Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul ForumToyota.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Forumtoyota au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Forumtoyota nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul ForumToyota(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul ForumToyota(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Corolla mea neagră

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Am ajuns la prima mie de km foarte încântat de mașina.
    Singurul minus este ca nu am xenon sau led dar luminează foarte bine si becurile astea de halogen. Bineînțeles ca au fost vreo doi care au spus ca de ce am renunțat la Skoda de 11 ani si si mi-am luat Toyota noua ca nu sunt cine știe ce mașinile asiatice ca Skoda aia era mașina buna nu trebuia schimbată. Când le spun ca are 6 ani garanție sau 200.000 km ridica o sprânceană si le mai spun ca este mașina nr 1 in lume se uita mirați parca nu le vine aa creadă ca exista mașini mai vândute in lume decât cele germane.


    071AE8E7-1686-4667-B212-48AC9362461D.jpeg

    19836C9B-6298-47BF-B6E7-F2766531DBC7.jpeg
    Toyota Corolla 1.6 Luna Black Beauty

    Comment


    • #47
      Cum ti se pare in comparatie cu Octavia? Ce motorizare ai avut pe Skoda?
      http://img204.imageshack.us/img204/4009/tucashow3np.gif

      Comment


      • #48
        Eu am avut Skoda superb 1.9 TDI a/t. Ca si comparație ce pot spune:
        - este cu vreo 15 cm mai scurta
        - spațiu interior suficient pentru 4 oameni Adulți am fost intr-o plimbare si nimeni nu s-a plâns ca a stat incomod
        - mașina trage Ok pentru un motor aspirat in sensul ca dacă îl turezi puțin depășești fără emoții
        - se încălzește foarte repede in sensul ca au fost -2*C si nu au trecut 5 min si gheata de pe geamuri începea sa se topească
        - consumul este Ok in special cel exterior ca ăla mi-a sărit in ochi cel urban cred ca este in jur de 9%
        - foarte comode scaunele si bancheta din spate nu diferă cu mult fata de Skoda
        - foarte plăcuta la condus si in oraș si exterior
        - camera pentru mers cu spatele foarte utila in parcări
        - Brake asist m-a avertizat de câteva ori
        - lane asist tot așa la început ma avertiza dar pana la urma m-am obișnuit si acum nu prea mai tipa
        - recunoașterea semnelor de circulație tot timpul ma avertizează
        Dacă mai vrei sa știi ceva anume ma poți întreba si dacă știu îți răspund .
        Toyota Corolla 1.6 Luna Black Beauty

        Comment


        • #49
          La Octavia cum era consumul?
          Cati km ai mers cu ea si cam ce ai schimbat pe la ea?
          http://img204.imageshack.us/img204/4009/tucashow3np.gif

          Comment


          • #50
            85000 am mers cu superbul cam 10% era urban ext cam 6% 6 ani si jumătate am avut mașina. Am schimbat de toate brațe, Bucse, 4 macarale, vascocuplaj de la ac etc.
            Toyota Corolla 1.6 Luna Black Beauty

            Comment


            • #51
              Originally posted by dragoscojan View Post
              Am ajuns la prima mie de km foarte încântat de mașina.
              Singurul minus este ca nu am xenon sau led dar luminează foarte bine si becurile astea de halogen. Bineînțeles ca au fost vreo doi care au spus ca de ce am renunțat la Skoda de 11 ani si si mi-am luat Toyota noua ca nu sunt cine știe ce mașinile asiatice ca Skoda aia era mașina buna nu trebuia schimbată. Când le spun ca are 6 ani garanție sau 200.000 km ridica o sprânceană si le mai spun ca este mașina nr 1 in lume se uita mirați parca nu le vine aa creadă ca exista mașini mai vândute in lume decât cele germane.


              [ATTACH]6563[/ATTACH]

              [ATTACH]6564[/ATTACH]
              si trebuia sa le spui si de garantia de 12 ani la tabla, asta asa..ca lovitura de gratie!
              Toyota Yaris 1.3 VVT-i SOL (SCP90) / 11.2005 / 2SZ-FE / 5 Doors hatchback SilverGrey

              Comment


              • #52
                Originally posted by dragoscojan View Post
                85000 am mers cu superbul cam 10% era urban ext cam 6% 6 ani si jumătate am avut mașina. Am schimbat de toate brațe, Bucse, 4 macarale, vascocuplaj de la ac etc.
                nici nu vreau sa stiu ce urmeaza dupa acel "etc." sau vreau?
                Toyota Yaris 1.3 VVT-i SOL (SCP90) / 11.2005 / 2SZ-FE / 5 Doors hatchback SilverGrey

                Comment


                • #53
                  Probabil din cauza acelui "etc" a ales sa incerce Toyota.
                  http://img204.imageshack.us/img204/4009/tucashow3np.gif

                  Comment


                  • #54
                    Originally posted by Legionaru' View Post
                    Probabil din cauza acelui "etc" a ales sa incerce Toyota.
                    mai mult ca sigur..si a mai multor factori cumulativi!
                    Toyota Yaris 1.3 VVT-i SOL (SCP90) / 11.2005 / 2SZ-FE / 5 Doors hatchback SilverGrey

                    Comment


                    • #55
                      Da chichițe care ma cam enervau de fiecare data când vroiam sa plec undeva mai departe trebuia sa fac ceva pe la ea de exemplu asta vara când am plecat in Bulgaria a trebuit sa umplu instalația de la ac. Erau chestii mărunte nu așa costisitoare dar cum am mai spus ma enervau, acum trebuie sa recunosc nu am avut nici o defecțiune majora.
                      Last edited by dragoscojan; 01-06-2018, 09:28 AM.
                      Toyota Corolla 1.6 Luna Black Beauty

                      Comment


                      • #56
                        Totul functioneaza perfect ca la km 0 ma rog km 5, gradul de multumire a ramas la fel de mare ca in prima zi. Imi vine sa ma plimb tot timpul.
                        Toyota Corolla 1.6 Luna Black Beauty

                        Comment


                        • #57
                          Originally posted by dragoscojan View Post
                          Totul functioneaza perfect ca la km 0 ma rog km 5, gradul de multumire a ramas la fel de mare ca in prima zi. Imi vine sa ma plimb tot timpul.
                          Eh, nici chiar tot timpul..inca nu avem bezina la pret de 0.5 lei/litru ca-n Venezuela!
                          Toyota Yaris 1.3 VVT-i SOL (SCP90) / 11.2005 / 2SZ-FE / 5 Doors hatchback SilverGrey

                          Comment


                          • #58
                            Am vrea noi asa pret la benzina am avea numai motoare de 5.0 litri.
                            Toyota Corolla 1.6 Luna Black Beauty

                            Comment


                            • #59
                              De unde pot lua niște praguri din alea de aluminiu? In afara de dealer.
                              Toyota Corolla 1.6 Luna Black Beauty

                              Comment


                              • #60
                                Originally posted by dragoscojan View Post
                                Am vrea noi asa pret la benzina am avea numai motoare de 5.0 litri.
                                5000 cmc ar avea saracii! de la 5.7 benzina in sus, W12 6.0L..motoare HEMI..din astea! ne-am lua toti numai Land Cruiser
                                Toyota Yaris 1.3 VVT-i SOL (SCP90) / 11.2005 / 2SZ-FE / 5 Doors hatchback SilverGrey

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google