Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul ForumToyota.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Forumtoyota au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Forumtoyota nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul ForumToyota(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul ForumToyota(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

my own TOYO

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Originally posted by zorro View Post
    Corolla e aproape cat avensisul , mai scurta cu 9 cm parca, dar este mai supla si pare mai mica !
    M-am urcat azi intr-un Avensis si, la 3 minute, in Corolla mea... Tot mai bine-i in Corolla

    Comment


    • #17
      Originally posted by Herr View Post
      M-am urcat azi intr-un Avensis si, la 3 minute, in Corolla mea... Tot mai bine-i in Corolla
      Eh, hai recunosc ca e foarte bine in Corolla dar principalul motiv pentru care te-ai simtit mai bine e pentru ca e a ta, zic eu.
      Dar avensisul e cu o clasa mai sus si diferente sunt. Dar si mie imi place mai mult in Corolla , dar mai e si aia cu strugurii. Eu unu astept de la Avensis modelul nou.
      Toyota Corolla 2.0 D-4D ianuarie 2008
      Toyota Corolla 1.8 Dx 1987

      Comment


      • #18
        Originally posted by Caraba View Post
        Chiar arata bine pe rosu, a mea e neagra si parca e prea sensibila, adica se cere la spalatorie foarte des ca daca e murdara e parca alta masina, pe cat e de atragatoare cand e curata si de impunatoare. Eram curios cat de pretentioasa e culoarea de pe a ta.
        Bafta multa la ea. Poate cand mai ai drum la Cluj dai un semn si ne vedem si noi.
        Ma bucur ca e rosie masina, nu e greu de intretinut. Si cand e murdara nu prea iti dai seama, oricum o duc destul de des la spalatorie. Partea mai nasoala cu culoarea asta e ca nu e metalizata; are deja 2 puncte mici unde a sarit vopseaua. Multi zic ca asta nu tine de vopsea ca nu e metalizata, dar eu zic ca conteaza foarte mult.

        Cat despre Cluj, am fost in weekendul trecut... data viitoare anunt si ne vedem.
        TOYOTA COROLLA 1.4 D-4D LUNA, 2007, E15

        Comment


        • #19
          Originally posted by Bizutz View Post
          Ma bucur ca e rosie masina, nu e greu de intretinut. Si cand e murdara nu prea iti dai seama, oricum o duc destul de des la spalatorie. Partea mai nasoala cu culoarea asta e ca nu e metalizata; are deja 2 puncte mici unde a sarit vopseaua. Multi zic ca asta nu tine de vopsea ca nu e metalizata, dar eu zic ca conteaza foarte mult.

          Cat despre Cluj, am fost in weekendul trecut... data viitoare anunt si ne vedem.
          sati linistit ca eu am culoare metalizata si tot am citeva puncte de vopsea sarita de pe capota. nu vopseaua e de vina ci soselele din romania pe care se face deszapezire tot cu pietris, ca pe vremea lui gheorghiu dej. fii multumit ca inca nu ti-a sarit vreo piatra prin parbriz.

          Comment


          • #20
            cand am fost la revizie nu-au avut nimic vopsea sa corecteze punctele alea (markere speciale) si mi-e frica sa nu se bage rugina pe dedesupt... stie careva vreun remediu ?
            TOYOTA COROLLA 1.4 D-4D LUNA, 2007, E15

            Comment


            • #21
              Exista un produs de la Sonax care corecteaza zgarieturile si defectele lasate de pietricele. Se numeste Doctor vopsea, protejeaza fata de aparitia ruginei si are diferite culori. Arunca si tu un ochi la www.magazinpiese.ro. si vezi ce ti se potriveste.
              Yaris Hybrid Ist generation

              Comment


              • #22
                L-ai īncercat ? A dat rezultate la zgārieturile adānci ?
                BMW 3 GT / 2.0d / AT Sport / Luxury Line / 2016
                Mazda CX5 / 2.0i AWD / MT / Attraction / 2012
                Toyota Aygo / 1.0 VVTI / AT / Luna / 2008

                Comment


                • #23
                  Eu personal nu l-am folosit pentru ca n-am avut nevoie (inca, sunt inca la stadiul de zgarieturi superficiale) dar am un prieten care l-a folosit si e multumit. Asta e pentru zgarieturi adanci spre deosebire de creionul corector. De la el stiu de produs. Daca e nevoie mai cer amanunte. Ideea e sa se potriveasca la culoare si sa n-ai prea mult de "pictat". Ar trebui sa fie ceva creioane corectoare si la Toyota, care sigur s-ar potrivi ca fiind originale vin pe cod de culoare, dar ma mir ca nu au pomenit cei de la service de el. Oare nu aduc in Romania?
                  Yaris Hybrid Ist generation

                  Comment


                  • #24
                    Ştii cumva dacă e sub formă de ceară solidă sau e tip vopsea corectoare ?
                    Mersi.
                    BMW 3 GT / 2.0d / AT Sport / Luxury Line / 2016
                    Mazda CX5 / 2.0i AWD / MT / Attraction / 2012
                    Toyota Aygo / 1.0 VVTI / AT / Luna / 2008

                    Comment


                    • #25
                      Din cate am inteles e un fel de ceara colorata dar nu stiu consistenta. Ma interesez si revin cu amanunte.Daca mai vrei sa mai intreb ceva sa-mi spui.
                      Yaris Hybrid Ist generation

                      Comment


                      • #26
                        Am şi eu nevoie pentru Corolla mea şi sună interesant. Mă interesează consistenţa, cāt de repede se usucă şi cum s-a īmpăcat cu nuanţa originală a maşinii. Mersi de ajutor şi īmi cer scuze de off topic.
                        BMW 3 GT / 2.0d / AT Sport / Luxury Line / 2016
                        Mazda CX5 / 2.0i AWD / MT / Attraction / 2012
                        Toyota Aygo / 1.0 VVTI / AT / Luna / 2008

                        Comment


                        • #27
                          lasa ca nu e offtopic ca si pe mine ma intereseaza eu vreau sa dau luni comanda, c-am vazut ca sunt relativ ieftine si e bine sa ai asa ceva ca nu stii ce zgarieturi mai apar... sper sa se potriveasca la culoare...
                          TOYOTA COROLLA 1.4 D-4D LUNA, 2007, E15

                          Comment


                          • #28
                            Originally posted by OvidiuH View Post
                            Am şi eu nevoie pentru Corolla mea şi sună interesant. Mă interesează consistenţa, cāt de repede se usucă şi cum s-a īmpăcat cu nuanţa originală a maşinii. Mersi de ajutor şi īmi cer scuze de off topic.
                            consistenta e de ceara,nu stiu cat de repede se usuca pt ca e ceara,dupa ce ai aplicat..nu stiu la ce m-ar interesa dc se usuca in 2 sau 60 minute..dar se duce in timp la spalare.Asta pt produsele Sonax.Mai nou avem si creioane corectoare pe baza de vopsea,vin in 32 culori..nu pot sa iti garantez ca iti bate exact culoarea,dar poti sa te uiti dupa codul de culoare al masinii si sa vezi dc potriveste perfect..la negru sau alb e cel mai simplu.Oricum decat alb mai bine arata chiar dc e o usoara alta nuanta de rosu..parerea mea.

                            Comment


                            • #29
                              S-o stapanesti sanatos si fara evenimente ! Are si tata tot Corolla noua, dar Avensisu` meu nu-l dau pe nimenea
                              Fara linkuri externe in semnatura

                              Comment


                              • #30
                                am mai patit una azi in drum spre deva mi-a sarit o piatra pe parbriz si mi-a lasat un semn foarte frumos. nu e mare , dar se vede.

                                oare crapatura se va extinde sau ... ???
                                TOYOTA COROLLA 1.4 D-4D LUNA, 2007, E15

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google