Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul ForumToyota.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Forumtoyota au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Forumtoyota nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul ForumToyota(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul ForumToyota(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Feriti-va sa fiti pacaliti cu PowerBox-uri

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Feriti-va sa fiti pacaliti cu PowerBox-uri

    Sunt unul din cei care am cumparat PowerBox pentru a face avensisul mai puternic
    1-cumparat de la MallElectronics -Germania promisi 174 cp scosi pe Dyno 165cp,vorbit cu ei au spus ca treb. marita presiunea un pic si in turbina cu alta cutiuta pusa la senzosul de presiune a turbinei,ca le pare rau,dar ce sa fac cu parerea lor de rau si eu cu 200 eur aruncati.
    Are un reglaj dar cum dau de el masina intra in safe mod cu eroare pe scaner de prea mult combustibil
    2-incapatanat i-au legatura cu cei de la Race-Chip Chiptuning care aveau 2 variante si am ales pe cea race,unde la 260EUR cu taxe si transport ,ofereau 190cp.
    Eu zic ca macar 175-180 sa obtin avind experienta de la primul.
    Montez,test dyno,rezultat 162cp,si ma infurii,le trimit mail cu graficela de la test,ei muti pentru totdeauna,asa alti 260eur aruncati
    Daca doriti am si alte exemple cu masuratori DYNO cu clienti dezamagiti de firme din tara
    Va salut

  • #2
    Si continuarea ar fi:
    3-vindut Toyota, cumparat Subaru Impreza WRX STI, 300 CP, rezolvat problema

    Comment


    • #3
      pana la punctul trei am batut un vecin de nervi,glumesc dar e ok!
      Viata e frumoasa!

      Comment


      • #4
        Originally posted by TIBINEL View Post
        pana la punctul trei am batut un vecin de nervi,glumesc dar e ok!
        Ce e OK? Sa bati un vecin?

        Comment


        • #5
          Originally posted by Dion View Post
          Ce e OK? Sa bati un vecin?
          ok! e viata care merge mai departe

          Comment


          • #6
            Probabil au ei vreun punct in datele acelor power-box-uri unde specifica faptul ca poate sa difere cresterea de putere si poate fi mai mica/mare decat cea prezentata...de obicei asa scapa!
            2008 Yaris 1.4 D-4D Luna - Black
            2006 Corolla 1.6 VVT-i SOL - Silver

            Comment


            • #7
              Originally posted by StefanVVTi View Post
              Probabil au ei vreun punct in datele acelor power-box-uri unde specifica faptul ca poate sa difere cresterea de putere si poate fi mai mica/mare decat cea prezentata...de obicei asa scapa!
              Fara suparare eu tot nu inteleg de ce se cumpara din Germania cand exista si la noi distribuitori nationali ale uor P-box reusite. Poate pentru ca nu costa 2-300 de euro.
              Nu vreau sa starnesc o polemica dar daca ai drum la Constanta fa un semn si o sa vezi super-Avensis ,super Hilux etc.
              Avea romanu' o vorba cu saracia si lucrurile ieftine!

              Comment


              • #8
                Si ce legatura are ce am scris eu cu PB-uri din Germania, ieftine, scumpe etc?
                2008 Yaris 1.4 D-4D Luna - Black
                2006 Corolla 1.6 VVT-i SOL - Silver

                Comment


                • #9
                  Aloo! Nu te supara ,nu sari la gatu meu!
                  Am apasat gresit un buton ,o tasta.
                  Exceptie facand faptul ca te-am citat celelalte sunt foarte valabile!
                  Voiam da fapt sa aduc o rezolvare a unor probleme.
                  Daca se vor da interpretari ma retrag din nou pentru ...cel putin un an.
                  Frustrarile mele au alta destinatie nu acest forum.FARA SUPARARE!

                  Comment


                  • #10
                    Doamne fereste, nu e cu suparare! Dar nu-mi dadeam seama care era legatura. Acum am inteles, si-mi cer scuze daca am fost inteles gresit!
                    2008 Yaris 1.4 D-4D Luna - Black
                    2006 Corolla 1.6 VVT-i SOL - Silver

                    Comment


                    • #11
                      Originally posted by protoy View Post
                      Fara suparare eu tot nu inteleg de ce se cumpara din Germania cand exista si la noi distribuitori nationali ale uor P-box reusite. Poate pentru ca nu costa 2-300 de euro.
                      Nu vreau sa starnesc o polemica dar daca ai drum la Constanta fa un semn si o sa vezi super-Avensis ,super Hilux etc.
                      Avea romanu' o vorba cu saracia si lucrurile ieftine!
                      Daca PowerBoxul de care voresti da valoarea promisa,prin verificare pe dyno nu pe vorbe si fel de fel de certificate,(vorbesc de avensis),spunei distribuitorului ca i-au 10 buc,daca nu atunci sa dea el contravaloarea a 10 buc.
                      Intreaba are curaj?

                      Comment


                      • #12
                        Originally posted by TIBINEL View Post
                        pana la punctul trei am batut un vecin de nervi,glumesc dar e ok!
                        Viata e frumoasa!
                        ai cum sa ma ajuti cu test-ul dino ?!
                        Last edited by Mushu; 10-26-2009, 20:28 PM. Reason: Te rog nu mai prescurta sau nu mai folosi cuvinte de pe chat ...toata lumea trebuie sa inteleaga

                        Comment


                        • #13
                          Imi pare rau pt patania ta de asta nu ma incanta kkt urile astea de produse

                          Eu zis sa mananci cartofi fiertzi man o perioada si sa strangi banutzi pt o Supra SH si ai rezolvat prob

                          Comment


                          • #14
                            Originally posted by TIBINEL View Post
                            Daca PowerBoxul de care voresti da valoarea promisa,prin verificare pe dyno nu pe vorbe si fel de fel de certificate,(vorbesc de avensis),spunei distribuitorului ca i-au 10 buc,daca nu atunci sa dea el contravaloarea a 10 buc.
                            Intreaba are curaj?
                            sunt pe ceva forum toyota din uk cativa care au powerbox-uri de la ceva firma din uk si aia zic ca sunt ok...eventual am sa caut firma..
                            Airbags save lifes..4WD save airbags

                            Comment

                            Working...
                            X
                            Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                            Politica de Securitate Google