Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul ForumToyota.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Forumtoyota au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Forumtoyota nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul ForumToyota(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul ForumToyota(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Yaris 2009

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Yaris 2009

    Discover new car prices and used car values for any vehicle, current deals, MSRP, and CPO values.
    Attached Files

  • #2
    Eu sunt curios cum se comporta noul motor care va intra pe Yaris si Auris, de 1,33 litri si 101 cai, benzina, combinat cu o cutie manuala cu 6 trepte.
    Auris 1.6 Valvematic Unique Plus

    Comment


    • #3
      vad ca vor si toate geamurile electrice,unitatea audio alta,si..cruise control..asta din poze mi se pare model de sua..ca vitezometru ii in mile..si nu are nici comenzi audio pe volan..imprumuta putin indicatoarele de bord de la yaris TS..iar pe mine m-ar interesa daca se potriveste cutia de 6 trepte de pe yaris ts 2009 la yarisul meu ts in 5 trepte ..fiecare cu ce-l doare
      Airbags save lifes..4WD save airbags

      Comment


      • #4

        Comment


        • #5
          Aproape ca imi pare rau ca nu am mai asteptat cu achizitia masinii. Imi luam noul motor de 1,33. Dar cred ca nu va fi atat de accesibil ca pret in prima perioada de la lansare.
          Auris 1.6 Valvematic Unique Plus

          Comment


          • #6
            Facem upgrade la motor si la cutia de viteze . Sau buy-back.

            Comment


            • #7
              cind credeti ca apare la noi noul yaris? are cineva vreo informatie? cred ca ma bag la buy-back

              Comment


              • #8
                Avand in vedere ca noul Avensis va intra in showroom-uri la finalul aceste luni (deci in cateva zile), eu presupun ca in maxim 2 luni o vom avea si la noi, pentru "analiza". Nu stiu daca va exista programul de buy-back., iar de upgrade al motorului si transmisiei chiar ma indoiesc, deoarece ar trebui instalat si sistemul stop&start care va fi disponibil pe noua versiune, ceea ce complica un pic lucrurile. Ramane de vazut insa ce si cum.
                Auris 1.6 Valvematic Unique Plus

                Comment


                • #9
                  Originally posted by Methane View Post
                  iar de upgrade al motorului si transmisiei chiar ma indoiesc, deoarece ar trebui instalat si sistemul stop&start care va fi disponibil pe noua versiune, ceea ce complica un pic lucrurile.
                  Merge si fara . Complicat nu vad ce ar fi, ca doar e legat de electronica motorului, care oricum s-ar schimba. Si oricum nu ar merita investitia.
                  Legat de buy-back ramine de vazut cum s-ar face evaluarea masinii. Daca se aplica politica de preturi de la accesorii (x3), e clara treaba.
                  Pe de alta parte la noi sigur vor fi modele fara sistemul stop&start, in 5 trepte .
                  Last edited by Dion; 01-19-2009, 16:37 PM.

                  Comment


                  • #10
                    motorul cel nou nu poate fi cuplat decit la cutia in 6 viteze, nu este pe alese 5 sau 6..
                    daca vor evalua masina ok sint dispus sa pierd pina la 2500eur pentru o varianta similara eu am sol + dif de pret care cu criza etc nu poate fi ffff mare, altfel nu se va vinde....zic eu....vom vedea

                    Comment


                    • #11
                      Originally posted by bogdy View Post
                      motorul cel nou nu poate fi cuplat decit la cutia in 6 viteze, nu este pe alese 5 sau 6..
                      Glumeam .
                      Originally posted by bogdy View Post
                      daca vor evalua masina ok sint dispus sa pierd pina la 2500eur pentru o varianta similara eu am sol + dif de pret care cu criza etc nu poate fi ffff mare, altfel nu se va vinde....zic eu....vom vedea
                      Poate vor urma exemplul celor de la INTEL, care atunci cind au lansat noua generatie de procesoare Core 2 Duo, a fost mai ieftina ca cea veche .
                      Si eu ma gindeam pe la un 2500 euro diferenta. Poate nimeresc una la care sa nu-mi mai sara CD-urile .

                      Comment


                      • #12
                        Eu cred ca pretul va fi mare la lansare... facand analogia cu preturile pentru noul avensis care au scapat deja pe Internet.
                        Auris 1.6 Valvematic Unique Plus

                        Comment


                        • #13
                          Eu unul nu cred ca lanseaza nimica....
                          1 e prea devreme masina are in piata prea putin timp
                          2 nu au motive temeinice..tehnic inca face fata cu brio cat si la dotari
                          3 un face lift poate
                          4 un motor hibrid as vrea cel de pe vechiul prius
                          Titi Aur: "daca esti pilot de raliuri si nu atingi limitele masinii in cadrul unei curse, esti un pilot prost; dar daca conduci pe drumuri publice si atingi limitele masinii, atunci esti un sofer prost".

                          Comment


                          • #14
                            Pai nu este vorba de un model nou, ci doar un minor face lift cu usoare modificari tehnice (noul motor pe benzina si noua transmisie cu 6 trepte) si ale dotarilor. Modelul actual are deja 3 ani de cand e pe piata. Eu presupun ca va fi vorba de o lansare, dar fara atat de mult tam-tam/fast.
                            Auris 1.6 Valvematic Unique Plus

                            Comment


                            • #15
                              Originally posted by Mushu View Post
                              Eu unul nu cred ca lanseaza nimica....
                              1 e prea devreme masina are in piata prea putin timp
                              2 nu au motive temeinice..tehnic inca face fata cu brio cat si la dotari
                              Asa cum scria si Methane, modelul deja s-a cam invechit, plus ca le cam sufla-n ceafa concurenta cu modele cu design mai modern (bine, gusturile nu se discuta). Va aparea noul Fiesta, "versiunea Yaris-ului" de la Hyundai -i20 (cam prea mult inspirat din Yaris, dupa parerea mea), Corsa, Mazda 2 cu un design si dotari superioare in bani ceva mai putini (cel putin asa era cind am studiat oferta lor).
                              E timpul ca Toyota sa dea cu putin "parfum" pe Yaris.
                              Si de cind au mai scazut preturile s-au mai umplut strazile de Yaris-uri.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google