Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul ForumToyota.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Forumtoyota au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Forumtoyota nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul ForumToyota(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul ForumToyota(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

vreau Rav 4 si sfaturi

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • vreau Rav 4 si sfaturi

    salut Serban ma numesc si tare vreau sa cumpar un RAV 4,, dar vreau niste sfaturi avand in vedere ca toti sunteti posesori de Rav 4 .
    ati regretat vreodata ca nu ati ales altceva???
    eu stiu ca Toyota face cele mai rezistente si capabile masini si vreau sa stiu as face alegerea corecta si fara regrete????
    caci sincer greu am adunat bani pt masina... va multumesc din suflet.

  • #2
    am uitat un Rav 4 2.0 D4D din 2002
    multumesc pt. ajutor

    Comment


    • #3
      Ca si masina eu o consider foarte buna dar depinde cine o foloseste si cum . Ai nevoie de noroc(eu am fost putin ghinionist la Oradea service meseriasi de 2 lei.) si de un mecanic bun in momentul cand ai nevoie de reparatii costa binisor.Daca totul e ok. sa stii ca la drum este super( viteza si stabilitate) mai ales la drumurile noastre.Succes si de o cumperi sa o folosesti sanatos.

      Comment


      • #4
        multam tare mult ....

        Comment


        • #5
          ti l-ai cumparat? cum merge esti multumit? daca nu l-ai cumparat poate fac tirg cu tine ca vreau sa trec la berline.

          Comment


          • #6
            Atentie

            Atentie la volanta. Daca vibreaza la ralanti si are un zgomot chiar usor ca de esapament mergi la service si verifica. E boala lor si costa inlocuirea circa 2500 euro. Oricum, sa fi pregatit , volanta dual-mass se inlocuieste cam la 100 000 km.

            Comment


            • #7
              M-ar interesa si pe mine un RAV 4 pe benzina 2000-2004 .
              Cineva?

              Comment


              • #8
                salut, daca citesti atent linkul urmator:
                http://www.forumtoyota.ro/forum/rav4...ret-t1142.html
                si poate mai sus de linkul meu mai sunt si alte oferte, poate gasesti unul care calitate/pret i ti convine cel mai binedaca ai ceva neclarita ti ... te poat ajuta cu cea mai mare placere ... si bafta in orice ai alege

                Comment


                • #9
                  si cum sti cand ai probleme cu volanta?

                  Comment


                  • #10
                    benzina rav4 - o cumperi si la 7 mii de euro dar frate ai consum dublu fata de motorul diesel

                    Comment


                    • #11
                      benzina e buna la berline,ravul e o masina mai grea iar dieselul are cuplu mai bun,iar la demaraj nu e mai rea,al meu consuma 7 l mixt,e o problema cu ambreiajul cand incepe sa patineze daca nu se inlocuieste imediat se strica si volanta si atunci costa enorm,cred ca e bine sa schimbam ambreajul la 70000km chiar daca nu pare sa patineze,e mult mai ieftin si nu stricam volanta.

                      Comment

                      Working...
                      X
                      Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                      Politica de Securitate Google