Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul ForumToyota.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Forumtoyota au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Forumtoyota nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul ForumToyota(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul ForumToyota(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Noua Corolla

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Originally posted by Ender View Post
    XofinB, ai luat masina de la mega-auto si ti-a venit sambata?
    Ca mie imi tot zice de joi ca tre sa o incarce in Bucuresti si chiar ma deranjeaza lipsa asta de seriozitate la ei ca nu pot s-mi spuna exact cand ajunge.

    Sa o conduci sanatos si cu 0 evenimente neplacute !
    Multumesc
    Da de la Mega - Auto a venit.
    Nu stiu cat pot ei decide asta, si eu am aflat vineri seara ca a venit, si asta dupa ce deja era la Iasi, pe sistemul lor aparea inca la Bucuresti.
    Deci cum ai noroc, si eu in ultimele zile cand stiam ca e la PDI, nu mai puteam de nerabdare.
    Acum deja are 350 Km

    Comment


    • #47
      Originally posted by David View Post
      felicitari XofinB
      cu ce anvelope ai primit masina ?
      Eu am ridicat vineri masina din Pipera si anvelopele sunt Dunlop Sport SP1, anvelope de vara . Tampenia mare mi se pare sa livrezi masini iarna cu cauciucuri de vara. Macar all-seazon sa fi fost, dar asta e... Traim in tara asta minunata si asta ne ocupa tot timpul!
      Last edited by Jijiman; 02-04-2008, 15:11 PM.
      "Singurul lucru necesar pentru triumful raului este ca oamenii buni sa nu faca nimic" (Edmund Burke)

      Toyota Corolla 1.4 D-4D Luna + VSC

      Comment


      • #48
        La toate mărcile e aşa. Pentru cauciucuri de iarnă trebuie să plăteşti.
        BMW 3 GT / 2.0d / AT Sport / Luxury Line / 2016
        Mazda CX5 / 2.0i AWD / MT / Attraction / 2012
        Toyota Aygo / 1.0 VVTI / AT / Luna / 2008

        Comment


        • #49
          Originally posted by OvidiuH View Post
          La toate mărcile e aşa. Pentru cauciucuri de iarnă trebuie să plăteşti.
          De vara sa fie,da' sa fie ceva de calitate,nu pigelele lor resapate!

          Comment


          • #50
            Corolla, cred ca ti-ai ales gresit marca...

            Comment


            • #51
              Originally posted by Herr View Post
              Corolla, cred ca ti-ai ales gresit marca...
              Se pare ca n-ai vazut cauciucurile mele Yokohama A349 postate de mine dupa 1500km!Ceea ce spun eu pe-aici spun prin prisma Corollei mele si nu vorbesc prostii!

              Comment


              • #52
                Originally posted by Corolla View Post
                De vara sa fie,da' sa fie ceva de calitate,nu pigelele lor resapate!
                Mergi la ei şi trage-i de urechi. Eu la Auris am primit Turanza ER300, care sunt nişte gume grozave, iar la Corolla am de 3 ani Bridgestone B390, care sunt în stare foarte bună şi acum. De asemenea ceilalţi colegi forumişti văd că au primit maşina cu gume mai mult decât rezonabile.
                BMW 3 GT / 2.0d / AT Sport / Luxury Line / 2016
                Mazda CX5 / 2.0i AWD / MT / Attraction / 2012
                Toyota Aygo / 1.0 VVTI / AT / Luna / 2008

                Comment


                • #53
                  Originally posted by OvidiuH View Post
                  Mergi la ei şi trage-i de urechi. Eu la Auris am primit Turanza ER300, care sunt nişte gume grozave, iar la Corolla am de 3 ani Bridgestone B390, care sunt īn stare foarte bună şi acum. De asemenea ceilalţi colegi forumişti văd că au primit maşina cu gume mai mult decāt rezonabile.
                  M-am dus,vezi de treaba,inclusiv la Toyota Europe,dar n-au ochi si urechi pentru niste nemultumiri venite de undeva din Europa de Est,unde ei stiu ca Romania are capitala la...Budapesta!

                  Comment


                  • #54
                    Originally posted by tissot1854 View Post
                    ok. sa inteleg ca ti l-au schimbat deja
                    Inca nu, sapt.viitoare voi ajunge la ei, dar au primit in sfarsit aparatul.

                    Comment


                    • #55
                      scartait enervant la franare

                      Originally posted by XofinB View Post
                      Ieri a sosit si masinuta mea, deocamdata doar 100 km, bineinteles ca au aparut usoare scartieli la frane .
                      Azi o bag la o iesire din oras de vreo 300 km sa vedem cum se comporta
                      salut, am o toyota identica .... am aceeasi problema de scartait la frane (600 km parcursi), ...sunt curios daca dispare. nu am ajuns la dealer sa intreb este normal sau nu???

                      Comment


                      • #56
                        nu o sa dispara scartaitul acela, e o problema la multe toyote. mie imi fac numai cand dau cu spatele (sunt mai norocos) si cand am fost la revizie am intrebat ce are si or zis ca de la praf; or curatat si pe moment nu o mai facut dar dupa cateva zeci de km a revenit...
                        TOYOTA COROLLA 1.4 D-4D LUNA, 2007, E15

                        Comment


                        • #57
                          Eu nu cred ca e de vina doar mizeria sau praful. Prea se plang multi posesori de modele noi (Auris si Corolla noua) , parca ar fi o trasatura comuna. Asa ca parerea mea e sa nu acceptati explicatia servita de cei de la service (ca-i mai usor pt.ei) si sa insistati sa se investigheze, eventual reclamatie scrisa.
                          E pacat sa va strice placerea de a conduce un afurisit de scartait de frane.
                          Yaris Hybrid Ist generation

                          Comment


                          • #58
                            Plăcuțele de frānă ecologice par să fie buba.
                            BMW 3 GT / 2.0d / AT Sport / Luxury Line / 2016
                            Mazda CX5 / 2.0i AWD / MT / Attraction / 2012
                            Toyota Aygo / 1.0 VVTI / AT / Luna / 2008

                            Comment


                            • #59
                              Originally posted by OvidiuH View Post
                              Plăcuțele de frānă ecologice par să fie buba.
                              S-au adunat cam multe "bube"intr-un interval de timp mult prea scurt.Viitorul masinii astia nu este prea roz.Ceea ce ma surprinde este ca nu vad nici o rechemare pentru remedierea defectelor.Sa recapitulam:
                              1.Greieri in bord;
                              2.Scartaieli placute frana;
                              3.Antifonare proasta;
                              4.O parte din cauciucurile originale de o calitate indoielnica;
                              5.Datele oferite de BC complet inexacte;toate acestea sub acoperisul brandului Toyota.

                              Comment


                              • #60
                                1. Greieri īn bord nu am.
                                2. Zgomotul plăcuţelor de frānă s-a redus considerabil după cāteva sute de km.
                                3. Antifonarea mi se pare ok la a mea.
                                4. Turanza ER300 primite la cumpărarea maşinii sunt excelente.
                                5. N-am remarcat aşa ceva.
                                BMW 3 GT / 2.0d / AT Sport / Luxury Line / 2016
                                Mazda CX5 / 2.0i AWD / MT / Attraction / 2012
                                Toyota Aygo / 1.0 VVTI / AT / Luna / 2008

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google