Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul ForumToyota.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Forumtoyota au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Forumtoyota nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul ForumToyota(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul ForumToyota(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Probleme Corolla

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Probleme Corolla

    Aici vreau sa postati ce probleme ati intalnit la Corolla voastra
    Titi Aur: "daca esti pilot de raliuri si nu atingi limitele masinii in cadrul unei curse, esti un pilot prost; dar daca conduci pe drumuri publice si atingi limitele masinii, atunci esti un sofer prost".

  • #2
    Vopseaua extrem de sensibila (s-a zgariat repede de la spalat). Si e tinta predilecta a gugustiucilor din jurul blocului - oriunde as parca-o, a 2-a zi e singura masina 'marcata'. Chiar am inceput sa joc la loto un bilet pe numele ei

    Comment


    • #3
      Cam la toate maşinile ce au vopseluri ecologice e problema asta.
      BMW 3 GT / 2.0d / AT Sport / Luxury Line / 2016
      Mazda CX5 / 2.0i AWD / MT / Attraction / 2012
      Toyota Aygo / 1.0 VVTI / AT / Luna / 2008

      Comment


      • #4
        Dom'le, si eu am o problema reala cu Toyota Corolla. Ma arde-n talpa s-o conduc, ceva de nedescris, toata ziua . Incepe sa devina o problema de-acum, ce naiba...

        Comment


        • #5

          Funny ....imi place atitudinea ta......
          Titi Aur: "daca esti pilot de raliuri si nu atingi limitele masinii in cadrul unei curse, esti un pilot prost; dar daca conduci pe drumuri publice si atingi limitele masinii, atunci esti un sofer prost".

          Comment


          • #6
            vopseaua e deosebit de proasta, si tablaria....nu mai vb.

            Originally posted by Herr View Post
            Vopseaua extrem de sensibila (s-a zgariat repede de la spalat). Si e tinta predilecta a gugustiucilor din jurul blocului - oriunde as parca-o, a 2-a zi e singura masina 'marcata'. Chiar am inceput sa joc la loto un bilet pe numele ei
            Mda, "boxeaua" de pe ea e cam shitty si e data in strat muuuuuuult prea "suptzire". toate piscaturile de pietris din "boxeaua" (vopsea) se vor umple cu "rujina". N-am inteles de ce. Japonezii n-au auzit de boiala in mai multe straturi? sa ii intrebe pe "suedejii" de la volvo sau pe englejii) de la jaguar.
            macar "renoul miegan II ecibec" desi avea aripilii di fibrii, nu pchica vopsaua!
            inca una care nu-mi place la toyoata! pe langa cutia de viteze inspirata de dacia.

            Comment


            • #7
              eu mi-am cumparat un creion corector cu vopsea rosie pentru a remedia punctele unde a sarit vopseaua. e folositor sa-l aplici inainte sa apara rugina.
              TOYOTA COROLLA 1.4 D-4D LUNA, 2007, E15

              Comment


              • #8
                Daca sare vopseaua nu apare rugina. Sub vopsea e aplicat un strat special ce are tocmai acest scop. Tabla e tratata.
                BMW 3 GT / 2.0d / AT Sport / Luxury Line / 2016
                Mazda CX5 / 2.0i AWD / MT / Attraction / 2012
                Toyota Aygo / 1.0 VVTI / AT / Luna / 2008

                Comment


                • #9
                  Cam putine probleme totusi!!!
                  Am mai postat si in alta parte cu speranata ca voi obtine un raspuns pertinent.
                  Sunt posesor de Corolla 1,4 D4D si la ridicarea piciorului de pe ambreiaj se aude un zgomot care nu il pot descrie decat ca pe un zgomot combinat si anume combinatia dintre un zgomot usor metalic si un zgomot de vidare a unui recipient. Zgomotul este continuu la ridicarea piciorului de pe ambreiaj, am incercat sa il ignor dar este imposibil la cat costa masina.
                  Ciudat este ca masina de testdrive are cam acelasi zgomot. Refuz sa cred ca este un zgomot normal caci ar fi prima masina care o am cu un astfel de ambreiaj. Zgomotul l-am sesizat de la inceput de cand am ridicat masina dar din pacate nu l-am sesizat cand am facut drive test-ul cu ea.
                  Asa ca rog un posesor de acelasi motor sa i-mi spuna daca are aceeasi problema.
                  In rest in cei 6500 Km:
                  1. vopseaua este de foarte proasta calitate
                  2.zgomote la sistemul de prindere al centurii de siguranta

                  Multumesc anticipat!!

                  Comment


                  • #10
                    Originally posted by Suiram View Post
                    Cam putine probleme totusi!!!
                    Am mai postat si in alta parte cu speranata ca voi obtine un raspuns pertinent.
                    Sunt posesor de Corolla 1,4 D4D si la ridicarea piciorului de pe ambreiaj se aude un zgomot care nu il pot descrie decat ca pe un zgomot combinat si anume combinatia dintre un zgomot usor metalic si un zgomot de vidare a unui recipient. Zgomotul este continuu la ridicarea piciorului de pe ambreiaj, am incercat sa il ignor dar este imposibil la cat costa masina.
                    Ciudat este ca masina de testdrive are cam acelasi zgomot. Refuz sa cred ca este un zgomot normal caci ar fi prima masina care o am cu un astfel de ambreiaj. Zgomotul l-am sesizat de la inceput de cand am ridicat masina dar din pacate nu l-am sesizat cand am facut drive test-ul cu ea.
                    Asa ca rog un posesor de acelasi motor sa i-mi spuna daca are aceeasi problema.
                    In rest in cei 6500 Km:
                    1. vopseaua este de foarte proasta calitate
                    2.zgomote la sistemul de prindere al centurii de siguranta

                    Multumesc anticipat!!
                    deci, stimabile,
                    subscriu la problema cu vopseaua, e jalnica, parca e din spray auto chinezesc. ba mai mult, si tablaria e jalnica, subtire, si....pe unde se ciobeste (uimitor de usor) vopseaua, apar puncte mici de rugina
                    zgomotul de ambreiaj ala de care zici dumneata, e cel mai probabil de la o pompa care servoasisteaza ambreiajul, daca cumva la modelul matale n-o fi ambreiaj hidraulic. orice ar fi, trebuie ca ai garantie. daca n-ai...e de naspa, daca e cumva ce zic eu. fiindca atunci cand iei piciorul de pe ambreiaj se ambreiaza motorul, deci lucreaza pompa impricinata. ar mai fi o posibilitate, dar ai simti-o: si anume sa ti se fi ros discul de ambreiaj, dar atunci ti-ar fi patinat rau la demaraj, si anume ai fi avut turatie mare, dar nu te-ai fi miscat din loc.
                    pana acum singurul lucru de care is multumit la toyota e consumul. in rest regret magane-ul 2. sincer
                    sfatul meu e sa dai fuga cu o spagulita la reprezentanta, poate te rezolva fara prea multa bataie de cap. fiindca, in rest, am inteles ca lucreaza mizerabil.

                    Comment


                    • #11
                      nu sunt de acord

                      Originally posted by OvidiuH View Post
                      Daca sare vopseaua nu apare rugina. Sub vopsea e aplicat un strat special ce are tocmai acest scop. Tabla e tratata.
                      tabla o fi tratata, dar nu corespunzator. io am puncte de rugina pe unde or lovit pietrele...ba mai mult, odata mi-a picat o pietricica pe plafon de pe bloc. ghici ce e in locul ala acum. RUGINA. si n-au trecut decat 2 saptamani. noroc ca am acoperit-o cu scotch transparent pana gasesc pe cineva competent s-o faca cum trebuie.

                      Comment


                      • #12
                        Eu am ciobituri mici în vopsea la Corolla de 2 ani, nu a apărut rugina nici acum.
                        BMW 3 GT / 2.0d / AT Sport / Luxury Line / 2016
                        Mazda CX5 / 2.0i AWD / MT / Attraction / 2012
                        Toyota Aygo / 1.0 VVTI / AT / Luna / 2008

                        Comment


                        • #13
                          Am si eu un 1.4 D-4D dar la mine nu se aude nici un sunet la ambreiaj. Mi-au scartit placutele de frana dar acum nu se mai aud nici alea.

                          Cat despre vopsea... e jalnica. Am 13 puncte mici albe pe CAPOTA, nu pe masca... pe masca nu mai le numar ca ma apuca raul.
                          TOYOTA COROLLA 1.4 D-4D LUNA, 2007, E15

                          Comment


                          • #14
                            Material plafon (catre parbriz) dezlipit. La 5 din 5 corolle inspectate exista aceasta problema. Cred ca este regula generala. Astept raspunsuri ...

                            Comment


                            • #15
                              Sa nu fie din cauza montarii senzorilor de parcare, ca pe acolo trag firul. Dar eu nu am sesizat problema asta

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google