Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul ForumToyota.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Forumtoyota au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Forumtoyota nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul ForumToyota(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul ForumToyota(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Cui/inel tractare-remorcare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cui/inel tractare-remorcare

    Am pierdut inelul de tractare de la yaris-ul meu 2007 Luna 1.3 vvti.Daca are cineva de vanzare sau poate-mi spune ce metric are filetul sa-mi cumpar.Ar trebui sa fie M14 ?, cu pasul filetului,mai greu.Mersi.

  • #2
    Cred ca ai mai multe sanse sa mergi la un magazin de piese sa cauti dupa serie de sasiu. Eu am cautat ca tine pt Logan, Mercedes B si Peugeot 307, nu am gasit si in final tot la magazine am ajuns si am gasit. Poate ai mai mult noroc ca mine, totusi.

    Comment


    • #3
      am fost la un mag.piese auto,au gasit numai original Toyota,180 lei.Pe net nu se gasesc pt Yaris.Numai in targ Vitan sa intru cu masina si sa incerc,au diferite dimensiuni,dar nu ma duc in aglomeratia aia niciodata.Singura solutie sa gasesc pe cineva cu un yaris dupa 2006 si sa masor filetul.

      Comment


      • #4
        Nu ai cautat unde trebuie pe net ;ai nevoie de un asemenea cui ??



        Il gasesti aici ;http://www.okazii.ro/cui-remorcare-c...019-a182277514
        Vrei Cui Remorcare? Pe Okazii.ro cumperi online produse de la AutoLux sau Citroen cu reducere si livrare gratuita din stoc. 100% sigur prin Garantia de Livrare.

        Comment


        • #5
          Mersi,dar nu e bun.Uita-te atent la specificatii:http://www.bestautovest.ro/cui-remor...-tractare.html
          m-am pacalit cu bestautovest le-am returnat un asemenea inel pt ca nu se potrivea.Sunt niste tampiti ,le-am explicat ce-mi trebuie si mi-au trimis inelul asta care nu-i bun , si mai au unul care chipurile tot pt Toyota yaris , iar nu-i bun nici asta. Dupa ce le-am dat telefon si l-am returnat au recunoscut greseala,dar nu au modificat specificatiile.http://www.bestautovest.ro/cui-remor...-tractare.html
          Intr-un fel e logic,banuiesc ca nu poate ave un Lexus sau Rav acelasi filet metric cu Yaris.
          Last edited by danny29; 06-07-2016, 07:11 AM.

          Comment


          • #6
            Originally posted by danny29 View Post
            Mersi,dar nu e bun.Uita-te atent la specificatii:http://www.bestautovest.ro/cui-remor...-tractare.html
            m-am pacalit cu bestautovest le-am returnat un asemenea inel pt ca nu se potrivea.Sunt niste tampiti ,le-am explicat ce-mi trebuie si mi-au trimis inelul asta care nu-i bun , si mai au unul care chipurile tot pt Toyota yaris , iar nu-i bun nici asta. Dupa ce le-am dat telefon si l-am returnat au recunoscut greseala,dar nu au modificat specificatiile.http://www.bestautovest.ro/cui-remor...-tractare.html
            Intr-un fel e logic,banuiesc ca nu poate ave un Lexus sau Rav acelasi filet metric cu Yaris.
            Revin,n-am putut modifica mesajul meu anterior care are cateva inexactitati,asadar:
            Mersi,dar nu e bun.Uita-te atent la specificatii:http://www.bestautovest.ro/cui-remorcare-citroen-c1-peugeot-107-toyota-aygo-corolla-yaris-inel-tractare.html...este pt Toyota pana in 2005.
            M-am pacalit cu bestautovest le-am returnat un inel (vezi link-ul mai jos)pt ca nu se potrivea.Sunt niste tampiti ,le-am explicat ce-mi trebuie si mi-au trimis inelul asta care nu-i bun. Dupa ce le-am dat telefon si l-am returnat au recunoscut greseala,dar nu au modificat specificatiile.http://www.bestautovest.ro/cui-remorcare-lexus-es-toyota-avensis-toyota-avensis-camry-prius-rav4-verso-yaris-inel-tractare.html
            Intr-un fel e logic,banuiesc ca nu poate avea un Lexus sau Rav acelasi filet metric cu Yaris.

            Comment

            Working...
            X
            Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
            Politica de Securitate Google