Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul ForumToyota.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Forumtoyota au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Forumtoyota nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul ForumToyota(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul ForumToyota(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Avensis vs. Passat

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Daca nu curatati forumul de comentariul lui Zeus asta, nu aveti decat sa ramaneti in comunitatea voastra ideala. Am facut un efort sa-mi fac cont, sa raspund la un versus, cred ca am avut o opinie echilibrata. Daca va plac povestile in care Toyota rupe tot, ma intorc la pitipoancele mele care conduc alte marci.

    Comment


    • #32
      ............

      Comment


      • #33
        Originally posted by overseas View Post
        Nu am condus Avensis, am fost in showroom dar ce am vazut nu m-a atras.
        Tocmai m-am uitat pe lista de preturi la Toyota si un Avensis (e drept, generatia noua) cu configuratia de pe Passat-ul meu e cam la aceiasi bani. In acest sens nu-mi regret decizia. Vom vedea pe viitor.
        Originally posted by overseas View Post
        Daca nu curatati forumul de comentariul lui Zeus asta, nu aveti decat sa ramaneti in comunitatea voastra ideala. Am facut un efort sa-mi fac cont, sa raspund la un versus, cred ca am avut o opinie echilibrata. Daca va plac povestile in care Toyota rupe tot, ma intorc la pitipoancele mele care conduc alte marci.
        Pai nu te supara, dar daca tu numesti asta versus... Ca ai spus ca ai Passat, ok e alegerea ta, dar sa spui ca nu ai condus Avensis si ca nu iti place doar asa ca l-ai vazut pe strada si ca la pret sunt oarecum apropiate, asta nu-ti da dreptul sa faci o comparatie intre modele. Si pana la urma, sincer, la ce raspuns te asteptai la asemenea post pe un forum Toyota?

        Si btw, pana sa te iei de "Zeus asta" citeste intai posturile lui pe forum, si ai sa vezi ca are o experienta in Toyote cum rar gasesti pe aici.

        So... daca esti un pic mai putin agresiv, poti sa postezi in continuare impresii despre masina ta (cu ptipoance sau nu), dar in conditiile unui versus adevarat, ca versusuri de-astea gen "masina mea e cea mai tare, iar restul nu conteaza" nu prea isi au locul aici.


        Cheers!
        "Singurul lucru necesar pentru triumful raului este ca oamenii buni sa nu faca nimic" (Edmund Burke)

        Toyota Corolla 1.4 D-4D Luna + VSC

        Comment


        • #34
          [QUOTE=Jijiman;15247]
          Si pana la urma, sincer, la ce raspuns te asteptai la asemenea post pe un forum Toyota?

          Si btw, pana sa te iei de "Zeus asta" citeste intai posturile lui pe forum, si ai sa vezi ca are o experienta in Toyote cum rar gasesti pe aici.

          QUOTE]

          De ce nu zici asa de la inceput ? Si anume ca pe forumul Toyota trebuie sa pupam in esapament o anumita marca.
          Sa analizam. Deci Zeus e expert in Toyota si asta il face apt pt un versus !? La versus e fix invers, tre sa stii cate ceva despre cat mai multe masini.
          Sa te invat ultima chestie aici pe forumul lui Zeus: cata vreme eu platesc un constructor auto pt produsul lui, pai constructorul trebuie sa ma pupe pe mine, nu am eu de ce sa-i fiu sluga.

          Comment


          • #35
            "De ce nu zici asa de la inceput ? Si anume ca pe forumul Toyota trebuie sa pupam in esapament o anumita marca."

            Pai tocmai asta ai facut tu in primul tau post pe acest forum, doar ca ai pupat esapamentul altei marci. Dar fiind o tara libera, n-avem dreptul la comentarii, mai ales la cele venite din partea posesorilor marcii supreme. Restul... mucles!

            "Sa te invat ultima chestie aici pe forumul lui Zeus: cata vreme eu platesc un constructor auto pt produsul lui, pai constructorul trebuie sa ma pupe pe mine, nu am eu de ce sa-i fiu sluga."

            Merci de sfat, dar daca tu spui ca ai facut un versus, atunci clar nu mai avem ce discuta. Mai citeste versus-uri pe alte forumuri sau site-uri dedicate si apoi vino cu argumente, nu cu raspunsuri rautacioase, ca Avensisul nu ti-a placut in poze sau pe strada, iar tu cand ti-ai luat masina ai ales intre Ford si VW. Iar asta cu constructorul... wtf ... cred ca ai un complex vis-a-vis de pupat.

            Nu stiu daca ai observat, dar in trei posturi din patru cate ai (al patrulea nici macar nu poate fi considerat post) ai aruncat cu vorbe grele in stanga si in dreapta. Poate pe forumurile folcsvaghen asa o fi, nu stiu ca nu m-a pasionat, dar pe aici nu prea.
            Last edited by Jijiman; 02-04-2010, 15:46 PM.
            "Singurul lucru necesar pentru triumful raului este ca oamenii buni sa nu faca nimic" (Edmund Burke)

            Toyota Corolla 1.4 D-4D Luna + VSC

            Comment


            • #36
              Nu stiu de ce, dar cred ca aici e vorba de clona.
              http://img204.imageshack.us/img204/4009/tucashow3np.gif

              Comment


              • #37
                [QUOTE=overseas;15253][QUOTE=Jijiman;15247]

                Sfat de la conducător de Touareg (2007), Bora (2001) şi ocazional LT (2008) şi posesor de Avensis şi Yaris

                scapă de VW!

                Comment


                • #38
                  Constatare de proprietar Toyota .... eu vad WV doar in retrovizoare , in special pe curbe !!! Cat priveste incrancenarea acestui pusti propun sa-l plimbe unul cu un Avensis , sigur va voma !!! Daca vine cu o vizita medicala pe bune il duc eu pe serpentine ... Oricum , la vocabularul pe care il afiseaza il vad ca pe un *rupt in cur * cu un WV second-hand cu geamuri fumurii , el purtand un hanorac cu gluga pe cap , numar de BG si manele in difuzoare !!!
                  Sfat - mergi pe forumul HI-5 sau pe Facebook sa-ti storci cosurile cu cei de teapa ta !!! Drum bun , noi vom plange ca ne parasesti .... cam multi tupeisti pe acest forum in ultima vreme .

                  Comment


                  • #39
                    Originally posted by overseas View Post
                    Am Passat B6 din 2008, cu noua motorizare 2.0 TDI CR, DSG. Masina a fost ok pana acum in 50k. Nu am condus Avensis, am fost in showroom dar ce am vazut nu m-a atras. La cumparare am avut de ales intre noul Mondeo si Passat, problema e ca ieseau cam la acelasi pret si atunci am mers clar pe Passat. Cu siguranta o masina are bolile copilariei in prima faza si de aia cred ca sunt unele VW cu probleme. Acum am luat Passatul pt ca m-a convins DSG si mi-am permis.
                    Tocmai m-am uitat pe lista de preturi la Toyota si un Avensis (e drept, generatia noua) cu configuratia de pe Passat-ul meu e cam la aceiasi bani. In acest sens nu-mi regret decizia. Vom vedea pe viitor.
                    passat 2 litri????nu am auzit multe lucruri bune despre el,ba din potriva...
                    Iti doresc sa nu ai belele cu el...

                    haide-ti fratilor..terminati-o cu rautatea asta...
                    cel mai indicat ar fi sa ii aratam omului defectele de la VW...si se lasa el la mana lui...
                    Last edited by br83lau; 02-06-2010, 17:01 PM.
                    Toyota Auris.D4D-2.0.

                    Comment


                    • #40
                      Originally posted by br83lau View Post
                      passat 2 litri????nu am auzit multe lucruri bune despre el,ba din potriva...
                      Iti doresc sa nu ai belele cu el...

                      haide-ti fratilor..terminati-o cu rautatea asta...
                      cel mai indicat ar fi sa ii aratam omului defectele de la VW...si se lasa el la mana lui...
                      Laur , nu am nimic de impartit cu acest copil . Culmea este ca a venit pe forum si a procedat ca un musafir care scuipa pe covorul gazdei . Nu este normal sa postezi 5 comentarii din care 4 sunt doar jigniri ! Sa mearga acolo unde i-am indicat si noi sa ramanem pe forum doar cu * regretul * ca l-am pierdut !

                      Comment


                      • #41
                        Originally posted by vali44 View Post
                        Laur , nu am nimic de impartit cu acest copil . Culmea este ca a venit pe forum si a procedat ca un musafir care scuipa pe covorul gazdei . Nu este normal sa postezi 5 comentarii din care 4 sunt doar jigniri ! Sa mearga acolo unde i-am indicat si noi sa ramanem pe forum doar cu * regretul * ca l-am pierdut !
                        ....mda...
                        Toyota Auris.D4D-2.0.

                        Comment


                        • #42
                          Postez doar ca sa stiti ca nu fug, am citit si nu consider necesar sa dau un raspuns.

                          Comment


                          • #43
                            Originally posted by overseas View Post
                            Postez doar ca sa stiti ca nu fug, am citit si nu consider necesar sa dau un raspuns.
                            Multumim! Daca era sistem de reputatie ti-as fi dat un +2 pentru primul tau post bun pe forumul asta!
                            "Singurul lucru necesar pentru triumful raului este ca oamenii buni sa nu faca nimic" (Edmund Burke)

                            Toyota Corolla 1.4 D-4D Luna + VSC

                            Comment


                            • #44
                              Mi se pare fabulous ca am uitat de userul meu pe acest forum, cat si ca discutia a inghetat acolo Extrem de amuzant e sa recitesc fazele cu "copilul, pustiul, hanoracul si fumul dat pe serpentine". Ma gasiti aporoape in fiecare weekend pe Dealul Negru.

                              La obiect, am acum 200k cu Passatul din dotare (de nou), a cazut clapeta de aer/ cut off, 2 rulmenti de roata, 2 bielete. Am aflat de problema cu axul hexagonal de la pompa de ulei (problema de fabricatie pana in noimebrie 2009) si am decis sa o rezolv preventive. oops, tot acum schimb vreo 10 bucse fata/ spate, cica mai merg dar totusi sunt uzate.

                              Comment


                              • #45
                                enjoy, be happy in continuare; asta e cel mai important.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google