Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul ForumToyota.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Forumtoyota au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Forumtoyota nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul ForumToyota(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul ForumToyota(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Reprezentante Toyota ce trebuiesc evitate

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Si mie mi-au schimbat suportii dar m-au intrebat inainte. La alt service i-au schimbat fara sa ma intrebe. Peste tot exista scapari. Acum fiecare decide unde merge.
    Va doresc toate cele bune!
    http://img204.imageshack.us/img204/4009/tucashow3np.gif

    Comment


    • #47
      Azi am fost la Focsani pentru revizia de 60000 km . Ca si costuri - 10 litri ulei Motul 5 w-30 - 400 lei , filtru ulei Nipparts 40 lei , filtru aer Jakoparts 44 lei , filtru polen carbune activ Jakoparts 56 lei , manopera 160 lei . Nu am inclus cei 30 litri motorina consumati pana acolo si inapoi deoarece intra in costurile * moftului * meu ... Multumesc inca odata ing Vrabie Andrei si mecanicului Palanceanu Gheorghe pentru omenia si interesul acordat ! Nu le fac reclama , sunt doar dator sa le multumesc public . Recomand acest service !!!!

      Comment


      • #48
        Originally posted by vali44 View Post
        Azi am fost la Focsani pentru revizia de 60000 km . Ca si costuri - 10 litri ulei Motul 5 w-30 - 400 lei , filtru ulei Nipparts 40 lei , filtru aer Jakoparts 44 lei , filtru polen carbune activ Jakoparts 56 lei , manopera 160 lei . Nu am inclus cei 30 litri motorina consumati pana acolo si inapoi deoarece intra in costurile * moftului * meu ... Multumesc inca odata ing Vrabie Andrei si mecanicului Palanceanu Gheorghe pentru omenia si interesul acordat ! Nu le fac reclama , sunt doar dator sa le multumesc public . Recomand acest service !!!!
        160 RON doar pentru ulei, filtru ulei si filtrele de aer si polen??? Adica maxim jumatate de ora de munca. Enorm! Iar filtrele de proasta calitate...naspa!
        Filtru de combustibil si lichidul de frana nu se schimba la 60000? Dar uleiul la cutie??? curios! Ceea ce ti-au facut ei puteai face si la un service de cartier mult mai ieftin si fara moft
        Cat despre amabilitate: este necesara dar cam scumpa totusi!

        Comment


        • #49
          Originally posted by comentator View Post
          160 RON doar pentru ulei, filtru ulei si filtrele de aer si polen??? Adica maxim jumatate de ora de munca. Enorm! Iar filtrele de proasta calitate...naspa!
          Filtru de combustibil si lichidul de frana nu se schimba la 60000? Dar uleiul la cutie??? curios! Ceea ce ti-au facut ei puteai face si la un service de cartier mult mai ieftin si fara moft
          Cat despre amabilitate: este necesara dar cam scumpa totusi!
          De acord cu calitatea filtrelor dar nu le tin decat 15000 km , au fost optiunea mea . Lichidul de frana este foarte curat deoarece eu sunt * de la tara * si nu franez intensiv . Am avut o discutie referitoare la schimbul de ulei din cutia de viteze , i-am verificat nivelul si am hotarat sa-l mai lasam .Filtrul de motorina eu il schimb invers deoarece am cerut sa-mi fie schimbat la 15000 , deci la prima revizie a masinii , asta decaland intervalul de schimb . Pretul ??? Deehhh ... obrazul subtire cu cheltuiala se tine ... moftul e moft !

          Comment


          • #50
            Cand mai vii in zona, da de stire,sa ne cunoastem la o cafea !

            Comment


            • #51
              Originally posted by dan.gutu View Post
              Cand mai vii in zona, da de stire,sa ne cunoastem la o cafea !
              Cu mare placere Dan . Nu stiu daca in aceasta vara voi ajunge cu sotia la Piatra Neamt unde avem un apartament , criza si dementul national au muscat destul de grav din venitul familiei noastre de bugetari . In plus , avem si doua nunti de la care nu putem lipsi ... ca un secret - nu fumez , nu beau cafea DAR SUMA VICIILOR A RAMAS CONSTANTA .... oricum , daca va fi sa vin te voi anunta . Cu bine !

              Comment


              • #52
                Toyota Estima Motors BR - de evitat cel putin pentru serviciul de tinichigerie si vopsitorie. Au lucrat foarte murdar iar produsul final a iesit cu multe impuritati in vopsea pe toata suprafata lucrata. Masina ara nou nouta avariata de grindina (Noul Yaris). Totodata mi-au zgariat geamul portiera dr spate pe care nu l-au recunoscut. Au oferit o solutie de rezolvare pentru vopsea - polisare pe care intentionez sa o refuz pt ca impuritatile, praful sau mizeriile din filtrele lor sunt profunde sub lac. Aroganta pentru tinichigiul sef.

                Comment


                • #53
                  Recomand Brasov. Am fost tratat cu profesionalism de fiecare data.

                  Comment


                  • #54
                    Reprezentanta pe care sa o evitam??

                    Doresc sa public un articol furnizat azi de un ziar local:

                    Modalitate inedita aleasa de un barbat din judetul Suceava pentru a-si exprima nemultumirile vizavi de reprezentantii unei marci de masini din zona. Adnan Ozcan si-a lasat masina Toyota Land Cruiser fabricata in 2011 in parcarea magazinului Bucovina, dar nu oricum, ci cu mesaje foarte clare pentru trecatori.


                    Ce parere aveti colegi de plangerea omului...

                    Comment


                    • #55
                      Originally posted by tiby View Post
                      Doresc sa public un articol furnizat azi de un ziar local:

                      Modalitate inedita aleasa de un barbat din judetul Suceava pentru a-si exprima nemultumirile vizavi de reprezentantii unei marci de masini din zona. Adnan Ozcan si-a lasat masina Toyota Land Cruiser fabricata in 2011 in parcarea magazinului Bucovina, dar nu oricum, ci cu mesaje foarte clare pentru trecatori.


                      Ce parere aveti colegi de plangerea omului...
                      Da. Foarte interesante si comentariile pe marginea articolului din ziar . Dar pentru problema lui exista ANPC!
                      Toyota Auris.D4D-2.0.

                      Comment


                      • #56
                        NU MERGETI LA REPREZENTANTA TOYOTA PLOIESTI 'ARENA AUTO ' !!!! SUNT NISTE ESCROCI JEGMANITORI SI INCOMPETENTI !!!!
                        am fost cu automobilul personal la arena auto ploiesti reprez TOYOTA CICA .....pt o verificare si apoi mici retusuri la caroserie .
                        dupa 2 sapt de asteptare in loc de 2 zile cit mi s a promis.... am luat masina de acolo zgariata . cu o lovitura la aripa infundatura de care nimeni nu stia nimik...si pe dedesubtul masinii a fost vopseaua aplicata peste cea veche cu tot cu puntele de rugina NECURATATE !!! la prima atingere cu unghia a sarit si vopseaua noua si cea veche .
                        au zgariat masina la interior si la exterior piesele de caroserie au fost montate stramb fara nici cea mai mica jena . DACA O FACEAM LA NEA VASILE DIN SPATELE BLOCULUI PE GENIUNCHI SIGUR IESEA MAI BINE !
                        apoi pretul pe care mi l au cerut in conditiile in care nu au facut aproape nimik din tot ce stabilisem anterior a fost dublu decit ce stabilisem in prima zi -bineinteles ca dupa discutii indelungate le am platit suma stabilita desi repet treaba era facut execrabil de prost si doar jumatate din ce trebuia facut mai ales ca mi au lovit si sgariat aripa IN SERVICE .
                        STAND CEVA ORE PE ACOLO am obs ca oamenii traiesc numai din revizii umflate cu pompa la prostii care cumpara masini de la ei si la cei care au suferit accidente reparindu le masinile la preturi exorbitante pe asigurare unde inlocuiesc doar piese cu picioarele . in rest habar nu au aia pe acolo nici urma de meserie . e o adunatura de zero profesional adunati de pe toate drumurile de pe la tara care accepta salarii de 2 lei si ei se fac ca muncesc .
                        asta in conditiile in care am mers acolo cu relatii si am dat si spaga !!!!!
                        din toate service-rile pe care le am vazut in viatza mea asta LA ARENA AUTO TOTYOTA PLOIESTI e cel mai prost si jegmanitor .
                        Ulterior am m vorbit cu oamenii care au fost la fel ca mine patiti pe acolo si pe o gramada de bani si ne gandim serios sa le facem o mega reclamatie asa avocateste si ca la carte la sediul general toyota din JAPONIA si la cel DIN EUROPA cu poze inainte si dupa service cu toata documentTIE necesara sa vedem daca mai au licenta dupa aia .
                        FUGITI CAT PUTETI DE TOYOTA PLOIESTI ARENA AUTO !!!!! ESCROCI INCOMPETENTI !!

                        Comment


                        • #57
                          Da un mail la customer.satisfaction@toyota.ro si povesteste pe indelete patania ta.
                          BMW 3 GT / 2.0d / AT Sport / Luxury Line / 2016
                          Mazda CX5 / 2.0i AWD / MT / Attraction / 2012
                          Toyota Aygo / 1.0 VVTI / AT / Luna / 2008

                          Comment


                          • #58
                            Subscriu actiunii de la Suceava

                            Ma bate gandul sa-i intampin si eu in 2013 pe cei de la Toyota Romania cu o actiune de acest gen.

                            Am un Rav 4 de 155.000 km, deci in garantie si imi refuza schimbarea injectoarelor.

                            UNUL DIN MOTIVELE PROBABILE RECLAMATE DE EI - CALITATEA COMBUSTIBILULUI.

                            Hilar, tinand cont ca am in contabilitate bonuri fiscale numai de la OMV.

                            Daca nu e buna, atunci sa ne comunice cu ce sa alimentam pentru a pastra garantia.

                            In orice caz, la banii astia, am avut Megane la care nu am avut atatea probleme cate am intampinat la RAV - cutie de viteze, caseta de directie, discuri de frana.

                            Astept raspuns de la consumatori aflati in aceeasi situatie. Sau similare.

                            Pacat, filozofia Toyota era corecta.

                            Total dezamagit.

                            Comment


                            • #59
                              Ai luat masina cu 5 ani garantie ?
                              BMW 3 GT / 2.0d / AT Sport / Luxury Line / 2016
                              Mazda CX5 / 2.0i AWD / MT / Attraction / 2012
                              Toyota Aygo / 1.0 VVTI / AT / Luna / 2008

                              Comment


                              • #60
                                Nu te lasa pacalit!
                                Insista, trebuie sa ti le schimbe.
                                http://img204.imageshack.us/img204/4009/tucashow3np.gif

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google