Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul ForumToyota.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Forumtoyota au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Forumtoyota nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul ForumToyota(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul ForumToyota(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Reprezentante Toyota ce trebuiesc evitate

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Pe spate nu au fost probleme,probabil pe fata,altfel primeste roata socul.Cred ca nu s-au gandit Japonezii, cand au proiectat trenul de rulare,prin ce gropi are de suferit.Eu merg foarte atent,incet acolo unde sunt gropi,dar... Sincer eram hotarat sa le schimb pe tot parcursul garantiei,la cel mai mic zgomot,dar vad ca s-a rezolvat.
    Last edited by dan.gutu; 08-02-2011, 20:22 PM.

    Comment


    • #32
      eu am schimabat culisele cu etrierii de vre-o 30.000 am de gande sa le desfac preventiv, si sa gresez cu vaseina grafitata. banuiesc ca nu am ce strica, o sa scot cu grija burdufele acelea si trag de culise afara.

      Comment


      • #33
        daca vreti sa mergeti la Craiova, cautati mai bine altceva. Sunt slabi si nepregatiti. Decat sa rezolve problema fac front comun si iti spun ca ti se pare, masina este foarte buna.....

        Comment


        • #34
          Originally posted by ale View Post
          daca vreti sa mergeti la Craiova, cautati mai bine altceva. Sunt slabi si nepregatiti. Decat sa rezolve problema fac front comun si iti spun ca ti se pare, masina este foarte buna.....
          Postez despre cei de la Craiova chiar daca stiu ca il deranjez pe bunul meu prieten Legionaru - acum ceva timp am primit o piatra cat pumnul in parbriz . Piatra s-a desprins dintre rotile motrice ale unui camion iar nesansa mea a fost sa fiu pe contrasens in curba unde s-a intamplat incidentul . Drept urmare a trebuit sa schimb parbrizul . Am de 3 ani CASCO la Ardaf dar nu mai recomand nimanui aceasta societate de asigurari deoarece am luptat cu ei aproape o luna pana am obtinuta acceptul de plata . Ce vreau sa spun fata de cei de la Craiova ? - Nu m-am dus la ei sa schimb parbrizul !!! Prefer sa merg miercuri pana la Focsani dar acolo am garantia lucrului bine facut , am garantia unei relatii normale si firesti intre client si service . Acum cateva luni am fost sunat de noul sef al reprezentantei Craiova si am fost informat ca la Craiova totul s-a schimbat si ca acum sunt adevarati profesionisti .... nu voi spune cu cine mi-a informat domnul de la Craiova ca este bun prieten , voi spune doar ca omul nominalizat nu a confirmat asa-zisa prietenie declarata ... ba a fost sunat de seful de la Craiova si a cerut sfaturi in legatura cu ce tip de ulei trebuie sa foloseasca in cutiile de viteza cu 5 trepte si in cele cu 6 trepte . Profesionistul de la Craiova folosise exact invers .... cu scuzele de rigoare va informez ca EU NU MAI CALC IN REPREZENTANTA DE LA CRAIOVA !!!!! Oare sa fie de vina sefii sau materialul uman ? Va las pe dvs sa descoperiti ...

          Comment


          • #35
            Sunt la Focsani . In aprox 45 min mecanicul a taiat parbrizul cel vechi , a pregatit rama pentru lipire si a lipit si parbrizul . Am stat permanent langa el , nu se dezmint cei de aici ... aceiasi oameni deschisi dialogului , amabili si politicosi . Le multumesc si le repet promisiunea ca voi veni numai la ei !

            Comment


            • #36
              bine ca nu ti-ai gasit un service pe gustul tau care sa fie prin Iasi sau Suceava
              Ave 1.8 Luna '08

              Comment


              • #37
                Cei de la Pipera sunt scumpi, ineficienți, lucrează prost, au carențe mari la capitolul cinste și n-au nici măcar norme minime deontologice, darămite respect pentru client.
                La Toyo (București sud), după o caznă îndelungată de a-mi vopsi mașina, nu le-a nimerit nuanța și nici alinierea haionului cu restul mașinii.
                La Brașov sunt foarte drăguți și săritori dar mi-a sărit vopseaua după o reparație în mai puțin de o lună. Oricum, e și vina mea că nu am avut timp să mă duc pentru remediere și sunt pe departe cei mai civilizați în raport cu clientul.

                Comment


                • #38
                  Originally posted by Tudor Catalin View Post
                  bine ca nu ti-ai gasit un service pe gustul tau care sa fie prin Iasi sau Suceava
                  Heheheeee ... pe langa Suceava am un prieten drag pe care il vizitez in fiecare an . Tudor , tara asta e asa de mica ...
                  Revenind la oamenii de la Focsani , le multumesc si pentru culisele etrierilor fata pe care mi le-au dat fara sa accepte nici macar o cafea . Ma intreb , si va intreb - unde altundeva se intampla asta ?!? Pot eu sa nu-mi respect promisiunea de a merge numai la ei ?

                  Comment


                  • #39
                    Vali, cand mai treci pe acolo ia un set si pentru mine !
                    Toyota Avensis 1.8 VVT-i

                    Comment


                    • #40
                      Originally posted by zorro View Post
                      Vali, cand mai treci pe acolo ia un set si pentru mine !
                      Mihai , dai la schimb greutatea lor in aur ???
                      Ma poti ferici cu DRL-ul pe care se pare ca-l patentezi ... ... daca e ceva misto poate te voi ferici cu 2 culise pentru fata ! Negociem ...

                      P.S . Ai renuntat la telefon ?!?

                      Comment


                      • #41
                        Criza mare , buget mic, saracie mare la pensionari !
                        Piesele la DRL fac mai mult decat culisele de etrieri noi, asa ca mai negociem.
                        Toyota Avensis 1.8 VVT-i

                        Comment


                        • #42
                          Toyota service Iasi - de evitat
                          mi-am exprimat durerea aici

                          Comment


                          • #43
                            ocoliti si toyota bacau.pentru aceleasi motive ca peste tot in tara:zimbet amabil si lucrari superficiale si bataie de joc de masinile altora.am ales toyota bacau pentru reparatii in urma unei coliziuni.asigurare :astra:.dupa mai multe telefoane am fost asigurat de cei de la bacau ca reparatia va fi facuta in baza asigurarii, insa au omis sa ma informeze ca tot ceea ce va refuza asiguratorul la plata voi suporta eu!culmea asigurarii, nu??!!am fost asigurat ca se vor folosi piese noi chiar si despre clipsurile de plastic am fost asigurat ca vor fi puse altele noi.ieri am gasit clips rupt lipit cu silicon negru ca sa stea la numar pe aripa interioara.becul xenon de pe faza mare schimbat la farul la care s-a umblat din cauza aripii-acum are culoare diferita, proiector drl conectat cu polarizare inversa desi firele prevazute cu papuci au culori diferite, suportul tijei ce tine capota rupt de asemenea.derpre vpsea nu pot comenta deocamdata, voi vedea dupa iarna daca apare rugina.sper macar atat sa fi facut bine.este jenant ca o reprezentanta a carei emblema impune un anumit respect sa se coboare la furtisaguri marunte!hai romania nu ne mai fura!!!

                            Comment


                            • #44
                              Originally posted by vali44 View Post
                              Postez despre cei de la Craiova chiar daca stiu ca il deranjez pe bunul meu prieten Legionaru . Ce vreau sa spun fata de cei de la Craiova ? - Nu m-am dus la ei sa schimb parbrizul !!! Prefer sa merg miercuri pana la Focsani dar acolo am garantia lucrului bine facut , am garantia unei relatii normale si firesti intre client si service . Acum cateva luni am fost sunat de noul sef al reprezentantei Craiova si am fost informat ca la Craiova totul s-a schimbat si ca acum sunt adevarati profesionisti .... nu voi spune cu cine mi-a informat domnul de la Craiova ca este bun prieten , voi spune doar ca omul nominalizat nu a confirmat asa-zisa prietenie declarata ... ba a fost sunat de seful de la Craiova si a cerut sfaturi in legatura cu ce tip de ulei trebuie sa foloseasca in cutiile de viteza cu 5 trepte si in cele cu 6 trepte . Profesionistul de la Craiova folosise exact invers .... cu scuzele de rigoare va informez ca EU NU MAI CALC IN REPREZENTANTA DE LA CRAIOVA !!!!! Oare sa fie de vina sefii sau materialul uman ? Va las pe dvs sa descoperiti ...
                              Vali, te inteleg sincer ca ai o relatie normala si fireasca cu oamenii de la Focsani. Asa am si eu cu cei de la Craiova. Vreau sa intelegi ca nu vreau sa te deturnez catre Craiova.Am avut destule intrari in service, chestii delicate, si ma stii ca sunt exigent cand e vorba de masina mea. De fiecare data lucrarile au fost facute foarte bine.
                              Legat de prietenia omului de la Craiova cu omul de la Focsani, fiecare are notiuni diferite legate de prietenie. Eu purtasem o discutie cu directorul de la Craiova legata de uleiul de cutie ce trebuie folosit la cutiile cu 6 trepte si probabil a sunat la Focsani sa se convinga 100%.
                              Crede-ma ca "ura" ta fata de cei de la Craiova in acest moment este nefondata. Lucrurile chiar s-au schimbat in service-ul de la Craiova.

                              P.S. Andrei Vrabie-un om de toata isprava, deschis la discutii, mereu disponibil, ii multumesc pe aceasta cale pentru sfaturile primite in urma discutiilor telefonice.
                              http://img204.imageshack.us/img204/4009/tucashow3np.gif

                              Comment


                              • #45
                                Lasa Florine ca nu e chiar asa, mai au mult de lucru cei de la Craiova pana trec clasa.
                                Am vopsit ceva la panoul spate si cand am luat masina senzorii erau montati aiurea, dupa ce au remediat senzorii nu se mai inchidea portbagajul bine, montasera chederul prost,..abia din a treia incercare au reusit. Asta dupa ce primisem telefon cu 2 ore inainte ca e gata masina. De spalat masina nici vorba, ca era deja tarziu si plecase baiatul de la spalatorie cu un sfert de ora inainte sa vin eu.
                                In schimb au schimbat repede suportii de numar cu ansini si au pus cu top motors-toyota fara sa ma intrebe nimic.
                                Last edited by zorro; 10-16-2011, 07:29 AM.
                                Toyota Avensis 1.8 VVT-i

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google