Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul ForumToyota.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Forumtoyota au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Forumtoyota nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul ForumToyota(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul ForumToyota(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Scut motor

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Scut motor

    Vreau a achizitionez un scut motor metalic pt corola mea. nu sunt prea sigur daca e ok sau nu, defapt nu stiu care sunt partile negative ale unui astfel de accesoriu. Pretul pare sa fie ok si convenabil ,comparativ cu costurile de reparaie ale unei eventuale lovituri. Se merita montarea unui scut metalic de protectie sau doar ingreunez caroseria degeaba.
    Aici puteti vedea o poza cu el, dar e o poza generala nu e chiar cel de corola


  • #2
    Cam scump , vezi ca vinde cineva pe forum un scut de corolla, sau pe www.scutmotor.ro .
    Eu am scut de 1.5 ani si a meritat toti banii !
    Toyota Avensis 1.8 VVT-i

    Comment


    • #3
      O alta varianta e aici: http://www.enginehouse.eu/scuturi_pe...de_viteze.html
      Baietii sunt seriosi, am avut de-a face cu ei.
      In ce priveste utilitatea, am 3 prieteni care au patit-o, doi cu Golf IV si unul cu Vectra B (cel din urma la vreo 300km de casa pe coclauri, prin munti). In toate cazurile s-a lasat cu platforma si reparatii costisitoare, deci recomand scutul. La Octavia ce o aveam a venit din fabrica dotata cu scut metalic si nu odata m-a salvat.

      Comment


      • #4
        Zorro are dreptate , de pe forumul www.scutmotor.ro mi-am comandat si eu scut pentru Avensis . M-a costat 590 lei cu transport inclus . Cred ca merita banii , cat despre greutatea lui ... sa ma iertati dar daca vreti sa participati la raliu cred ca ar fi mai bine sa renuntati la roata de rezerva decat la scut ... greutatea lui este neglijabila ...

        Comment


        • #5
          Folosesc si eu un scut metalic la Avensisul meu achizitionat de la cei de la scutmotor. Au fost foarte seriosi cu comanda(am primit-o in 24h) si pretul de 590 lei mi s-a parut atractiv.
          Avensis 1,8 VVTi

          Comment


          • #6
            sal, yo am montat scut motor din metal la service toyota pitesti, scria ceva in ruseste pe el, anul trecut ma costat cu montat in jut de 5-6 mil

            Comment


            • #7
              Originally posted by vali44 View Post
              Zorro are dreptate , de pe forumul www.scutmotor.ro mi-am comandat si eu scut pentru Avensis . M-a costat 590 lei cu transport inclus . Cred ca merita banii , cat despre greutatea lui ... sa ma iertati dar daca vreti sa participati la raliu cred ca ar fi mai bine sa renuntati la roata de rezerva decat la scut ... greutatea lui este neglijabila ...
              vad ca nu au forum...
              dar comanda ai facut-o doar sunand, iar ei ti-au trimis prin posta obiectul?

              merci.

              Comment


              • #8
                Originally posted by mihai brav4 View Post
                vad ca nu au forum...
                dar comanda ai facut-o doar sunand, iar ei ti-au trimis prin posta obiectul?

                merci.
                Am comandat prin maill si am comfirmat telefonic , la apelul primit de la ei . Incearca sa tastezi doar scutmotor , e imposibil sa nu aiba forum deoarece acum cateva zile i-am spus unui cunoscut de-al meu despre ei si mi-a confirmat ca a luat legetura cu acestia . Plata se face ramburs , sunt foarte seriosi .

                Comment


                • #9
                  Acasă
                  Distribuţie Plăci de protecţie pentru motoare Societatea de desfacere AUTOSCUT SRL. comercializează în România cu drept exclusiv produsele societăţii rusesti METALLOPRODUCTIA, în primul rând plăcile de protecţie carter/ de motor. Centrul nostru se găseşte la Odorheiu Secuiesc, de aici se face distribuţia în toate colţurile ţării.

                  Partenerul nostru functionează în Veneţia Nordului, la Sanct Petersburg, de aici îşi livrează produsele în peste 70 de oraşe ale fostei Uniuni Sovietice, iar din mai 2004 în Europa. Firma rusească este lider în comercializarea plăcilor metalice de protecţie pentru motoare, dar pe lângă acest produs de bază se ocupă şi de producţia şi desfacerea unor produse de dezvoltare proprie cum ar fi: produse tehnice din cauciuc, portbagaje şi cârlige de tracţiune auto.

                  S.C. Autoscut SRL ca reprezentanţă europeană pe lângă creşterea continuă a vânzărilor, în prezent este preocupată de dezvoltarea reţelei comerciale şi a reţelei de service, de elaborarea de noi tipuri, ca produsele amintite să fie accesibile în orice loc din ţară. Înainte de toate este garanţia sigură a motorului: placa de protecţie SHERIFF


                  Iata si nr de tel 0266216258 , Odorheiul Secuiesc . Bafta !

                  Comment


                  • #10
                    Merci !

                    Comment


                    • #11
                      Scut Corolla. ...

                      Originally posted by pepe2909 View Post
                      sal, yo am montat scut motor din metal la service toyota pitesti, scria ceva in ruseste pe el, anul trecut ma costat cu montat in jut de 5-6 mil
                      Scutul montat la Pitești , era pt.Corolla? , de unde l.ai luat?

                      Comment


                      • #12
                        Originally posted by Maresalu74 View Post
                        Scutul montat la Pitești , era pt.Corolla? , de unde l.ai luat?
                        Scuturi auto metalice pentru motor și cutie de viteze autoturisme Toyota Corolla, diverse ani de fabricatie.

                        Comment


                        • #13
                          Da înțeleg ca tu de acolo ai cumpărat scutul?, pe ce model?, sunt băieții de la Craiova?
                          Mulțumesc anticipat!
                          Ps. Am vb cu un prieten care a montat pe o Corolla e15 (2016, și mi.a spus ca la viteze mari se aude un zgomot dar și la accelerații mai mari.

                          Comment


                          • #14
                            Din contra scutul metalic acopera o portiune mai mare,deci si o fluiditate a curentilor de aer,nu au de unde sa apara zgomote,doar daca a fost montat necorespunzator si apar vibratii.Am vazut ca este aproximativ la fel cu cel de Corolla 2009,eu l-am montat de cand am masina,in afara de rugina, nu am probleme.

                            Comment


                            • #15
                              La mine nu se aude niciun zgomot.
                              Zanganea la relanti la un moment dat pentru ca nu a fost strans bine un surub la revizie.
                              Am revenit asupra suruburilor si totul e ok.

                              Offtopic: La mine vajaie suportii de portbagaj de pe plafon si a trebui sa-i dau jos. si sunt Thule. Calitate Thule my ass.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google