Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul ForumToyota.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Forumtoyota au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Forumtoyota nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul ForumToyota(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul ForumToyota(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Scut motor - metal - 1AD-FTV - 2008

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Scut motor - metal - 1AD-FTV - 2008

    Va salut.

    Avand in vedere ca "datorita" desteptilor de la Inchcape, care la revizie nu s-au sinctisit sa-mi prinda toate clipsurile la scut, la reviziile succesive, acesta incet incet s-a mai desprins, s-a mai rupt, iar acum fix baia de ulei e descoperita, iar restul sta prins cu soricei pe ici pe colo.

    Vreau sa iau un scut metalic, mai ales ca eu mai am damblaua de a mai iesi de pe asfalt, cel putin pe drumuri cu criblura, la plimbari in jurul orasului.

    Am gasit la un pret mai mult decat onorabil scutul asta https://www.epiesa.ro/scut-auto-meta...acc-10281.htm# , care prin alte parti e mult mai scump.

    A mai montat careva dintre Dvs. modelul acesta? Sau altul? Se prinde ok, sau mai trebuie luat la ciocan?
    Cum e cu accesul la filtru si la busonul baii?
    Zornaie pe masina, mai trebuie pusi niste buretei ceva in diverse locuri?


    Multumesc

  • #2
    Originally posted by tzepesch View Post
    Va salut.

    Avand in vedere ca "datorita" desteptilor de la Inchcape, care la revizie nu s-au sinctisit sa-mi prinda toate clipsurile la scut, la reviziile succesive, acesta incet incet s-a mai desprins, s-a mai rupt, iar acum fix baia de ulei e descoperita, iar restul sta prins cu soricei pe ici pe colo.

    Vreau sa iau un scut metalic, mai ales ca eu mai am damblaua de a mai iesi de pe asfalt, cel putin pe drumuri cu criblura, la plimbari in jurul orasului.

    Am gasit la un pret mai mult decat onorabil scutul asta https://www.epiesa.ro/scut-auto-meta...acc-10281.htm# , care prin alte parti e mult mai scump.

    A mai montat careva dintre Dvs. modelul acesta? Sau altul? Se prinde ok, sau mai trebuie luat la ciocan?
    Cum e cu accesul la filtru si la busonul baii?
    Zornaie pe masina, mai trebuie pusi niste buretei ceva in diverse locuri?


    Multumesc
    Eu am montat un scut motor metalic inca de la cumparare si sunt foarte multumit de el . Am platit atunci pe el destul de mult dar a meritat . La fiecare revizie , scutul se demonteaza , este prins in 4 suruburi si nu necesita modificari la masina . Iata un linck cu alt pret pentru acelasi scut motor http://www.scutmotor.org/288~scut-mo...-avensis-.html

    Comment


    • #3
      Am eu pe Corolla cred ca este identic cu Auris.Se potriveste perfect,are toate accesoriile de montaj,nu se modifica nimic.Principala problema,la fiecare schimb de ulei trebuie dat jos,are doua clape de acces,dar total aiurea,cred ca se potriveste la dieseluri.Nu exista model special pt. benzina si diesel.Daca dai cu vaselina pe suruburile de montaj,se da jos in 5 min. Are niste placute care se introduc in lonjeroane si acolo este problema la montaj,trebuie sa ai rabdare, dexteritate si sa fie bine curatate.La primul montaj este floare la ureche,apoi intervine rugina Una peste alta isi face bine treaba,eu sunt la al doilea in 10 ani,primul a ruginit rau dupa 7-8 ani,se putea sabla dar nu m-am sinchisit.

      Comment


      • #4
        Nici la diesel nu se potriveste.
        LA baia de ulei e ok. Dar trebuie dat jos pntru filtru, ca nu s-au gandit si al el.

        Comment

        Working...
        X
        Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
        Politica de Securitate Google