Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul ForumToyota.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Forumtoyota au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Forumtoyota nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul ForumToyota(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul ForumToyota(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Service Toyota Pitesti

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Service Toyota Pitesti

    Cei care ati fost puteti adauga aici impresiile despre service-ul din Pitesti...astept parerile voastre eu inca nu am fost
    Last edited by ratatui; 01-08-2010, 09:34 AM.

  • #2
    Eu acum m-am intors de la ei. Sunt foarte amabili. Am ajuns mai devreme, au preluat masina imediat. M-au invitat sa ma duc in sectie sa ma uit pe sub ea, au terminat treaba in 1.5h in loc de 2h, au spalat masina, au laudat-o (sic)... Sunt foarte multumit. Si transmit si pe aceasta cale un "Multumesc pt profesionalism !" lui Catalin, cel ce s-a ocupat de tot.
    Un singur lucru a umbrit excursia: nu mai au expresorul de cafea, ci un dozator

    Comment


    • #3
      Am facut si eu revizia prin februarie la 2 ani , Corolla 1.4 D.
      Au schimbat filtru ulei, filtru motorina, ulei, lichid de frana.
      Toate bune si frumoase ... numai ca dupa ce au schimbat ei lichidul de frana, in fiecare dimineata cand plec cu masina la primele 5-6 franari se aude un zgomot de frecare, dupa care totul reintra in normal.
      Au incercat unii si altii sa-mi explice ca e normal sa fie asa, ca sunt discurile ruginite (desi am doar 13.000 de km, ca e nu stiu ce pulbere fina depusa de la placutele de frana pe discuri .... bla bla bla).

      Indiferent de explicatie, nimeni nu a putut sa-mi raspunda la o intrebare: de ce inainte de a schimba lichidul de frana nu am avut aceasta problema ??? (ca doar discurile erau aceleasi, placutele aceleasi ....etc).

      Poate aveti voi vreo explicatie.
      In privinta Service Toyota Pitesti - foarte amabili si profesionisti.
      Multumiri lui nea' Puiu.

      O sa dau totusi si un telefon la ei sa aud si explicatia lor.

      Comment


      • #4
        Recomand celor cu probleme la Toyotele din dotare Service Toyota Pitesti-foarte amabili si interesati in remedierea deficientelor!Ieri am calcat pe la ei(cu programare in prealabil,bineinteles)pentru eliminarea unor zgomote la usa soferului(schimbat cheder) si in spate in zona centrala a lunetei(demontat plastice,izolat cu banda dublu adeziva toate incheieturile,siliconat chedere portbagaj).Multumesc pe aceasta cale d-lui Catalin C. si d-lui Mitica cei ce s-au ocupat de mine in tot timpul sederii mele in service.Bravo lor!

        Comment


        • #5
          Subscriu. Am fost pentru chestia cu pedala si totul a mers f rapid. Pentru revizia de 2 ani tot acolo ma duc. Merita sa vin din Bucuresti.

          Comment


          • #6
            Originally posted by Corolla View Post
            Recomand celor cu probleme la Toyotele din dotare Service Toyota Pitesti-foarte amabili si interesati in remedierea deficientelor!Ieri am calcat pe la ei(cu programare in prealabil,bineinteles)pentru eliminarea unor zgomote la usa soferului(schimbat cheder) si in spate in zona centrala a lunetei(demontat plastice,izolat cu banda dublu adeziva toate incheieturile,siliconat chedere portbagaj).Multumesc pe aceasta cale d-lui Catalin C. si d-lui Mitica cei ce s-au ocupat de mine in tot timpul sederii mele in service.Bravo lor!


            'Ai nu ma-nnebuni!Ti-au facut vreo revizie moca sau ti-au dat vreun bonus ceva altfel nu-mi explic ce tot le faci atata reclama!
            http://img204.imageshack.us/img204/4009/tucashow3np.gif

            Comment


            • #7
              Originally posted by Legionaru' View Post
              'Ai nu ma-nnebuni!Ti-au facut vreo revizie moca sau ti-au dat vreun bonus ceva altfel nu-mi explic ce tot le faci atata reclama!

              Asa , asa ... al naibi oltean ! Nu lasi nimic sa treaca de la tine ..
              Daca vrei sa-ti povestesc despre profesionalismul juvetilor de la Toyota Craiova , am ceva tare ...
              saptamana trecuta a ajuns la ei in curte un Yaris diesel condus de o femeie . Aceasta raportase la ei ca masina s-a oprit , ei au trimis platforma si au luat-o . La reprezentanta un baiat destept i-a spus - asa se opresc masinile diesel cand sunt conduse de femei !!!
              Dupa ce au verificat mai bine au gasit cutia de viteze fara ulei si total gripata . Pentru verificarea spuselor mele , masina este de culoare alba si are nr B 10 UBP .
              Acum , ca un sfat - sa nu va faceti CASCO la Groupama deoarece au spus ca ei aigura pe CASCO doar carcasa cutiei de viteze ...
              Cutia a pierdut uleiul dupa un contact * delicat * cu o groapa pe minunatele noastre sosele ...

              Comment


              • #8
                Originally posted by Legionaru' View Post
                'Ai nu ma-nnebuni!Ti-au facut vreo revizie moca sau ti-au dat vreun bonus ceva altfel nu-mi explic ce tot le faci atata reclama!
                Nu vreau sa intru in polemica cu tine dar e diferenta cer-pamant intre cele doua service-uri(ca personal tehnic existent) testate pe propria-mi piele!N-am vrut decat sa remarc profesionalismul celor de la Pitesti,fiecare e liber sa aleaga tot ce crede ca e mai bine pentru el!S-auzim numai de bine!

                Comment


                • #9
                  Cum am mai spus, pana acum sunt multumit de serviciile celor de la Toyota Craiova. E adevarat ca nu am avut probleme grave de rezolvat, dar cele care le-am avut mi-au fost rezolvate. Te asigur ca atunci cand o vor da in bara o voi spune cu "voce tare"!
                  Numai bine!
                  http://img204.imageshack.us/img204/4009/tucashow3np.gif

                  Comment


                  • #10
                    Originally posted by korssadi View Post
                    Toate bune si frumoase ... numai ca dupa ce au schimbat ei lichidul de frana, in fiecare dimineata cand plec cu masina la primele 5-6 franari se aude un zgomot de frecare, dupa care totul reintra in normal.
                    Au incercat unii si altii sa-mi explice ca e normal sa fie asa, ca sunt discurile ruginite (desi am doar 13.000 de km, ca e nu stiu ce pulbere fina depusa de la placutele de frana pe discuri .... bla bla bla).

                    Indiferent de explicatie, nimeni nu a putut sa-mi raspunda la o intrebare: de ce inainte de a schimba lichidul de frana nu am avut aceasta problema ??? (ca doar discurile erau aceleasi, placutele aceleasi ....etc).

                    Poate aveti voi vreo explicatie.
                    Si eu am exact aceeasi problema dar dupa schimbul placutelor de frana. Explicatia celor de la service a fost ca astea noi sunt ecologice

                    Comment


                    • #11
                      cunosc si eu pe cineva dar cu o skoda care dupa schimbul de placute scrtaia de i venea rau...si explicatia multor a fost aceeasi ca sunt ECOLOGICE

                      Comment


                      • #12
                        am si eu un prieten dar cu o Skoda care se plange de aceeasi problema ca i scartaie franele....si explicatia de la multi a fost aceeasi Ecologice...

                        Comment


                        • #13
                          M-am programat si eu pentru revizia de 15000 la ei.
                          Mi-a placut ca desi nu au program sambata, au acceptat fara prea multe insistente sa ma programeze pentru sambata (sambata viitoare).
                          I-am spus celui cu care am vorbit ca vin de la Bucuresti pentru ca nu vreau sa fac revizia in Bucuresti, din motive pe care oricum le stie toata lumea.
                          Probabil in situatia economica in care se cam afla toata lumea acum, sunt bucurosi de clienti cam in aproape orice situatie.
                          Si apropo... eu am reviziile gratuite... deci nu le intra banu' imediat.

                          Am sa vin cu impresiile negresit.

                          Bafta!

                          Comment


                          • #14
                            Buuun...
                            Am facut sambata asta revizia.
                            Totul a decurs frumos si chiar interesant (am intrat si eu sa vad cum se prezinta masina pe dedesubt).
                            Ce s-a facut? Schimb de ulei + filtru ulei. Suflat fitrele de aer si de habitaclu. Mai merg, amandoua. Verificari diverse.
                            Costuri? in jur de 500 de lei. N-am platit nimic, masina este in programul intretinere gratuita 5 ani.

                            Am facut si o "constatare" pentru garantie la spoilerul fata unde chiar sub farul din dreapta incepe sa se exfolieze lacul. Multumiri directorului de service Octavian Constantinescu pentru profesionalism si amabilitate. Astept raspunsul celor de la Toyota RO acum si un telefon de la cei de la Pitesti.

                            Si-au cerut scuze ca sambata nu au pe nimeni la spalatorie. Nu era cazu' insa.

                            In concluzie recomand.

                            Bafta!

                            Comment

                            Working...
                            X
                            Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                            Politica de Securitate Google