Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul ForumToyota.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Forumtoyota au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Forumtoyota nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul ForumToyota(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul ForumToyota(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Unitate multimedia CASKA

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Unitate multimedia CASKA

    si-a montat careva pe masina unitate multimedia de la CASKA?
    Am observat una montata pe o masina de drivetest de la Toyota Braila,si ma bate gandul sa imi iau si eu una,caci dupa unele discutii cu cei de la Toyota Braila am ajuns la concluzia ca nu merita chinezariile,ca au avut si ei cateva witson-uri deastea montate pe diverse masini si le-au schimbat imediat ca faceau numai figuri..
    La o prima vedere si dupa vreo 15 minute de butonat am observat ca are Igo primo,care zic eu ca se misca binisor in RO(il am si pe iphoneul personal),apoi am vazut ca are si wondows mobile si ca exista instalat internet explorer,dar nu a stiut mai multe sa imi zica persoana despre posibilitatea navigarii pe net de pe acea unitate?Voi stiti ceva despre asta?internet in masina??
    Toyota Auris.D4D-2.0.

  • #2
    Eu am pe aurisul meu , an fabricatie 2008, montat din fabrica obisnuitul mp3 player cu 6 cd uri. Acum va intreb, oare nu e acelasi cu cel montat si pe corolla, nu de alta dar si seamana izbitor de bine??? Ca eu am gasit o unitate multimedia pt corolla si as vrea sa o montez pe Aurisul meu, dar cei ce o comercializeaza nu stiu daca se potriveste si pe masina mea, si ei imi recomanda altceva, insa care nu imi place asa de mult cu ceea ce vreau eu.Unitatea este aceasta http://www.autogadget.ro/index.php/T...ii-Produs.html
    Toyota Auris.D4D-2.0.

    Comment


    • #3
      100% nu se potrivesc,cel de Auris este putin mai rotund la margini si mai mic ca inaltime.
      Attached Files

      Comment


      • #4
        Originally posted by dan.gutu View Post
        100% nu se potrivesc,cel de Auris este putin mai rotund la margini si mai mic ca inaltime.
        multumesc frumos...puteam sa jur ca sunt identice
        Toyota Auris.D4D-2.0.

        Comment


        • #5
          pana la urma mi-am montat o unitate 2DIN de la Caska...revin cu poze zilele urmatoare sa vi-o prezint si voua,ca nu e chiar asa ca descrierea de pe site
          Toyota Auris.D4D-2.0.

          Comment


          • #6
            Asteptam poze si impresii .De curiozitate,unde scrie ca este fabricata ?

            Comment


            • #7
              Cred ca in China e facuta, insa nu m-am uitat inainte de montare pe spatele ei, ca acolo cred ca scria.
              Toyota Auris.D4D-2.0.

              Comment


              • #8
                ne poti da un link de unde ai cumparat-o, sa vedem cum arata, pina faci pozele? multumesc!
                Corolla E15 D-4D 2.0 1AD-FTV 2007 LUNA
                Cand te certi cu un prost, asigura-te ca nu face si el acelasi lucru...

                Comment


                • #9
                  Unitatea este asta:

                  La care am adaugat camera marsarier si 4 senzori parcare, care afiseaza distanta pe ecranul unitatii
                  Last edited by br83lau; 04-21-2012, 08:03 AM.
                  Toyota Auris.D4D-2.0.

                  Comment


                  • #10
                    Sa inteleg ca ai ales solutia 2DIN, cu rama adaptoare ?

                    Comment


                    • #11
                      Originally posted by dan.gutu View Post
                      Sa inteleg ca ai ales solutia 2DIN, cu rama adaptoare ?
                      Pai, nu prea am avut de ales, varianta dedicata de la Caska nu era disponibila in Europa deocamdata pt Auris . Am vazut-o pe siteul mare de la caska , dar cei din Romania ,insa, mi-au spus ca mai dureaza pana ajunge si pe piata din Romania si Europa , ca e deabia in probe ...pana indeplinesc standardele europene,bla,bla.
                      Si asta e o chestie care nu imi place sincer, ca e mai misto varianta dedicata. Eu m-am interesat de caska de prin toamna trecuta.... si am tot asteptat sa apara varianta dedicata pt Auris, si pana la urma m-am lasat la mana mea si am luat ce aveau ei ( sau ce puteau aduce ei),2DIN cu rama adaptoare. Astazi fac un filmulet si vi-l pun aici sa vedeti cum arata.
                      Last edited by br83lau; 04-22-2012, 05:22 AM.
                      Toyota Auris.D4D-2.0.

                      Comment


                      • #12
                        Cateva cadre

                        Scuze de calitatea ffff proasta a imaginilor,dar am filmat cu aparatul foto..asa ca...

                        Daca aveti intrebari de orice fel despre unitate si nu numai ..va rog...
                        Toyota Auris.D4D-2.0.

                        Comment


                        • #13
                          Originally posted by br83lau View Post
                          .....,ca nu e chiar asa ca descrierea de pe site
                          observ din ceea ce scrii ca nu esti foarte multumit?
                          poti sa ne spui mai multe? sunetul cum se aude fata de sistemul original?
                          Corolla E15 D-4D 2.0 1AD-FTV 2007 LUNA
                          Cand te certi cu un prost, asigura-te ca nu face si el acelasi lucru...

                          Comment


                          • #14
                            Pana la urma cat a costat jucaria cu tot cu rama adaptoare ?

                            Comment


                            • #15
                              Originally posted by dumping View Post
                              observ din ceea ce scrii ca nu esti foarte multumit?
                              poti sa ne spui mai multe? sunetul cum se aude fata de sistemul original?
                              Sunetul se aude mai binisor, insa nu am urechea chiar asa de inginer de sunet asa ca...
                              Apoi, nu imi inspira incredere sistemul asta cu fata care se lasa sa poti avea acces la cd si carduri de memorie. Nu imi place marginea unitatii ca e neagra , chiar daca e de 0,5 cm asa. Rama adaptoare e identica la culoare cu bordul. Apoi usbul il folosesti doar pt stick de internet. De pe iphone/ipod nu vede decat muzica si nu vede si si video. De pe card si dvd/cd poti vedea si video.
                              Butoanele sunt iluminate in alb si nu in portocaliu ca restul bordului, si are 2 intensitati de lumina si chiar poti inchide fata , sunetul mergand in continuare( e bun pe timp de noapte)
                              Last edited by br83lau; 04-23-2012, 16:11 PM.
                              Toyota Auris.D4D-2.0.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google