Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul ForumToyota.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Forumtoyota au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Forumtoyota nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul ForumToyota(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul ForumToyota(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Problema becuri H7 faza scurta Corolla HB

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Problema becuri H7 faza scurta Corolla HB

    Salutare,

    de ceva timp (10-11 luni) a aparut o problema la becurile de pe faza scurta (H7). Incepand cu ianuarie 2009 am inceput sa pun becuri pe faza scurta mai des decat schimbam uleiul. Adica, fiind nemultumit de lumanarile stock, am pus tot felul de becuri (Philips, Osram, Narva). Cele mai bune (din punct de vedere al luminii produse) au fost si cele cu perioada de viata cea mai scurta: OSRAM NIGHTBREAKER - m-au tinut 4 luni pe dreapta si 5 pe stanga, PHILIPS VisionPlus-2 luni dreapta, 3 stanga si sa culminez cu PHILIPS X-TREME POWER - 2 saptamani dreapta si 3 saptamani stanga!!! Mentionez ca in aceasta perioada am facut aproximativ 20000 Km, marea majoritate fiind in afara tarii (mers pe autostrazi, faza scurta aprinsa cam 12-14 ore/zi). Ajuns la disperare va cer sfatul: ce ar putea cauza arderea asa rapida a acestor becuri??? Sa fie o defectiune la instalatia electrica???

    Credeti ca un kit xenon ma va scapa de aceste probleme??? O verificare amanuntita a instalatiei electrice imi poate inlatura orice dubii privind functionarea in parametrii a acesteia??? Daca treaba cu verificarea imi va inlatura orice dubii, imi puteti recomanda un electrician competent in Craiova?

    Va multumesc!
    Last edited by MC_Maurice; 03-08-2010, 13:06 PM. Reason: completari

  • #2
    io unu am Xtreme power de vreo 30 000 km si merg excelent inca pe faza scurta ... le montezi tu sau la cineva specializat ? tin dubios de putin , ca perioada vorbesc. de fiecare data cand se ard trebuie sa le schimbi in pereche .

    Comment


    • #3
      Originally posted by zeus View Post
      io unu am Xtreme power de vreo 30 000 km si merg excelent inca pe faza scurta ... le montezi tu sau la cineva specializat ? tin dubios de putin , ca perioada vorbesc. de fiecare data cand se ard trebuie sa le schimbi in pereche .
      Sal,
      mi le monteaza un prieten, ca eu am niste cremwursti in loc de degete si, pe deasupra, mai am si 2 maini stangi!!!! Si nu cred ca e mare tehnologie la schimbarea unui bec!
      Bineinteles ca le schimb perechi, doar ca de cand se arde unul pana le schimb dureaza de la 2-3 zile pana la o saptamana.

      Comment


      • #4
        mda... totushi e ciudat ca ti se ard asa repede ...

        Comment


        • #5
          verificare instalatie electrica

          Originally posted by zeus View Post
          mda... totushi e ciudat ca ti se ard asa repede ...
          cu toti cunoscutii cu care am vorbit mi-au zis acelasi lucru!!!

          Drept urmare, maine am o programare la reprezentanta Toyota Craiova pt o verificare a instalatiei electrice!

          sper sa nu fie ceva grav!

          Comment


          • #6
            Problema rezolvata

            Alta viata!!! Dupa o vizita la Topmotors Craiova si verificari amanuntite, mi-am dotat masina cu o percehe de becuri cu xenon!
            Faza lunga mi se pare acum ... lumanare! Mai am sa ii pun niste LED-uri pe pozitie sa "ii stea", caci cu pozitiile stock stric look-ul masinii

            Comment


            • #7
              Le vedem si noi maine la intalnire?

              http://img204.imageshack.us/img204/4009/tucashow3np.gif

              Comment


              • #8
                meet

                Originally posted by Legionaru' View Post
                Le vedem si noi maine la intalnire?

                http://www.forumtoyota.ro/showpost.p...9&postcount=40
                de cand ma laud ca incerc sa ajung ...

                Maine la 15.55 (daca nu mai intervine altceva ... si sper sa nu intervina) voi fi la Kaufland!

                Comment

                Working...
                X
                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                Politica de Securitate Google