Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul ForumToyota.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Forumtoyota au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Forumtoyota nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul ForumToyota(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul ForumToyota(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Yaris d4d bleu-gray sol

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    bineinteles....ca sunt din reprezentanta ...numai ca eu cotiera pt Yaris nu am gasit ...si imi place cotiera in masina...iar subwoofer nu vreau sa imi desfac masina sa imi montez aftermarket care ma costa 10-12 mil (250-400 watts) ....de putere foarte mare .....cand pot sa iau ceva original ce e drept mai scump dar care e facut special pentru masina are lacasul lui si mai ales are putere moderata (120 watts) plus ca vine sub scaunul pasagerului dreapta si nu imi ocupa portbagajul ceea ce ma bucura tare....intreb se merita investitia in asa ceva !??!?! nu e legat de faptul ca e scump sau nu ....cd-playerul nu e extraordinar si ma gandeam ca o completare de bass mi-ar prinde bine ...acuma legat de cotiera fiecare cu pretentiile lui legate de confort...am mai avut masini cu cotiera si era superb la drum intins stai ca in fotoliu....si are si spatiu de depozitare in ea ...nu ca ar lipsi la Yaris spatiile de, depozitare....

    Sincer eu decat sa dau 14 mil pe after-market mai bine dau 20 mil dar iau totul original.....parerea mea ...iti dai seama ca sunt special pentru masina respectiva si nu sunt facute sa mearga la 145 de mii de modele e masina
    Titi Aur: "daca esti pilot de raliuri si nu atingi limitele masinii in cadrul unei curse, esti un pilot prost; dar daca conduci pe drumuri publice si atingi limitele masinii, atunci esti un sofer prost".

    Comment


    • #92
      Sub-ul te ajuta dar nu atat de mult incat sa dai 12-14 mil pe el, chiar daca e cel original. Avand in vedere ca e din acela ce se monteaza sub scaun gasesti la bani mai putini si tot acolo esti ca nu are un locas special sau mai stiu eu ce, in schimb la cotiera, MERITA, dar nu lua in calcul altceva decat originalul!!! Pentru mine a devenit deja un accesoriu obligatoriu in masina.
      Toyota Corolla 2.0 D-4D ianuarie 2008
      Toyota Corolla 1.8 Dx 1987

      Comment


      • #93
        music

        Salu'
        Vreau sa-ti impartasesc din experienta personala cam cum stau lucrurile cu muzica...
        Pe Yarisul celalalt am avut un sistem after market compus din:
        -baterie capacitate marita (greutate 15-20kg)
        -cabluri speciale de la baterie la statia de amplificare
        -statie amplificare Digital Design SS1 (made in America)
        -potensimotru
        -siguranta
        -woofer cu doua difuzoare tot Digital Design
        Ca shi performanta a fost masurat la 137 dB ceea ce e mult pt. dimensiunile mashinii
        Muzica a fost pusa de un baiat de la cj care se ocupa cu asa ceva dB Drag (competitii audio).
        Pretul a fost de aprox. 1500euro
        Pareri personale:
        -muzica in mashina nu o sa mai adaug la niciuna,ceea ce vine din fabrica e suficent
        -la revanzare nu vei "scoate" valoarea investita
        -modifica la mashina ceea ce iti este necesar
        Iti recomand in schimb o instalatie xenon care e mai eficienta decat muzica
        offtopic: de intalnire ce mai stii? pe mess : sibaris_office
        Numai bine!
        Merci
        Yaris-Dizel Power

        Comment


        • #94
          Sigur nu imi mai iau subwoofer...investitia imi pare prea mare......dar ma mai gandesc inca la cotiera....mi-am facut comanda la una after-market....sa vedem cum este...sunt curios calitativ cum este...sper sa nu fiu dezamagit.........am schimbat deja parbrizul asa ca am idee ca e magnet de pietricele....
          Titi Aur: "daca esti pilot de raliuri si nu atingi limitele masinii in cadrul unei curse, esti un pilot prost; dar daca conduci pe drumuri publice si atingi limitele masinii, atunci esti un sofer prost".

          Comment


          • #95
            Maine imi vine cotiera...promit sa fac poze sa pun ...sa vedeti daca va place cum vine si daca vreti va fac legatura...pe care o sa o recomand foarte tare daca eu consider ca e calitate si nu vreo teapa...nu ma astept sa fie la fel ca originala dar sincer decat sa dau 6 mil pe o cotiera...mai bine dau 2 mil...
            Stiu ca o sa ma trezesc cu oameni care o sa imi zica ca era mai bine sa strang bani sa-mi iau cotiera originala...in primul rand ca romani sunt cei mai mari hoti la faza cu accesoriile...in al doilea rand nu astept dupa o cotiera sa se gandesca cei din cta daca le aduc sau nu
            Titi Aur: "daca esti pilot de raliuri si nu atingi limitele masinii in cadrul unei curse, esti un pilot prost; dar daca conduci pe drumuri publice si atingi limitele masinii, atunci esti un sofer prost".

            Comment


            • #96
              Asteptam pareri....
              Yaris-Dizel Power

              Comment


              • #97
                salutare-salutare ...imi cer scuze ca nu am mai postat ...dar am fost foarte racit si mai apoi plecat la munte ......legat de cotiera ...vine foarte bine si e calitativ buna si o recomand celor care nu doresc sa cheltuiasca pe cotiera originala cat nu face ....... cotiera e cumparata de aici si o recomand cu cea mai mare incredere : http://www.auto-schock.ro/?p=product...duct=98&sName=
                In alta oridine de idei am 14200 de km ...ma apropii de revizie ...sau mai bine zis deja ma programez... ..
                Am fost la un mic check la service si baietii mi-au zis ca masina e in perfecta stare atat mecanis cat si estetic...
                Am fost plecat la intalnirea nationala Toyota la Danes... la dus am avut un consum la pompa de 6,2..... la intors de 5,5.... media de viteza a fost de 125,7 km/h (foarte mare)...viteza maxima atinsa de mine a fost de 178 km/h masina mai putea dar am fost eu mai rezervat....(era foarte multa politie pe autostrada)

                Poze cu cotiera ...consumul la intors si media de viteza ....plus alte poze marfa de la intalnirea danes
                Attached Files
                Last edited by Mushu; 04-09-2008, 19:31 PM.
                Titi Aur: "daca esti pilot de raliuri si nu atingi limitele masinii in cadrul unei curse, esti un pilot prost; dar daca conduci pe drumuri publice si atingi limitele masinii, atunci esti un sofer prost".

                Comment


                • #98
                  Dracusorul de pe sigle de unde-l ai ??
                  E super
                  Vreau si eu !!!
                  Toyota Avensis 1.8 VVT-i

                  Comment


                  • #99
                    Merci

                    Cornitele au fost aduse la intalnirea nationala de la Danes de catre o tipa super de treaba ...Lexi (prietenii stiu de ce)
                    Sunt super si mie imi plac....oricum am conite si in fata la semn dar nu am mai pozat...
                    Titi Aur: "daca esti pilot de raliuri si nu atingi limitele masinii in cadrul unei curse, esti un pilot prost; dar daca conduci pe drumuri publice si atingi limitele masinii, atunci esti un sofer prost".

                    Comment


                    • Daca Lexi e super de treaba ,cum facem sa ne punem si noi cornite???
                      O adresa si o recomandare nu strica!!
                      Ms.
                      Toyota Avensis 1.8 VVT-i

                      Comment


                      • Scuze de intarziere ..numai ca nu am id-ul de mess sau altceva ...promit daca fac rost de un id de mess sau ceva ti-l inmanez..

                        Vineri am programare pentru revizia de 15.000 de km cost aproximativ intre 300-400 de ron...sa vedem...o sa fac scan la factura sa vedeti ce cuprinde si cat costa exact....

                        Totul e ok deocamdata ...am fost sa imi verifice directia (sunt cu capul)..bineinteles ca ala mi-a zis ca nu am nimica si sa stau calm pana la 100.000....

                        asteptam pe cei cu cotiera sa zica parerea lor despre ea
                        Titi Aur: "daca esti pilot de raliuri si nu atingi limitele masinii in cadrul unei curse, esti un pilot prost; dar daca conduci pe drumuri publice si atingi limitele masinii, atunci esti un sofer prost".

                        Comment


                        • Salutare....
                          Vineri i-am facut revizia de 15.000 de km
                          Cost total : 280.56 lei parca....
                          Mi-au schimbat Ulei, filtru de ulei, o garnitura la baia de ulei (se schimba cica la fiecare revizie), si manopera.
                          S-au uitat si la motor mi-au zis ca masina nu a consumat ulei (a zis ceva mecanicul de maxim 50-100 de gr)... si mi-au suflat filtrele de aer si pe cel de polen..... pareau bune (desi cam gri), si au continuat cu inspectia pe sub masina (eu il intrebam toate tampeniile care imi treceau prin cap), au tras de roti sa nu am jocuri sau alte tampenii.
                          Masina arata foarte bine pe sub.
                          Una peste alta durata reviziei a fost de 30 de min ...
                          Totul inca perfect!!!!
                          Titi Aur: "daca esti pilot de raliuri si nu atingi limitele masinii in cadrul unei curse, esti un pilot prost; dar daca conduci pe drumuri publice si atingi limitele masinii, atunci esti un sofer prost".

                          Comment


                          • mi-au suflat filtrele de aer si pe cel de polen..... pareau bune (desi cam gri)

                            Parerea mea e ca trebuia sa-ti schimbe filtrul de aer(datorita conditiilor din RO : praf,noxe non-euro shi altele) . Asta daca vrei ca mashina sa functioneze optim.
                            Eu pe la 25.ooo km (cu ocazia montari xenoanelor)am verificat filtrul care era extrem de "incarcat".L-am suflat ,dupa care am reusit "un" max. speed de 196 km/h(a fost shi sansa ca drumul sa fie necirculat),ceea ce pana atunci nu am reusit.
                            Daca filtrul era nou, inclin sa cred ca mergea mai mult.
                            Diferenta de care iti spun o sa o simti la 30.ooo km.
                            Eu cat de curand o sa merg la revizia intermediara de 37.5oo pentru schimb de ulei,filtre(ulei,aer); suflat filtru polen.
                            Placutele de frana o sa le verific peste cateva zile cand schimb cauciucurile.
                            Dupa cum am mai mentionat shi in alt post am ales varianta reviziilor intermediare datorita exploatarii intensive (mai multe detalii pe topicul meu).
                            Iti recomand sa faci o rotire a anvelopelor(odata la 10.ooo km;fata-spate in "cruce") pt. o uzura uniforma.
                            Drumuri bune shi la cat mai multzi km.!
                            Yaris-Dizel Power

                            Comment


                            • Filtrul de aer se schimba foarte usor si la 40 lei merita sa-l schimbi la fiecare 10-15.000 km, ca praf avem din belsug in toate orasele tarii.
                              Toyota Avensis 1.8 VVT-i

                              Comment


                              • Mai baieti nu sunt 40 de lei filtrele sau cel putin la Constanta nu sunt atat...acuma sunt cam in pom...o sa le schimb putin mai incolo...cei de la service ziceau ceva de 100 si ceva de ron per filtru...daca aveti idee de unde le iau mai ieftine le schimb si singur ca am vazut ca nu e mare inginerie

                                In alta ordine de idei ....196 de km/h ??? cum dumnezeu ca la mine nu a vrut mai mult de 178 km/h ....si ma incercat de 3 ori....
                                Titi Aur: "daca esti pilot de raliuri si nu atingi limitele masinii in cadrul unei curse, esti un pilot prost; dar daca conduci pe drumuri publice si atingi limitele masinii, atunci esti un sofer prost".

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google