Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul ForumToyota.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Forumtoyota au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Forumtoyota nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul ForumToyota(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul ForumToyota(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Calitatea toyota...!?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Ramine da vazut care va fi durabilitatea masinii la mersul prin craterele patriei. Pina acum am mai putut alege cit de cit drumurile, dar devine din ce in ce mai greu.
    Stai linistit ca i-a lovit si pe ei globalizarea. Nici ei nu mai stiu pe unde e facuta masina.
    Last edited by Dion; 03-23-2009, 21:09 PM.

    Comment


    • #62
      Originally posted by Dion View Post
      Ramine da vazut care va fi durabilitatea masinii la mersul prin craterele patriei. Pina acum am mai putut alege cit de cit drumurile, dar devine din ce in ce mai greu.
      Stai linistit ca i-a lovit si pe ei globalizarea. Nici ei nu mai stiu pe unde e facuta masina.
      legat de gropi mi-am amintit un episod vara trecuta: am fsot cu masina in Prejemer pe un fel de straduta retrasa;desi am mai fsot pe acolo de multe ori am reusit sa intru cu masina intr-o groapa mascata de iarba;masina pur si simplu s-a zguduit puternic desi nu aveam decat 20-30/h;m-am dat jos si stupoare:groapa avea circa jumatate de metru adancime si lata exact cat roata;marginea ei era din beton; mi s-au inmuiat picioarele si nu -mi venea sa cred ca masina e intraga!cred ca atunci si-a scos banii!
      Dper ca macar standardele lor de calitate sa ramana la fel! vom vedea

      Comment


      • #63
        ceva similar am patit si eu in Bucuresti aproate pe Vitan Mall.
        am dat cu roata din stanga intr-o bordura destul de inalta cand aveam cam 40km/h.
        Socul s-a simtit destul de puternic in volan, dar din fericire nu s=a intamplat nimic nici la roata nici la directie. am verificat apoi in service.
        cu masina anterioara am lovit o groapa cam cu 80km/h si i-am crapat putin janta de aluminiu.

        Comment


        • #64
          bine.. cu cateva exemple de genul asta nu se poate trage o concluziie finala asupra calitatii toyota; poate si un matiz s-ar fi comportat la fel in situatiile astea!!
          totusi ..in studiile acelea toyota iese mereu pe primele locuri la fiabilitate;pana si nemtii recunosc asta!
          cred ca ne trebuie si strazi ca la nemti!

          Comment


          • #65
            Originally posted by costake View Post
            cred ca ne trebuie si strazi ca la nemti!
            Si nu numai...
            Despre fiabilitate iti dai seama in timp. Oricum masinile nu au fost gindite pentru sosele primitive ca ale noastre.
            Caliatea cunoscuta si recunoscuta oricum a devenit legenda. Doar e societate de consum. Masina tine cit e in garantie, dupa, alta. Nu merge afacerea daca masina e prea durabila.

            Comment


            • #66
              ma tot uitam pe siteul mobile la noul iq si cel putin din poze caliatea plasticelor din interior pare sa fie specifice toyota, nimic nou!! butoanele ale ptr climatizare sunt identice cu cel de pe yaris la fel ca si capacele rotilor
              ma gandesc cum gandesc ei mucutii?? ma gandesc degeaba...
              Da ..e o societate de consum in care caliatea tinde sa devina aceeasi la toate marcile; si totusi de ce preturi atat de diferite, numai din cauza brandului??!!

              Comment


              • #67
                Bineinteles ca platesti marca; ca la parfumuri.

                Comment


                • #68
                  pai atunci imi iau Nano de la tata motors cu 2000de $;cat dai atat face

                  Comment


                  • #69
                    Inca am nostalgia Daciei 1300...ce masina...

                    Comment


                    • #70
                      Originally posted by Dion View Post
                      Inca am nostalgia Daciei 1300...ce masina...
                      desi nu am avut asemenea masina stiu ca era o bijuterie ;isi facea treaba mult mai bine decat multe marci cu renume din zilele noastre

                      Comment


                      • #71
                        Originally posted by costake View Post
                        isi facea treaba mult mai bine decat multe marci cu renume din zilele noastre
                        Si inca cum. Te bagai cu ea peste tot fara probleme, iar pentru soselele noastre era excelenta. Plus ca la 130 km/h aveai senzatia ca decoleaza .
                        Oricum trebuie sa recunosc ca s-a descurcat excelent si Yaris-ul intr-o experienta "off-road": urcarea la Muntele Rosu. Cind am ajuns sus, mi s-a rupt sufletul cind am realizat pe unde am bagat masina, dar m-am consolat la coborire cin am vazut ca mai urca si un Audi A5 .

                        Comment


                        • #72
                          Originally posted by Dion View Post
                          Si inca cum. Te bagai cu ea peste tot fara probleme, iar pentru soselele noastre era excelenta. Plus ca la 130 km/h aveai senzatia ca decoleaza .
                          Oricum trebuie sa recunosc ca s-a descurcat excelent si Yaris-ul intr-o experienta "off-road": urcarea la Muntele Rosu. Cind am ajuns sus, mi s-a rupt sufletul cind am realizat pe unde am bagat masina, dar m-am consolat la coborire cin am vazut ca mai urca si un Audi A5 .

                          oo!! la muntele rosu am urcat cu ceva ani in urma dar nu in calitate de sofer;eram 6 persoane cu o dacia break de prin 2002... parca...
                          a urcat ce a urkat dupa care nu a mai putut si a inceput s ao ia inapoi
                          crede-ma ca am vrut sa sar din masina; a fost infricosator!!
                          yarisu cred ca are potential numai ca tre te dai la el si sa stii cum sa faci

                          Comment


                          • #73
                            Originally posted by costake View Post
                            yarisu cred ca are potential numai ca tre te dai la el si sa stii cum sa faci
                            Urca la Muntele Rosu si vei constata ca e o mica "masina de teren" .
                            Drumul e praf, distrus.... Si acum cind ma gindesc nu stiu ce a fost in mintea mea!

                            Comment


                            • #74
                              Drumul e praf, distrus.... Si acum cind ma gindesc nu stiu ce a fost in mintea mea! [/quote]


                              pai cred ca nici nu mai puteai sa te intorci
                              e bine ca masina a trecut testul!!

                              Comment


                              • #75
                                Si eu am ramas placut surprins.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google