro . Au preturi foarte bune la orice reper . Inceraca si vei vedea ...

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google