Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul ForumToyota.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Forumtoyota au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Forumtoyota nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul ForumToyota(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul ForumToyota(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

xenon cu lupa si angel eyes pe yaris

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • xenon cu lupa si angel eyes pe yaris

    salutari,
    dupa lupte seculare si cu ajutorul mare al comerciantului (cine e interesat sa ma contacteze, il recomand ca si seriozitate, spre deosebire de altii cu care am dus "tratative"), am reusit sa-mi montez lupele cu bec xenon si angel eyes. iata cateva poze. a fost ceva bataie de cap (la un moment dat imi venea sa le iau pe toate si sa le arunc pe geam... ) dar zic eu ca merita.
    Attached Files

  • #2
    Prietene....ce sa iti spun.......Felicitari!
    Dincolo de "tuning" vei vedea ca farurile xenon sunt foarte practice.....o singura data daca te vor scoate din "belea"...atunci si-au scos banii....
    Eu am un Avensis 1.8 VVT-I si i-am pus xenoane pe faza scurta si proiectoare (6000k)...au cam doi ani de acum...si-au facut treaba fff bine.

    Comment


    • #3
      superbe se vad!

      Comment


      • #4
        bestiale , de unde le-ai luat?

        Comment


        • #5
          Cred ca voi pune si eu xenoane ,am tot pus ceva philips xenon efect si nu tin decat cateva luni si gata ,iar cele stock sunt cam chioare cand e vb de ploaie ;nu de putine ori am avut emotii ca nu prea vedeam ok .

          Comment


          • #6
            ce model de bec ai tu h7 ? sau h4?

            Comment


            • #7
              100% H4,este lupa bixenon,becurile H7 sunt monofilament,pentru o singura faza.

              Comment


              • #8
                Salut, cine ti le-a pus sau de unde le-ai achizitionat? M-ar interesa pentru o Corolla e12, e mult mai eficient farul cu lupa!
                Toyota Corolla 2.0 D4d

                Comment


                • #9
                  nu am mai pus ,plus ca am avut accident cu masina si nu am mai avut la ce sa pun .

                  Comment


                  • #10
                    Eu am o Toyota Rav 4-2006 şi vreau să-mi pun şi eu poţi sa-mi dai detalii mai multe te rog!

                    Comment


                    • #11
                      pe ebay se gasesc faruri cu angel eyes, cu lupa, cu led si full led pt mai toate tipurile de masini de pe piata

                      Pt rav4 http://www.ebay.com/itm/09-11-TOYOTA...26ffbf&vxp=mtr

                      Pt yaris http://www.ebay.com/itm/2006-2008-To...e7d0aa&vxp=mtr

                      Comment


                      • #12
                        Cercurile alea par cam chioare. Niste inele cu smd garantat o sa dea un aspect mai uniform.
                        Lupele mai mult ca sigur ca au un cut-off prost,deci o sa se vada mai prost decat cu cele oem. Pe leonul meu am avut faruri dectane si sunt execrabile(nu bat bine,nu se aseaza bine,raman lufturi mari,ledurile se ard repede)...chinezarii ordinare mai pe scurt

                        Comment


                        • #13
                          Pana la urma si-a pus cineva faruri aftermarket pe vreo Toyota? M-ar interesa Yaris, dar orice alta Toyota ar fi de folos

                          Comment


                          • #14
                            Am montat si eu pe yarisu-l meu xenoane dar fara lupa, sunt excelente (becuri H 4) insa as vrea sa pun lupa, asta doar ca sa nu ma opreasca si sa spuna politia ca sunt lumini neconforme.... Trebuie demontata sticla si lipita din nou? Yaris-ul meu e din 2004.

                            Comment

                            Working...
                            X
                            Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                            Politica de Securitate Google