Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul ForumToyota.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Forumtoyota au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Forumtoyota nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul ForumToyota(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul ForumToyota(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Probleme Corolla

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Unele nu aveau senzori de parcare (ca si a mea) dar toate aveau plafonul desfacut. Intradevar, se vede doar daka te uiti atent, dar nu de pe scaun, ci trebuie sa te gatuiesti peste bord.

    Comment


    • #17
      Eu am capitonajul desfacut shi in fata shi in spate , trei zgarieturi(marca personala) vopseaua n-a sarit,nu au aparut puncte iar unde sunt zgarieturile nu sa ajuns la tabla(foarte proasta tabla,daca o zgarii shi cu un creion se-ndoaie) ,cu ambreiajul am probleme , inca cupleaza destul de violent cu toate ca-l actzionez forte fin shi pe deasupra simt in pedala un fel de harshait.

      Comment


      • #18
        Mai da-i ceva timp sa se rodeze. Eu eram disperat la cuplarea mersului inapoi, caraia 4 cazuri din 5. Dupa 6000 km nu mai face. Ori m-am obisnuit eu cu ea ori s-a "lasat", nu pot spune foarte precis.
        Ambreiajul este ceva mai pretentios, adica trebuie sa fi destul de precis cu el. Si cutia am senzatia ca s-a mai "lasat", parca selectez mai precis viezele acum.
        Cu tapiteria nu am sesizat nimic; o sa studiez azi problema la fata locului ...

        Sa fiti iubiti.
        Last edited by codrellu; 06-17-2008, 05:27 AM. Reason: LE: folosirea in exces a cuvantului "precis" :D
        New Corolla 1.6 VVTi Luna

        Comment


        • #19
          Am o problema din ce in ce mai mare cu Corolla mea.MA KEAMA MAREA.Dar sunt ocupat pana peste cap.In rest despre mashinutza NUMAI DE BINE.Am descoperit o shmekerie.Pina sa termin skimbarea treptelor de viteza calc acceleratzia shi asha de frumos se asheaza amreiajul de parca ar avea cuplaj magnetic.O incantare ce mai.Hai sa va bronzatzi shi pentru mine.Nu bruscatzi FETITZELE....VIN SINGURE.

          Comment


          • #20
            Si eu am tot felul de puncte pe capota ,dar nu au ,, apucat'' sa le ia rugina pentru ca le punctez cu putin grunt si vopsea la culoare.
            Pentru ca si tu cand te tai la un deget iti dezinfectezi rana.NU!
            Nu e normal sa nu o lasi mult timp cu gaurile acelea in ea.

            Comment


            • #21
              Subscriu si eu la problemele de vopsea, inacceptabil totusi asa ceva. Am o Corolla din 87 si nu am probleme cu vopseaua nici dupa 20 de ani cum am la asta noua dupa 6 luni. Puncte pe capota cu nemiluita. Nici nu imi mai fac probleme o sa o duc sa o vopseasca toata capota ca oricum trebuie sa vopsesc si o usa si haionul multumita unui cretin care se plimba cu cheia in mana pe langa masini. Dar repet e inacceptabil ca la o masina de 20 de mii de euro sa fie vopsita cu asa zisa "vopsea ecologica" care are un strat foarte subtire de vopsea si sa nu mai zic ca se zgarie extraordinar de usor. A mea e neagra si la fiecare punct se vede alb unde sare vopseaua. puteau sa faca macar stratul acela de grund tot alb, sa nu ma disper de fiecare data cand mai apare un punctulet alb. Norocul meu ca nu a aparut si rugina, sau cel putin nu inca. Dar cu toate ca vopseaua e asa cum e si mai nou am gasit o ciobitura si pe plasticul grii de langa mp3 si sincer nu stiu de unde a aparut, si am constatat ca e la fel de prost lucrat, adica de calitate slaba, masina per general imi place din ce in ce mai mult cu fiecare drum mai lung pe care il fac. Motorul e superb. E o senzatie ciudata ca nu simti ca si in alte masini ca te bruscheaza sau te agita, pur si simplu se infige si trage constant.
              Toyota Corolla 2.0 D-4D ianuarie 2008
              Toyota Corolla 1.8 Dx 1987

              Comment


              • #22
                zgomote la schimbarea vitezelor plus altele

                De ceva timp am remarcat un zgomot care apara cand schimb vitezele... un fel de "clanc" care apare in special la trecerea din a I-a intra II-a si din a III-a in a IV-a. Nu stiu ce sa zic .... o fi normal sau nu...maine ma gandesc sa sun la dealer...sa vedem ce zice.
                Cat despre problemele cu vopseaua...si la mine descopar pe zi ce trece noi si noi zgaraieturi...ceea ce ma umple de bucurie, binenteles! Se pare ca calitatea japoneza lasa de dorit in ceea ce priveste vopseaua!
                Plus ca panoul de bord a suferit o mica avaria datorita unui banal deodorant de masina. S-a scurs putin parfum...si a luat cu el si vopseaua de pe panou...atasez doua poze ptr exemplificare. Ma gandesc ca la o masina de 17500 de euro nu ar tb sa apara astfel de pb dupa numai 4500 Km.
                Attached Files
                Last edited by sebyte; 08-21-2008, 17:28 PM. Reason: exprimare incorecta

                Comment


                • #23
                  Dragul meu Sebyte,nu stiu la ce masina te referi cand reclami problemele de schimbare a vitezelor:la LOGANUL de 1.6 pe care il ai sau la o masina inchipuita?Cat despre imaginile atasate,sunt de toata jena....te rog sa fii serios si sa poatezi numai daca ai ceva concret de spus.Cum se face ca esti inscris pe forum in primavara si postezi abia acum?

                  Comment


                  • #24
                    Si inca ceva:afla CA CALITATEA japoneza nu lasa chiar asa de dorit!Este chestia cu vulpea care nu ajunge la....

                    Comment


                    • #25
                      zgomote la schimbarea vitezelor plus altele

                      Dragul meu vali44...imi cer scuze ca nu mi-am schimbat numele masinii...dar avand in vedere faptul ca am postat mesajul la rubrica "probleme corolla" pe un forum toyota...nu era f greu de ghicit faptul ca respectivele pb se refera chiar la Toyota Corolla! Cat despre poze...au fost facute cu telefonul si cred ca sunt suficient de clare ptr a se vedea ce vroiam sa se vada...adica acele pete banale aparute in urma contact foarte dur cu un deodorant auto!
                      Cat despre chestia cu vulpea si strugurii...te asigur ca vulpea a pus mana pe struguri pe 13 iunie!
                      In rest numai de bine si daca mai scrii...incearca sa fii mai la obiect...ca de destepti e plina lumea!

                      Comment


                      • #26
                        Ca si de carcotasii....revin si iti amintesc CA CALITATEA Toyota nu lasa de dorit!Poate data viitoare ai sa citesti ce ai scris inainte de a posta!!!!
                        Oricum,sa te bucuri cat mai mult de masina,sa nu ai nici o problema care sa te faca sa regreti ca ai Toyota!Cu timpul ai sa-ti dai seama ca nu ai facut o alegere gresita.Te salut cu respect si iti doresc BUN VENIT in clubul Toyota!

                        Comment


                        • #27
                          Cred că moderatorii ar trebui să mai dea nişte avertismente pe aici, se ajunge iar la penibil. Vine omul cu o problemă şi e luat la şuturi.

                          Sebyte, problemele cu vopseaua sunt generale. E la fel de proastă la toată gama. Cāt despre vopseaua aia cojită de pe bord, eu aş merge pānă la service, iar īn caz că strămbă din nas, o reclamaţie la Toyota Romānia cu poze ataşate.
                          Last edited by OvidiuH; 08-21-2008, 20:25 PM.
                          BMW 3 GT / 2.0d / AT Sport / Luxury Line / 2016
                          Mazda CX5 / 2.0i AWD / MT / Attraction / 2012
                          Toyota Aygo / 1.0 VVTI / AT / Luna / 2008

                          Comment


                          • #28
                            Nu te speria de clancanitul cutiei de viteze.Obishnuieshte-te cu toate stupizeniile generate de aceasta mashina.A mea are deja 10000km la bord shi singura ameliorare observata , sa mai lasat putin ambreiajul.In rest ramane cea mai tembela mashina pe care am condus-o pana acum.E mai fitzoasa decat o femeie.La Corolla mea nici macar nu-i pot mishca maneta de viteze intr-antaia daca sta in soare.In asha hal se stramba plasticele ce deservesc cutia de viteze.La drum pietruit mai apar din cand in cand greierashi dar trec repede.Despre vopsea n-ash zice ca-i proasta.Din contra , la ce tratamente a fost supusa de mine shi de fratele meu... .Oricum iubesc mashina asta.Asha consum nici Prius-ul nu scoate.Nici nu-i dau peste 140km/h .Cum pun mana pe bani o sa-i fac cadou un tratament la caroserie.O acoperire totala cu plastic de aceeashi culoare , shi pe dedesupt cauciuc.Mi sa facut o demonstratzie.E de vis.Cat despre "certaretzii" de pe blog , fiecare shantz cu tzatzele lui.Sa nu crezi ca moderatorii fac parte din alta categorie.Oricum iart-o shi iubeshte-o , doar e a ta.

                            Comment


                            • #29
                              corolla mea e vechitura fata de a voastra, fiind din 2002, dar nu are probleme decat la vopsea. si cutia de viteze care, asa cum am mai zis, parca e de dacia 1300.
                              in rest numai de bine, consum ok.
                              si inca ceva: am intrebat la reprezentanta cat costa un gearshift knob(un maner/maciuca schimbator de viteze) si cica 300 si ceva de lei, fara tva>
                              poftim!
                              4 milioane un dop de plastic cu filet, si ceva gravura.
                              initial am crezut ca e sculptat manual, cu insertii jvaroschi (da, stiu, swarovski) si eventual placat cu cine stie ce metale nobile. Ei as, e doar acelasi knob, used as default on corolla.

                              Comment


                              • #30
                                unde faci asta?

                                Originally posted by cateane View Post
                                Cum pun mana pe bani o sa-i fac cadou un tratament la caroserie.O acoperire totala cu plastic de aceeashi culoare , shi pe dedesupt cauciuc.Mi sa facut o demonstratzie.E de vis..
                                vreau sa stiu si eu unde-i faci tratamentul asta si cum se face, si cat costa, etc etc.
                                thanx

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google