Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul ForumToyota.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Forumtoyota au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Forumtoyota nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul ForumToyota(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul ForumToyota(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Toyota Focsani

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Toyota Focsani

    Multumesc Vali44 pentru recomandare.
    Asa trebuie sa fie un service, mai ales Toyota.
    Le dau nota 10 la tot, de la Daniel Vrabie pana la doamna care mi-a lucrat comanda.
    Preturi superbune, profesionalism, te asculta toata lumea, explica in timp ce lucreaza, intri langa masina..au luat-o metodic cam cu toate verificarile.
    La sfarsit am primit cartea de vizita a ing Vrabie Daniel pentru ca in caz de am vreo nelamurire in viitor sau vreo problema in calatorii sa-l sun sa ma lamureasca...asa ceva mai rar.
    A zambit elegant cand l-am intrebat de ce n-are voie sa vorbeasca pe forum?
    In concluzie, a meritat sa fac 270 de km dus si 270 intors pentru experienta asta.
    Ma declar multumit.

  • #2
    Originally posted by bigman_1971
    A zambit elegant cand l-am intrebat de ce n-are voie sa vorbeasca pe forum?
    Adica cum nu are voie .sa isi creeze cont pe forum si sa posteze cine il impedica ,am trecut si eu pe la ei si nu ma impresionat cu nimic ,se comporta normal cum ar trebui sa se comporte toti meseriasii de la service din tara .in fond sunt platiti sa isi faca meseria .te-a rezolvat moka sau ai platit ?,in fond comportamentul unui meserias tine de ,pasiunea pentru meseria respectiva ,cei 7 ani de acasa , etc .daca un client nu este multumit ,asta nu inseamna ca un service nu este bun

    Comment


    • #3
      Originally posted by Vali 40 View Post
      Adica cum nu are voie .sa isi creeze cont pe forum si sa posteze cine il impedica ,am trecut si eu pe la ei si nu ma impresionat cu nimic ,se comporta normal cum ar trebui sa se comporte toti meseriasii de la service din tara .in fond sunt platiti sa isi faca meseria .te-a rezolvat moka sau ai platit ?,in fond comportamentul unui meserias tine de ,pasiunea pentru meseria respectiva ,cei 7 ani de acasa , etc .daca un client nu este multumit ,asta nu inseamna ca un service nu este bun
      E al patrulea service Toyota in care intru si pot face comparatie.
      Lipseste "smekeria" din sud, sfaturile sunt proclient, nu cu schimbam tot ca suntem SRL, facem profit.
      Preturile materialelor nu sunt nesimtite ca la altii si tot nu dau nume, tot service oficial.
      Nu a facut o lucrare de care nu era pregatit cum am patit-o intr-un oras cu pretentii si era sa-mi pierd parbrizul, nu mi-a schimbat amortizoarele si bieletele antiruliu ca alti "meseriasi" din service Toyota si cand colo clantanitul auzit venea din axul volan.In fine , fiecare cu parerile lui.E distanta cam mare de mine, dar ii am in vedere si pe viitor.Am crezut ca pot fi de folos, dar am remarcat tonul usor ironic al replicii de mai sus, nu e problema, ignorati mesajul.

      Comment


      • #4
        Originally posted by bigman_1971 View Post
        E al patrulea service Toyota in care intru si pot face comparatie.
        Lipseste "smekeria" din sud, sfaturile sunt proclient, nu cu schimbam tot ca suntem SRL, facem profit.
        Preturile materialelor nu sunt nesimtite ca la altii si tot nu dau nume, tot service oficial.
        Nu a facut o lucrare de care nu era pregatit cum am patit-o intr-un oras cu pretentii si era sa-mi pierd parbrizul, nu mi-a schimbat amortizoarele si bieletele antiruliu ca alti "meseriasi" din service Toyota si cand colo clantanitul auzit venea din axul volan.In fine , fiecare cu parerile lui.E distanta cam mare de mine, dar ii am in vedere si pe viitor.Am crezut ca pot fi de folos, dar am remarcat tonul usor ironic al replicii de mai sus, nu e problema, ignorati mesajul.
        PS
        Am botezat in post urile de mai sus pe ing. Andrei Vrabie cu Daniel Vrabie, rectific si-mi cer scuze, este vorba de Andrei Vrabie, seful de service.

        Comment


        • #5
          Ce ai postat tu inseamna Publicitate ..dai inainte poate iti vor face pe viitor mokka ...servce-urile adevarate nu au nevoie de publicitate .vino la Suceava sa vezi cum lucreaza baietii iar infloriturile cu sfaturi las-o balta ..imi provoaca greata ..
          Sunt cativa care lucreaza la acel service (Focsani ) iar impreuna cu niste clone fac reclama gratuita
          Nu intru in polemica cu nimeni am postat si atat in rest nu ma intereaza ..o sa va faca statuie astea ..

          Comment


          • #6
            Nu e nicio publicitate, e o parere personala.
            Sa lasam polemicile, rog un admin sa inchida thread-ul!
            Ce am vrut eu sa spun si cum se interpreteaza...

            Comment


            • #7
              Toyota Focsani

              Buna dimineata.
              Vreau sa confirm aprecierile facute de bigman la adresa Service-ului Toyota din Focsani , a inginerului Andrei Vrabie si a echipei cu care lucreaza ; eu locuiesc in Barlad , la 80 km de Focsani si de 10 ani de cand detin Corolla , am efectuat toate reviziile si "micile interventii " la dumnealor , desi garantia a fost de 3 ani iar dupa aceea puteam sa merg in orice service sa fac reviziile curente.
              Sunt de acord ca asa ar trebui sa se desfasoare relatiile cu clientii in toate service-urile , ca doar platim pentru servicii, dar din pacate nu este asa . Pot da mai multe exemple de reprezentante in care am fost cu diverse marci de auto si in care personal , nu din auzite sau povesti mi s-au intamplat chestii tragi-comice : schimb ulei partial nou la microbuz Ford Transit , schimbat placute frana doar pe exterior , facturat filtre habitaclu cu carbon activ si montat fara , refuzat garantie directie si cauciucuri uzate la 27.000 km la Ford Mondeo pe motiv de " gropi luate la viteza mare " , refuz garantie ambreiaj defect la 18.000 km la auto cu sistem "start-stop" pe motiv de " stat cu piciorul pe pedala de mabreiaj la semafor " , etc. Asa ca , atunci cand esti multumit de servicii si de oamenii care le ofera , eu zic sa spunem si la ceilalti colegi , ca de-aia intram pe forum , iar " clonele " sa le lasam in seama geneticienilor. O zi buna va doresc tuturor !
              Corolla Luna D4D 2L

              Comment


              • #8
                Originally posted by bigman_1971 View Post
                La sfarsit am primit cartea de vizita a ing Vrabie Daniel pentru ca in caz de am vreo nelamurire in viitor sau vreo problema in calatorii sa-l sun sa ma lamureasca...asa ceva mai rar.
                Man, datele de pe cartea de vizita le poti gasi si pe site-ul toyota.ro.
                E director de service, ce naiba, normal ca iti da cartea de vizita si iti vorbeste client orientated (i-a intrat in sange, plus ca este contuita normala a oricadui manager care se respecta). Cine stie cate coate o fi dat si el sa ajunga in postul ala, ca doar traim in Romania
                Daca iti dadea numarul lui personal, mai ziceam.

                Marele lui avantaj nu este asta. Avantajul lui este ca stie si ceva meserie.

                Nasul meu a fost cu Avensis-ul la el dupa ce l-am trimis eu sa se duca acolo si a fost extrem de multumit. O sa calc si eu service-ul ala la indemnul lui Vali la proxima ocazie.
                Chiar sunt curios ce si cum.

                Comment


                • #9
                  Am fost la Toyota Focsani dupa ce am cumparat masina sa o verific. Mi-a placut cum au lucrat. Am fost si la Brasov dar mi s-au parut putin cu nasul pe sus. Data viitoare tot la Focsani ma duc. Chiar stiu meserie.

                  Comment


                  • #10
                    Originally posted by cezarzanf View Post
                    Am fost la Toyota Focsani dupa ce am cumparat masina sa o verific. Mi-a placut cum au lucrat. Am fost si la Brasov dar mi s-au parut putin cu nasul pe sus. Data viitoare tot la Focsani ma duc. Chiar stiu meserie.
                    La Suceava ai fost ? cu atata reclama gratuita ati sufocat pe astea de la Focsani ,de parca v-au facut lucrari moka .se comporta normal .cum ar trebui sa se comporte orice meserias care are respect ptr meseria care o practica

                    Comment


                    • #11
                      Vineri, 15 iunie, am fost la Toyota Focsani pentru revizia de 120 mii km la Avensis. Am mers cu uleiul Toyota cumparat de mine , filtru de ulei, aer, cabina si motorina . Cel de motorina filtru original . Manopera pentru ulei, si toate filtrele a fost fix 160 de lei . Este chiar asa de scump incat sa merg la un *gigel de cartier* ? Am schimbat si lichidul de racire si cel de frana , manopera pentru aceste operatiuni a fost 110 lei . Total 310 lei si cam 2,5 ore ca timp necesar . Nu am postat ca sa ma laud, am postat pentru a combate teoria conform careia multi considera ca sunt jupuiti de reprezentante . Nu va impiedica nimeni sa cumparati consumabilele si apoi sa mergeti cu ele la reprezentanta, parerea mea . Fiecare marca cere anumite costuri .
                      Aduc multumirile mele inginerului Andrei Vrabie si mecanicului Gheorghe Palanceanu de la Toyota Focsani, am fost, sunt si voi ramane clientul si prietenul lor !

                      Comment


                      • #12
                        Ba te impiedica. Chiar reprezentantele respective.
                        In Bucurestio niciuna sin cele 3 nu te primeste cu consumabilele tale, chiar daca sunt OE Toyota.
                        GTC te primeau la inceput. Pe urma au zis si eu ca nu.
                        De ce? Pentru ca au masini la coada si isi permit. Ia sa nu le mai calce nimeni pragul 6 luni.
                        Dar nimeni nimeni, doar din aia cu ele in garantie, unde nu ai de ales.
                        Si nici sa nu mai cumpere de la ei masini noi (o pot face de la Focsani, de exemplu), sa vezi ce isi vor schimba atitudinea.
                        Niste fripturisti nenorociti.

                        Comment


                        • #13
                          Am fost astazi sa fac schimbul de ulei obligatoriu pt a nu pierde garantia pt o toyota yaris 1.3 benzina ,cind am auzit cifra nu am putut sa nu fac o grimasa :690 de lei!
                          Mi se pare nu exagerat ci exorbitant ,pt o yaris de 3 ani cu 20.000 km la bord!HEI TOYOTA ,SUNTEM IN ROMANIA NU IN JAPONIA! Adio Corolla ! Abia astept sa se termine petioada de garantie!

                          Comment


                          • #14
                            Am fost astazi sa fac schimbul de ulei obligatoriu pt a nu pierde garantia pt o toyota yaris 1.3 benzina ,cind am auzit cifra nu am putut sa nu fac o grimasa :690 de lei!
                            Mi se pare nu exagerat ci exorbitant ,pt o yaris de 3 ani cu 20.000 km la bord!HEI TOYOTA ,SUNTEM IN ROMANIA NU IN JAPONIA! Adio Corolla ! Abia astept sa se termine petioada de garantie!TOYOTA FOCSANI

                            Comment

                            Working...
                            X
                            Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                            Politica de Securitate Google