Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul ForumToyota.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Forumtoyota au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Forumtoyota nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul ForumToyota(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul ForumToyota(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Noul Auris 1.33- face lift

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Poate 100, poate nici unul, depinde de cum si unde exploatezi masina aia.
    Da, cand ii spui cuiva sa se gandeasca de 2 ori inainte de a face ceva de fapt tu il incurajezi sa faca acel ceva...

    Comment


    • #47
      Un greiere

      Se poate viziona cu orice payer care are suport mp4 .

      Numa bine.
      Attached Files

      Comment


      • #48
        Originally posted by O.D. View Post
        Se poate viziona cu orice payer care are suport mp4 .

        Numa bine.
        Si eu am aceeasi problema, aparuta dupa 7000 km. Ai rezolvat cumva?

        Comment


        • #49
          Originally posted by toyo19 View Post
          Si eu am aceeasi problema, aparuta dupa 7000 km. Ai rezolvat cumva?
          Salut,
          Inca nu am rezolvat problema.... am facut o constatare pe canal de service si ei spun ca se rezolva pe garantie problema, dar mai astept putin ca poate se constata ca fiind o problema generala si stiu exact care parti sa le inlocuiasca.

          Comment


          • #50
            Salut,

            O sa le spun si eu de problema la revizia de 15000, in primavara. Eu mai am o problema cu scaunul pasagerului, are momente cand are un scartait ingrozitor. Al meu nu are nimic.

            Comment


            • #51
              Salutare! Recent am luat si eu un Auris 1.33,Terra. E normal sa nu am lumini la comenzile de pe volan, sistemul audio si sa nu pot regla intensitatea iluminarii panoului turometrului si vitezometrului? Multumesc!

              Comment


              • #52
                salut, nu e normal, trebuie sa fie iluminat totul;
                vezi poate e reglata pe minim intensitatea luminii de bord si in cazul asta nu prea se vede decat daca e intuneric;
                raglajul il gasesi pe butonul de selectare al kilometrajului, pe panoul de bord in dreapta jos; daca de ex. esti pe odo (kilometrajul total), la prima apasare iti apare trip a, la a doua trip b si la a treia intensitatea luminozitatii

                daca nu reusesti asa s-ar putea sa fie ceva probleme in blocul de lumini, eventual ceva sigurante arse (cauti in manual si vezi acolo care e siguranta cu pricina si unde e localizata)

                succes
                Last edited by lorentzo72; 01-31-2015, 17:17 PM.
                corolla 2008 1.6 dual vvt-i

                Comment


                • #53
                  Ori asa cum a zis lorentzo72, ori sunt farurile/pozitiile stinse.

                  PS: e vorba de Auris 2010-2012 (facelift) sau Auris 2013 - 2016 (noul model)?
                  Auris 1.6 Valvematic Unique Plus

                  Comment


                  • #54
                    lumini bord

                    Multumesc pentru sugestii!Pozitiile si chiar farurile pe faza scurta sunt aprinse insa in afara de iluminarea panoului turometrului si vitezometrului nu mai am nicio lumina,iar acestea imi par chiar f puternice,usor deranjante seara.Voi incerca maine sa reglez din acel buton si voi verifica si in tabloul de sigurante.E vorba despre Auris facelift 2010-2012.
                    Revin dupa rezolvarea problemei.Multumesc!

                    Comment

                    Working...
                    X
                    Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                    Politica de Securitate Google